No heleme se... (06.03.2009)

8. března 2009 v 18:12 | Cirrat |  Denní hemzy
Pro ty, kdo jsou zvědaví, co jsem vyváděla: včera jsem nevyváděla absolutně nic. Hrála jsem si na velrybu vyplavenou na pláž a čekala, kdo mě bude tahat zpátky do dravých proudů života - ale žádní Greenpeace ani Brontosauři se u mě v obýváku neobjevili, akorát přítel mě večer přesvědčil, že se vlastně hýbat chci...

No, nechtělo se mi. Ale poctivě jsem odskákala hodinu na DDRku - a strašně se mi nechtělo. Nedařilo se mi, pletla jsem kroky, po půl hodině jsem měla pocit, že už neskočím dvojskoky a že jsem si někde vyměnila tělo s Golemem. Ale vydržela jsem.

Dneska ráno jsem se probrala, udělala přitelovi svačinu a zase zalezla. Vykopala jsem se z postele v deset (nezáviďte!) s totálně bolavým levým kolenem. To znamená, že jsem zase přibrala a klouby nestíhají - takže na váhu v dohledné době nepolezu! Měla bych se zase objednat na lymfatické a vakuové masáže, které jsem od mamky dostala k Vánocům. Při té sérii nemocí jsem na ně přestala chodit: jednak si kosmetička nezaslouží, abych na ni chrchlala, jednak s virem v těle není honění krevního a lymfatického oběhu žádoucí. Ale viry už jsou za kopečkama, takže bych mohla zase. Chce to jen zvednout telefon a objednat se...

Zajela jsem do školy napsat si tréninkové testy. Scio připravilo nácvik na státní maturitu (která bude od roku 2010), mají stránku trenér***kde tyhle testy jsou k mání. Naše ředitelka si usmyslela, že chce mít online testy jako přípravu na maturitu, s nikým se neporadila a zakoupila Trenéra, což je nám jako LETOŠNÍM maturantům platný jak mrtvýmu zimník. Ale ona už je taková. Nedávno koupila nové multifunkční zařízení, že bude fungovat jako kopírka. Je to příjemně malinké, ale po vytisknutí 50 kopií se přehřeje, začne polykat papíry po třech a blokovat se. Jak to vím? Ty Trenér testy jsem psala v ředitelně a zároveň pomáhala odsekávat zaseknutou kopírku našemu novému zástupci.

Chudák, zeptal se mě, jak se na téhle škole studuje, jak to vidíme jako studenti. Když jsem mu řekla, ne co si o tom myslím, ale jenom to co se děje, chudák blednul a zelenal, blednul a zelenal. Ale vypadá to, že je dobrá duše a snad vnese do toho opičince i trochu pořádku... Vzhledem k pudu sebezáchovy a tomu, že potřebuju mít maturitu, opravdu pomlčím o podrobnostech.
Cestou zpátky se mi povedlo chytit konečně kontaktní osobu z té firmy, kam mi předevčírem dali doporučenku na pracáku. Mám přijít v úterý ráno. No, alespoň mám domluvenou schůzku, i když je to strašně na knap. Já to místo nechci, potřebuju akorát razítko, že jsem se dostavila na pohovor. Vyhovuje mi, že mám klid na studium a chci dodělat školu, aniž bych se musela nervovat o to, co zase nestíhám.

Minulý týden jsem psala o tom, jak jsme se byli fotit. Dneska jsme zamířili k fotografce a zjistili jsme, že fotky nevyšly. Nevíme proč. Je docela dobře možné, že jak měl přítel ty cuky, že byl prostě rozostřený, nebo že se stalo něco jiného - těžko říct. Každopádně, fotili jsme se znova. Rovnou jsme vybrali i rámeček na oznámení, font, barvu i text a za týden se půjdeme podívat na první "nástřel" :-)

Taky se mi povedlo zjistit, že svatební kytice (kytici pro mě, pro mamky a pro družičky) by se mohlo povést pořídit do dvou tisíc. Vybrala jsem si pivoňky a pryskyřníky, objednávat ale budeme až začátkem dubna. Paráda! Mám radost - budu mít kytici, která bude pěkná, z mých oblíbených květin (mám spoustu oblíbených květin, ale některé se mi prostě líbí více), a která není zas tak obvyklá!

Přišla jsem domů, konečně jsem se dostala k e-mailu a koukám, koukám, přišla mi velmi milá zpráva od pana Snížka. Takže, děkuji velice ještě jednou! :-)

A trochu o mé nové posedlosti: Konečně jsem dneska potvrdila objednávku toho vysněného korzetu - je z černé látky a sahá od boků pod prsa. Tyhle kratší korzety se jednak výborně nosí přes rozevláté halenky, které miluju, a jednak jsou milosrdnější pro začátečníky. I když, korzet je korzet. Pokud se bavíme o skutečném korzetu, ve kterém se nedá dýchat (pamatuje si někdo film Piráti z Karibiku 1?), je vyztužený buď ocelovými nebo plastovými kosticemi a nemilosrdně drtí břicho, je to boj mezi prudkou elegancí, vzpřímeným postojem - a moderním životním stylem. Přikládám citát ze stránek jediného výrobce korzetů v České republice, na kterého jsem narazila:

Korzet omezuje pohyb a některé tělesné funkce. Tento fakt je nejčastějším zdrojem rozčarování mých zákaznic, zvyklých na moderní pružné prádlo. Korzet je nemoderní - je to kus oblečení, který ženy (většina s obrovskou radostí) opustily v momentě, kdy se masověji rozšířily pružné materiály a lidštější móda bez obrovských sukní a nadýchaných živůtků. Korzet můžeme přirovnat k ocelovému kyrysu, který by si na sebe vzal dnešní policista místo neprůstřelné vesty - způsobil by si tím místo užitku jen škodu, vypadal by v něm ovšem jako rytíř. Jak korzet omezuje pohyb? Nelze se v něm příliš předklánět, pokud budete chtít něco zvednout ze země, budete si muset dřepnout s rovnými zády (což je ostatně lékaři doporučení způsob pro ty, kteří mají rádi svou páteř). Velké problémy budete mít s obouváním, jak už jsem zmínila výše. Sedět se v korzetu musí také rovně a někomu může činit potíže i usedání a vstávání, je lepší si to trochu nacvičit. V korzetech s delšími spodními partiemi (korzety prodloužené na boky, korzety s výraznou špičkou, které bývají nezřídka k vidění v katalozích internetových prodejců) sedět nejde, musíte pouze stát nebo chodit. Zvláště zrádné jsou korzety se zapínáním na háky, nejsou-li důkladně utažené - když se pohnete (například předkloníte) přes odpor korzetu, mohou se rozepnout. Další omezení se týkají dýchání, jídla a pití. Korzet pod prsa stlačuje bránici a nedovoluje dýchání do břicha, korzet přes prsa stlačuje bránici (podle střihu méně či více) a omezuje kapacitu plic. Musíte s tím počítat, dýchat hrudníkem (zde je původ dramaticky se dmoucího poprsí, které dnes známe už jen z historických filmů a románů) a nedělat nic, při čem byste se příliš udýchala, tj. chodit do schodů, rychle tančit, neřku-li cvičit nebo běhat! Denně nosit korzet a přitom ráno rychle odvést děti do školky, utíkat do práce, pobíhat mezi kancelářemi, pak v poklusu nakoupit a večer ještě kmitat po domácnosti se bohužel vylučuje. Máte-li na sobě korzet, buďte opatrná také s jídlem a pitím. Jezte jen malé porce a vyvarujte se jídel těžko stravitelných nebo nadýmavých, říhání (a škytání) v korzetu je dost nepříjemné. Žaludek má v korzetu trochu méně prostoru než obvykle a musíte k němu proto být ohleduplnější.

Pěkné, že? To co se dnes myslí pod pojmem "korzet" je ve skutečnosti "korzetový živůtek", pěkný kousek pružného a moderního prádla :-) Já chci korzet jenom na občasné nošení, netoužím po padesáticentimetrovém pase :-) Vypadala bych obludně!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama