18.2.2009 - Muška jenom zlatá!

19. února 2009 v 11:55 | Cirrat |  Denní hemzy
Štěstí... Co je štěstí? Já používám definici, že štěstí je překonávání nikoli neznámých překážek na cestě ke známému cíli. Tohle sice může znít velmi technicky a neemocionálně, ale dá se to říci i jinými slovy: něco se člověku podaří. Zdolá překážku, která ne a ne povolit. Pocit "jo, tak tohle se mi povedlo!" (bez ironie, dámy!)

Štěstí je pro mě dodělaná práce, ze které jsem mlátila hlavou do zdi. Štěstí je dobrá známka ve škole, kterou jsem si vydřela. Štěstí je něco, co jsem dokázala vlastní silou. Štěstí je každé další shozené kilo. Štěstí je, když večer usínám a slyším vedle sebe dech svého přítele, můžu se ho dotknout a vím, že ať se nám postaví do cesty cokoliv, spolu to zvládneme.
Štěstí tedy nemůže existovat bez toho, aniž bychom se o to nějak snažili. Může to být dobře vymalovaný pokoj nebo upečená buchta. Může to být pocit při slovu uznání, které slyšíme z neočekávaného zdroje. Ve vztahu je pro mě štěstí, když problémy překonáváme společně - a nestavíme si navzájem další a další překážky do cesty.
Prostě, pro mě je štěstí, když se mi něco povede. Od malého štěstíčka až po velikánský nadýchaný růžový oblak - vždyť kdo říká, že štěstí musí být pokaždé jenom pocit šílené euforie? :-)
Text (c) já; inspirace (c) loverona ;-)
 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama