Sladká neděle

1. března 2009 v 20:46 | Cirrat |  Denní hemzy
Dneska jsme si s přítelem uvědomili, že jsme spolu právě rok a čtvrt :-) Loni touhle dobou jsme seděli ve vlaku do Pardubic, kde jsme měli zamluvený stůl v hospodě U Lva (fakt, nejlepší hospoda, kde jsem kdy jedla!), přišla vichřice Emma, strhala troleje a měli jsme dvě a půl hodiny zpoždění...


Zavzpomínali jsme si, zasmáli jsme se, ani trochu se nám z vyhřátého klobouku... pardon, to Bob a Bobek - ani trochu se nám z vyhřátého pelechu nechtělo! Dala jsem se ukecat a že když je ten slavný den (a já mám v lednici rozmražené mleté maso, co akutně potřebuje zpracovat), udělala jsem lasaně. Oba dva milujeme boloňské lasaně, skoro stejně jako kocour Garfield, takže jsme si pošušňali a vyrazili jsme na dnešní Velkou Vinořskou Výpravu.

Velká Vinořská Výprava se pořádala do cukrárny Marcipánka. Při vybírání místa, kde si dáme udělat svatební dort, jsme našli stránky tohoto zařízení, strašně se nám líbily a rozhodli jsme se, že je načase okoštovat, jestli jsou tak dobrý, jak píšou. Dámy, jsou LEPŠÍ! :-) Zákusky čerstvoučké, capuccino našlehané, obsluha milá a příjemná - a cukrárna evidentně praskající ve švech, jak si lidé došli na nedělní kafíčko, nebo alespoň pro zákusky domů. Na zdech diplomy "Nejlepší cukrárna v ČR roku ... " minimálně ze tří let - a opravdu zaslouženě! A místo se dalo vystopovat podle lidí pochodujících po ulici a mlsajících za chůze indiánky :-)

Rozhodli jsme se, že teda tady rozhodně ano, a vyrazili zpět k domovu. Cestou jsme se zastavili v parku, kde budeme oddáni. Já jsem tam vlastně až do dneška nebyla, brali se tam loni naši přátelé a já jsem bohužel musela být na školení (zatraceně!), viděla jsem jenom fotky a naslouchala jsem nadšenému bumanželovu popisu. Když jsem to místo dneska uviděla na vlastní oči, i v tom sychravém a pošmourném počasí mi bylo jasné, že to je ONO a že jsme rozhodně vybrali správně.

A aby toho nebylo málo, konečně jsme se dokopali k tomu, objednat si snubní prstýnky. Jak jsem říkala, už dlouho jsme je měli vybrané, ale objednávali jsme je až dneska. Rozhodli jsme se pro wolfram, protože (cituji) "má vynikající vlastnosti, jako jsou vysoká pevnost v tahu a nejvyšší teplota tavení ze všech kovů. Wolfram odolává mnoha vnějším vlivům a neporušuje se ani kyselinami. Jeho opracování je náročné, šperky z něj vyrobené však svými užitnými vlastnostmi předčí i tradičně zpracovávané drahé kovy. Šperky vyrobené z wolframu jsou jedny z nejtvrdších kovových šperků vůbec. Wolfram je kovová substance vysoké hustoty, tvrdosti a má nejvyšší bod tavení ze všech kovových prvků. Tyto šperky vydrží lesklé a nepoškrábané déle než kterékoli jiné kovy. Jsou hypoalergení stejně jako chirurgická ocel. Mají excelentní odolnost vůči oxidaci a korozi. Wolfram je biologicky neškodný a nevylučuje nikl nebo jiné látky do těla."

Takže jsme dnešek v podstatě strávili přípravami na svatbu. Už se to blíží - a já jsem ještě nervóznější než obvykle. To zas bude... :-) Alespoň už jsme si vymysleli, jak uděláme rozlučky: Já se s kamarádkama zašiju někam do vířivky se šampaňským a bumanžel zase zasedne s kamarády před herní konzole a filmy :-D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama