Čtvrtek...

19. března 2009 v 23:00 | Cirrat |  Denní hemzy
Čtvrtky jsou pro mě odjakživa zajímavé dny. Ve čtvrtek jsem se narodila, ve čtvrtek jsem chodila na piáno, ve čtvrtek se budu vdávat, ve čtvrtek jsem většinou ve škole mívala nejhorší rozvrhy a v jedné z minulých prací jsme měli každotýdenní porady ve čtvrtek v deset večer...


Čtvrtek u nás znamená pouze čtvrtý den - to germánské jazyky jsou na tom zajímavěji: Donnerstag v němčině znamená 'hromový den' a Thursday v angličtině se vyvinulo z Thor's Day - den boha Thora, boha hromu (neříkala jsem onehdá, že se se zajímám o původ slov? :-) ).
Dneska byl taky čtvrtek. Doběhla jsem ráno na pracák, pokecala s referentkou a domluvily jsme se, že to nebudeme lámat, protože potřebuju nejdřív dodělat tu maturu a pak budu mít větší šanci na úspěch. A další návštěvu mám 22.4. Hm... Holt, co se dá dělat.

Ve škole jsem stihla akorát ruštinu, napsat si gramatické cvíčko, pak dvouhodinovku dějepisu a nakonec ZSV. Tam to vypadalo chvílema jako u blbejch na dvorečku. Zvlášť, když spolužák nabídl kantorovi žvejku. Ten jí odmítl, ale když to za chvíli zkusila spolužačka s bonbonkem, dal si. Tak nevím nevím, až ho jednou budeme potřebovat uspat... ;-) Je fakt, že tenhle kantor rajtuje na tom, co je důležité - abychom byli alespoň rámcově ticho, aby si nevyřval hlasivky, a abychom si dělali poznámky, aby z toho byly i nějaké výsledky, ale jinak netýrá ani sebe ani nás. O přestávce jsme pokecali o literatuře, probrali jsme stav fantasy a sci-fi a jestli Tolkien vkřísil tvorbu moderního mýtu nebo ne...

To s naší novou dějepisářkou jsem se pobavila. Paní je v pohodě, látku umí, dobře se s ní pracuje, ale strašně jsme se o přestávkách zakecávaly (ze všech předmětů máme minimálně dvouhodinovky). Přišla jsem na to, že si myslí, že je metal blbej. No, to je v mých očích černý puntík, ale zase sama přišla na to, že spousta kapel vychází ze starogermánských ság a bájí, tak to je zase světlý puntík, tak jsme zase v neutrálu. :-)

Ještě k ZSV - máme ho ve čtvrtek sedmou a osmou hodinu a tak to už jsme většinou pěkně vyžvejkaný. Nakonec většinou skončíme v nějaké 'hluboké' úvaze a než se z ní vymotáme... ;-) Moje debaty o tom, že stejně nevím, jak to ten Kant myslel... Však to znáte. Jenže, na začátku druhé hodiny jedna ze spolužaček vyběhla ven, že si potřebuje odskočit. Dlouho se nevracela a pak holky zjistily, že na záchodě není. Povedlo se mi ji vystopovat o patro níž, jak brečí na chodbě.

Povedlo se mi z ní vypáčit, co se děje - už několik týdnů pořádně nespí, máme před maturama, ona před přijímačkama na vejšku, a do toho problémy s klukem. Připadá mi, že vlastně ani jeden pořádně neví, co má dělat a tak si nechtěně ubližují. Vytáhla jsem ji na kafe, na dortík (jablečný koláč v Café & Co. na Chodově je úžasný - k němu doporučuju kávu s čokoládou) a na pokec a pak jsem ji doprovodila k její mámě do práce. Zabila jsem dvě mouchy jednou ranou - alespoň jsem se představila, takže její máma ví, kdo je ten tajemný člověk, ke kterému je její dcera pozvaná na svatbu :-)

Přišla jsem domů, plácla sebou na postel a pozotvírala fóra. Deníčky ještě nemám přečtené, mrknu na ně zítra až bude síla. Koukla jsem na fórum toho svého psacího kurzu a zírala jsem.
Jedna účastnice se tam potřebovala svěřit - syn její kamarádky leží ve špitále se střelnou ránou v břiše a neví se, jestli to přežije. Byl prostě ve špatný čas na špatném místě. Ta kamarádka měla jít hlídat 4 děti další své kamarádky a tak s sebou vzala svého patnáctiletého syna a devítiletou dceru. Ve chvíli, kdy ta mamka odcházela z domu do práce, její přítel ji donutil zastavit auto, střelil ji, vlámal se do domu, zastřelil svého vlastního devítiletého syna, střelil holčičky do nohou, střílel i po dalších lidech a nakonec spáchal sebevraždu. Proč? Protože nechtěl, aby 'jeho holka' chodila do práce...

Nerada dneska končím na tak smutnou notu, ale tohle mě fakt dostalo. Snad zítra bude líp...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama