Pohyb, pohyb!

26. února 2009 v 19:43 | Cirrat |  Denní hemzy
"Každý ví..." Oblíbená fráze. Každý ví, že bychom k sobě měli být navzájem zdvořilí. Každý ví, že bez práce nejsou koláče. Každý ví, že musíme jíst hodně zeleniny, protože je zdravá a netloustne se po ní. Ovšem, je-li hroch býložravec, co dělá špatně? Málo se hýbe. Každý přece ví, že pohyb pomáhá hubnutí. :-)


Často se uvádí, že stačí alespoň 2 hodiny čistého pohybu týdně, aby člověk začal pomalounku hubnout. Tak fajn, ale jakého pohybu? Kdo vám to řekne? Asi nikdo. I když je zapotřebí, aby se každý naučil provozovat ten který druh pohybu správně, každý z nás má různé preference.
Já jsem si svůj druh pohybu hledala dlouho. Na základce jsem tělocvik úspěšně nesnášela, možná proto, že naše tělocvikářka všechno brala podle osnov a já jsem pro ni byla jenom další tlustý jelito. Zkusila jsem chodit postupně na balet, do skauta a na step, ale protože jsem byla často nemocná, všechno padlo. Na gymplu už to bylo lepší, měli jsme větší výběr. Tělocvik se často skládal ze hry zvané Ringo (tři proti třem, dva gumové kroužky a volejbalová síť), posilování ve školní posilovně a lezení po umělé zdi vystavěné ve světlíku, takže ty "nudnější" části se daly i přežít. Navíc jsem lítala po vandrech a chodila do tanečních, takže fyzička vcelku ušla.

Po X letech, kdy jsem se přestala tvářit jako kancelářská krysa par excellence (však víte) jsem zjistila, že mám fyzičku chcíplé myši a začala jsem s tím zkoušet něco dělat. Metoda pokus-omyl byla opravdu veselá:

Bazén? S radostí, ale raději než plavat sem a tam bych se chtěla topit s kamarády. Sama nejdu.

Posilka? Jo, bavilo mě to, ale sama nejdu.

Rozcvička? Zas takový masochista nejsem! A nemám ráda pravidelnost!

In-line? Jo, to by šlo, ale pokud nechci odepsat ložiska, je to jenom do pěkného počasí.

Aerobic / Aquaaerobic / jakékoli další skupinové pohybovací aktivity? Sama nejdu. Vypadám jak buřt a mezi těma vychrtlinama bych se cítila trapně.

Tanec? Nemám partnera.

Orientální tanec? Není to úplně můj šálek kafe. Zkusila jsem to, byla to psina, ale není to ono.

Po tom, co jsem takhle kvílela před přítelem a náhodou jsme zjistili, že další člověk z našeho okolí DDRkuje, propadla jsem nákaze taky. Koupil mi ho jako dárek s tím, že alespoň se budu mít na čem vyblbnout - a je to pohyb, který mě baví.

Jak to funguje? Taneční podložka se hodí na zem, zapojí do počítače (nebo přes herní konzoli do televize), nastartuje se program (většinou přibalený k podložce zdarma, nebo se dá stáhnout) a pak už člověk jenom skáče po šipkách, podle toho jak mu lítaj na monitoru. Ze začátku je frekvence šláp ... šláp ... šláp ... šláp. Pak se člověk posune na dup - dup - dup - šlápšlápšláp - dup - skok - dup - dup - skok. No a ty vysoké úrovně vypadají jako pokročilý stepař zasažený elektrickým proudem. Tam ještě opravdu nejsem.

Snažím se hopsat alespoň hodinu denně. Ale pravidelnost není mou silnou stránkou, takže někdy dva dny hopsám dvě hoďky, někdy nehopsám vůbec. Když se zotavuju po nemoci, hopsám půlhodinku a mám dost. Ale po týdnu tréninku jsem schopná vyjít schody k nám do třetího patra bez zadýchání! Já! A navíc mě to baví. A nemusím vylejzat z pokoje a nepotřebuju k tomu parťáka. A můžu si blbnout jak chci. No paráda! A ještě si člověk může uzpůsobovat svoje vlastní písničky! Jo!

No, co dodat. Po hodině jsem propocená durch, můžu ždímat jak triko tak kalhoty, ale stojí to za to. Už jsem nakazila tři další lidi :-D Je to prostě sranda - a zdravá k tomu :-D Jo a jak jsem dneska hopsala půldruhé hodiny, cítím se opravdu úplně jinak. A donutilo mě to vlézt do vany a pořádně se "namaskovat" a vydrbat - a tak se zase cítím jako člověk :-) Hurá hurá!
 


Komentáře

1 Dopravní Nehody Čr Dopravní Nehody Čr | E-mail | Web | 9. července 2012 v 14:34 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama