Pošta (14.3.2009)

15. března 2009 v 12:44 | Cirrat |  Denní hemzy
S poštou máme různé zkušenosti - od těch nejlepších až po ty nejhorší. Já osobně mám s poštovními službami kdekoli na světě zkušenosti docela dobré, až vynikající. Zásilky se ke mně dostávají rychle a spolehlivě, ještě se mi nestalo, aby něco přišlo poškozené (ťukťukťuk) nebo aby se něco během přepravy ztratilo. Snad jediný problém byl jednou s DHL, kdy řidič ani nezazvonil a prohlásil, že nikdo nebyl doma (hm, zrovna v tu dobu jsem byla na nemocenské a nemohla jsem si ani dojít nakoupit).


Nejraději dostávám poštu z Velké Británie. Do tří dnů je u mně, všechno bezpečně zabalené a označené. Na druhém místě je Amerika - balení ne vždy odpovídá křehkosti předmětu a zaoceánské přepravě, nicméně hrnečky s Garfieldem přežily v pořádku a dostaly se o Vánocích ke svým příjemcům.

Úroveň zásilek v Čechách mě občas rozesmívá, ale není to tak zlé. Někteří balí do X vrstev, hlavně aby se nic nepoškodilo, někteří zase pošlou docela křehké věci bez pořádného zajištění a člověk se jen diví, jak to že to vůbec přežilo.

Ovšem moje dobré a lepší zkušenosti s poštou vyvažují zkušenosti mých známých. Jedna moje kamarádka si objednávala lístky na koncert Vanessy Mae, která tady vloni vystupovala na charitativním koncertě. Lístky měly od dotyčné společnosti přijít poštou doporučeně. Čekala, čekala, čekala. Nic nepřišlo. Den před koncertem už ztropila bengál, protože jí na poště tvrdili, že nic nepřišlo a žádný dopis tam nemá, ovšem společnost odesílající měla potvrzenku, že jí ten lístek poslali.

Po bengálu vyšlo najevo, že někdo na pankrácké poště na Praze 4, zřejmě filuta doručovatel/ka, si chtěl lístek usyslit pro sebe. Na obálce byly dvě razítka "adresát nezastižen" a poznámka o zanechání výzvy k vyzvednutí - ale hlavně, že když se před dvěma dny ptala, řekli jí, že tam žádný dopis nemá. Nutno dodat, že Vanessa Mae je kamarádčina veeelmi oblíbená umělkyně a že kamarádka nemá peněz nazbyt. Jednou za velmi dlouhou dobu si chtěla udělat radost a kvůli lidské svini svinuté o ni málem přišla. A taky o ty prachy, že...

Jak jsem včera psala o tom, že mi Craig posílá balíček z Ameriky, nestačila jsem se večer divit vlastním očím. Došel na poštu a zjednal tam pořádek. A zjistil, že měli ten balík celé ty tři neděle zababošený vzadu ve skladu. Je teď chudák vzteklý jako medvěd probraný ze zimního spánku, ale poslal ten balíček znovu a donutil poštu, aby mu hlásili telefonem, že ho odvezli na celní správu a že mu zavolají, až půjde dál.

On mi ho totiž tímto posílá, chudák, potřetí. Když ho poslal poprvé, vrátil se mu za 4 neděle s tím, že tam má špatně vyplněný jeden řádek. Zřejmě ten, kde se zaškrtává, co balík obsahuje (v Americe jsou vážně paranoidní - chodí mi přáníčka k Vánocům, která mají na obálce oficiální nálepku od celníků "obsahuje pouze dokumenty pro vlastní potřebu), i když to vyplňoval za pomoci pošťáka.

Protože byl zrovna bez domova a bez prostředků, domluvili jsme se, že mi ho pošle znovu až bude mít práci a výplatu. A to bylo před třemi nedělemi. Poslal ho i s nějakými "extra" - prý za to, že jsem musela čekat. A teď ho musel poslat znovu - a mezitím se změnily poštovní poplatky, takže mi včera psal, že nemohl poslat všechna ta překvapení a že mi zbytek pošle, až bude mít další výplatu.
 


Komentáře

1 katastrophe katastrophe | E-mail | 8. dubna 2009 v 12:19 | Reagovat

Poštu nekomentuju - teda spíš pošťačku v naší ulici :) věčně mám ve schránce výpisy z banky mého souseda (žádná podobnost jmen se nekoná), jeho přání k Vánocům... :) Kde končí mé výpisy nechci ani vědět, ale nakonec se ke mně vždycky dostaly, to je pravda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama