13.02.2009 - Všechny ty články

19. února 2009 v 11:47 | Cirrat |  Denní hemzy
Má reakce na články uveřejňované na serveru Prozeny.cz

Je fakt, že být redaktorem internetového serveru asi není žádný med. Zvláště serveru, který je relativně nový a snaží se být o něčem jiném, než ty již nějakou dobu zavedené. Zatímco jsem velmi vděčná za vytvoření příjemného prostředí pro blogování, články na tomhle serveru mě opravdu, ale neskutečně dostávají. Mám tendence mlátit hlavou do zdi a tiše kvílet, protože ač jsou některé opravdu podnětné, v poslední době se setkávám se stále větším množstvím "vaty".
Nezlobte se na mě, skutečně nechci naznačovat, že bych něčí práci dělala líp, ale co má znamenat to o tanečních a recesi? Mám patnáctiletou sestru a znám docela dost lidí v okruhu kolem 16-20 let a velmi valná část z nich jde do tanečních, protože chce. Samozřejmě, je taky docela dost těch, kteří nechtějí, ale rozhodně to není drtivá většina, jak bylo naznačováno. A to lidi od pětadvaceti výš zapoměli, že se taneční zatahovaly pravidelně, že někteří z našich kamarádů do nich nohou nepáchli a naopak jiní si dávali troje opakovačky a stávali se asistenty, je na tom článku taky vidět.
Docela mě v tomto článku taky pobavila zmínka o hip-hopových klubech a skejťáckým oblečení. Jako každý správný metalista zvedám pěst a řvu, páč tohle je diškriminácyja! :-) Ale vážně, dobře, máme hoppery, skejťáky, klubaře, motorkáře, metaláky neboli metly, gothiky, gotické lolitky (sorry, děvčata, to jsem já, kdo řve smíchy kdykoli vás vidí), emáky, rockery, punkery, šprty, orientální tanečnice, šermíře, sportovce a spoustu dalších zájmových a módních skupin, které jsem nejmenovala. Uvést, že je to taneční vs. hip-hop a kluby, je stejně krátkozraké jako tvrdit, že pouze nejíst maso stačí ke zhubnutí.
Dalším šídlem v zadku je pro mě série o těch cizinkách. Jak se to... no nepamatuju si název článku, ale víte, o čem mluvím, ne? Četla jsem jenom první díl a půl hodiny jsem vyla smíchy. Psali tam něco o tom, že Švýcarky tráví spoustu času na horách. Víte co? Já ve Švýcarsku strávila dva roky. Ta informace o Švýcarkách je stejně hodnotná jako informace, že Slováci jedí jenom brynzové halušky a žinčicu! Jasně, že jich pár je, ale není to klasický obraz té země - nebo jejího obyvatelstva. Jestli je někdo typický Švýcar, pak je to člověk, který dodržuje pravidla kdykoli je to možné, neustále bere ohled na ostatní a mluví plynně několika světovými jazyky! To jestli vypadá jako koule, nebo chodí 2x týdně do posilky, není ukazatelem národa, boha jeho!
Hořkostí v tomhle poháru smíchu je pro mě fakt, že zatímco já jsem minulý týden nadávala na lidi, kteří se neinformují a používají ve svých povídkách klišé (v Rusku je pořád zima, v Anglii non-stop prší, v Čechách lidi jezdí jako prasata a neustále kradou poklopy od kanálu) a dělala jsem kamarádům z USA a Austrálie přednášku o tom, jak to tak u nás zhruba vypadá, někdo jiný tady zatím klišé nejen že používá, ale ještě je šíří jako návod! A proto už čtu na tomto serveru jedině a pouze deníčky!
 


Komentáře

1 Lipetka Lipetka | Web | 1. března 2009 v 19:48

No na ženách mají každopádně zvláštní články :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama