07.02.2009 - Profesionální pomoc

19. února 2009 v 11:26 | Cirrat |  Denní hemzy
Tenhle deníček jsem sepsala jako odpověď na trápení jedné dívčiny na předchozím webu.

Každý má své trápení, ať je jakékoli. Někdo si ubližuje přejídáním, někdo hladověním, někdo je fixovaný na jednu konkrétní osobu, někdo má fóbie... Je spousta různých způsobů jak se trápit.
Začátkem cesty ven je doopravdy se rozhodnout, že tohle už dál nepůjde. Ale fakt "dovopravdicky", jak jsme říkávaly s holkama ze základky. To je takový malý, ale strašně důležitý, krok nula. Bez toho, aniž by člověk sám chtěl s tou situací něco udělat, mu nepomůže ani svěcená voda. "Dovopravdicky" se rozhodnout znamená opravdu se rozhodnout "jo, jdu do toho a nezajímá mě, jestli to zvládnu nebo ne a jak dlouho to bude trvat. Já to udělám".
I když je člověk sebelíp rozhodnutý, častokrát se stává, že je v té situaci, kterou chce vyřešit, až po uši. V takovém případě potřebuje pomoc zvenku - někomu stačí mamka nebo kamarádka na vypovídání, někdo musí navštívit lékaře a nechat si udělat všechna možná vyšetření, aby se zjistilo, v čem je problém, někdo musí navštívit dietologa, manželskou poradnu, někdo prostě i psychologa...
Dotyčný odborník mu něco poradí - a je pak na člověku, aby hrál fér sám se sebou a ty rady dodržoval. To za něj nikdo udělat nemůže. Neexistuje způsob "jak" něco udělat, aby to šlo co nejlíp - dá se to jenom dělat.
 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama