Alergie

16. dubna 2009 v 20:46 | Cirrat |  Denní hemzy
Předem mého dopisu, přežila jsem, jak včerejšek tak dnešek. Kupodivu, češtinářka mě nezkoušela. Kupodivu, náš kantor na ZSV, který je jinak též češtinář, mi řekl že viděl mou maturitní slohovku a že se mu moc líbila, že je vidět, že umím přemýšlet (Hahá, tolik k diškrimináciji blondýn - neříkám že neexistuje, ale taky je to o tom, nakolik se člověk nechá). Jakmile získám kopii, hodím ji sem, ať si taky trochu užijete produktu mých myšlenek.


Včera jsem se vzbudila s teplotou, rozhozeným žaludkem, bolavou hlavou a nosem, co si hrál na kapající vodovodní kohoutek. Zkusila jsem si dát teplý čaj. Na chvíli to pomohlo. Dala jsem si Zyrtec. Pomohl víc. Je to jasný, oficiálně jsem si odstartovala alergickou sezónu.

Už od svých desíti let každé jaro vypadnu tak na týden ze života. Jednou jsem byla léčená antibiotiky dva měsíce, aby se pak zjistilo, že to byl alergický záchvat. Od té doby vím, že alergie se u mně projevuje hodně podobně jako virózy a různé další nemoce.

Ve škole jsem seřvala, koho jsem mohla. Například jednu šestnáctiletou spolužačku, která se fakt nechutně chovala k našemu angličtináři. Po poslední hodině v rozvrhu jsme šly s fotografkou psát písemku z dějepisu, abychom to nemusely psát dnes. Druháci ječeli a třída vypadala jako něco mezi opičí klecí v podřadné zoo a velmi vytíženým velkoměstským nádražím. Když jsem přes ně neslyšela ani kantorku, která stála vedle mě a dávala mi zadání písemky, zařvala jsem na ně "Držte huby, neslyším přes vás učitelku, vy hovada!" A rázem bylo ticho a rozhodně si pak už netroufli dělat takovej bordel...

Dorazila jsem domů a padla jsem. Alergie a Zyrtec si vybraly svou daň.

Dnes ráno jsem letěla do lékárny s pohotovostní službou deset minut předtím, než otvírali - ale kdybych čekala, nestihla bych školu. Dokoupila jsem další balení Zyrtecu a taky Livostin, zásobila se pitím a kapesníčky a juchala do školy. Nakonec jsme trávily s fotografkou a spolužákem víc času na chodbě než uvnitř. Napsaly jsme si další dvě písemky a v klidu přežíváme.

Čtenářský deník mám udělat přes víkend, stejně jako odeslat seminárku z dějepisu a vypracovat matiku. Je mi zle, teče mi z nosu a kašlu jak blázen. Doufám, že se z té alergie před svatbou vykřešu - dneska mi začalo tikat posledních 14 dní... Uá. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama