Standardy učitelů

17. března 2009 v 11:43 | Cirrat |  Denní hemzy
Tak mi, vážení, dneska upadla čelist. Máme mít standardy práce učitelů. Ale nikdo nestanovil jaké nebo jak budou legislativně ošetřeny.

Lea-de-bahn tady psala posledně o státní maturitě, ještě nejsou dořešené, je kolem toho zmatků, ale v říjnu (sic!) chtějí zavádět standardy pro učitele!
Mrkněte na stránku MŠMT na toto téma. Pročtěte si matroše a pobavíte se. Nejvíc mě asi dostala otázka a odpověď:

Jak budou standardy legislativně ukotveny? - Budou, zatím přesně nevíme jak.

Co je tohle za výsměch? Budiž, i kdyby se nejednalo o české školství, jehož ministerstvo mě dohání k smíchu, to abych nebrečela, tohle je nedotažený. Strašně.

Nikde jsem nenašla, co by mělo být měřítkem kvality práce kantora, ale hlavně že je tam otázka, zda má ovlivňovat jeho plat. Schválně, co je měřítkem kvality práce kantora? Spokojení rozesmátí žáci? Spokojení rodiče? Málo problémů? Prospěch žáků?

Neměl by být papír 'standardní učitel' vydáván jen těm kantorům, kteří odučí v plném provozu nějakou dobu a neměla by to být spíš třešnička na dortu, která říká 'tak tenhle kantor je fakt dobrej, naučí, ale je lidskej'?

A na závěr moje diskuze s kamarádkou, co má maturu ještě před sebou:
W: SOUHLAS!!! >> "Naše představa je taková, že pokud by učitel nedokázal splnit standardy, nemá na škole co dělat,"
cirrat: jo? A jak je stanovis? Co jsou to standardy a ceho se tykaji? Cetlas je? Ja jo. Standardy se maji tykat i toho, jaky vytvari prostredi ve skole. Bez standardu je nevezmou - ale jak maji prostredi ve skole vytvaret absolventi?
W: treba nervat na studenty nerikat jim ze sou kreteni co nic neumi... mit pristup a chut naucit a hlavne si uvedomit ze jsou tam pro studenty a ne oni pro ne
cirrat: Hele, takoví kantoři nemaj co na školách dělat už teď - a nepotřebuješ k tomu standardy. To, že je vaše ředitelka slepice, to je jiná věc
W: a vem si ze ted uci kazdej blbec co nema co delat tak jde ucit
cirrat: to neni pravda - ti jsou v realitach - min stresu, vic penez
W: jo tak to zkus rict treba u me ve skole kde ti ucitel rekne "ja sem tu jen kvuli tomu ze neni prace a nevzali me na vysokou... ucit vubec nechci nebavi me to" tak mi rekni kde se lidi jk ja maj vzdelavat?
cirrat: Jit na jinou skolu. Tva skola neni jedina skola v cely republice
W: ja se o tom nechci bavit...
cirrat: Popravde - u nas tohle kantorka zkusila jednou. JEDNOU! Sli jsme si stezovat reditelce a protoze jsme platici zaci, zenska sedla na***a my mame pokoj. Pokud si nechate s*at na hlavu, tak se nedivte
W: uz vidim ja ve tretaku prestoupim na jinou ne-li znova do prvaku... kord s mym zkurvenym zdravotnim stavem... kdyz uz sem si na*rala do bot a neodvolala se na gympl ani nezkusila z hrdosti prijmacky znova v prvaku dodelam tuhle pakarnu nemyslis? a s*at na hlavu si nenechavame... jen mame super pozici kde kantori drzi pri sobe a drzej radsi***nez aby to vylepsily...
 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama