Pondělí za všechny prachy (02.03.2009)

8. března 2009 v 18:03 | Cirrat |  Denní hemzy
Samozřejmě, že všichni víme o tom, že žádná krize není. Rozhodně se nepotýkáme se zhoršením ekonomiky, naše měna je stabilní a nezaměstnanost klesá...

Bohužel, jedna z mých nejlepších kamarádek si tohle zjistila na vlastní kůži. Potom, co v jedné nejmenované firmě dřela jako skladník, tahala s chlapy náklady a vyklízela kamiony, dostala výpověď. Den před ukončením zkušební lhůty. Pro nadbytečnost.

Z pohledu zaměstnavatele to do určité míry pochopitelné je, nemusí platit odstupné, ani mzdu za dobu, po kterou by u něj ještě pracovala, ani se nemusí bát, že by mu odešla v půlce měsíce. Ale kdyby jí dal vědět třeba už začátkem února, že s ní nebude počítat, mohla by si najít práci a nemusela by být odkázána na pracák. A proto je tohle fakt sviňárna.

Navíc, další kamarádka je v nemocnici a zítra má jít na sál. Sedmnáctiletá holka, které z ničeho nic začaly růst deformace v zápěstí a vinou zbabělého doktora došlo až k přetrhání vazů. Toho člověka bych chtěla dostat do ruky. Narvala bych mu do zadnice smeták chlupem napřed! Čtyři roky v bolestech a skoro v závislosti na prášcích proti bolesti kvůli tomu, že ji nechtěl včas poslat dál a jiný doktor v okruhu jejího bydliště nebyl.

Fakt, pondělí za všechny prachy! Skoro doslova.
 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama