Ještěří syndrom

3. dubna 2009 v 21:02 | Cirrat |  Denní hemzy
Vylezlo sluníčko. Je to oficiální. Od středy pobíhám kolem v košili s krátkými rukávy a ve svetru, jestli to takhle půjde dál, za chvíli vytáhnu sandály. V létě nosím jenom a pouze sandály :-) Nevím proč, prostě proto.


Včera jsem měla další srážku s naší češtinářkou. Nemá mě ráda. Už od začátku školního roku mi tvrdí, že se jí schválně vyhýbám a že chodím na všechny předměty, jen na češtinu ne. Bohužel, tvrdila že jí spolužáci řekli, že s s nimi píšu (to na podzim) a nebyla to pravda, pak že jí ukazovala třídní ode mne SMSku - nikdy jsem třídní SMSku neposílala, jenom psala e-maily, pak zas že chodím do školy pořád, jenom že jí se vyhýbám. Nedávno taky říkala jak spolužákům tak ředitelce, že mě nemůže oznámkovat, protože za toto pololetí nemám jedinou známku. Hm, měla jsem jich asi devět. Ale co, kašlu na to. Sice mi říká, že mi dá na klasifikaci čtyřku, ale to je mi úplně jedno. Na vejšku se nechystám a k matuře mě pustí čtyřka-nečtyřka. :-)

Cestou ze školy jsme si s děckama užívali sluníčka a vedli pitomé řeči. Prostě jaro. A všichni tři jsme byli správně rozplesklí, spolužák dokonce usínal. Prostě jsme se nahřívali na slunku jako hadi.

A dneska jsem si "ještěřího syndromu" užila spoustu. Totiž, pokud normálně nevstávám do školy, málokdy dopoledne vylezu z baráku. Já jsem noční zvíře a s ranním vstáváním mám problémy. Ale dneska jsem měla v deset schůzku na Malé Straně v jedné personální agentuře.

Zahodila jsem tam svůj životopis, nechala jsem se vyzpovídat slečnou (paní?) a nechala jsem si od ní poradit. Její zpětná vazba mě zarazila, ale měla pravdu. Já se totiž neustále snažím sehnat nějaké "bezpečné místo" a dělat administrativní sílu, takovou tu klasickou kancelářskou krysu. A ona se vám tak na mě zadívala a pravila:

"No, nezlobte se, ale můj subjektivní pocit je, že vy se v té administrativě nebudete cítit dobře. Podle mého názoru byste měla spíš zamířit někam, kde se pracuje se vzděláváním, s rozvojem člověka, nebo nějakou tu pomoc - já se v tomhle oboru nevyznám, ale nebylo by to i vám příjemnější?"

Milá paní V.Š., ani netušíte jakou máte pravdu... Bohužel, současný sociální sektor je tak sešněrovaný občas vcelku nesmyslnými pravidly, že se v něm skoro nedá dýchat a paradoxně je v něm daleko víc papírování než v běžné kanceláři... :-/ Ale co, zkusím oslovit nějakou cestovku - třeba bych jim mohla někde dělat referenta :-) Nebo tak něco :-)

Pak jsem se zastavila ve "svém" zelinářství: na rohu Karmelitské a Tržiště je výborná malá prodejna zeleniny a ovoce. Taky tam mají čerstvé bylinky. Tak čerstvé a dobré, voňavé, jsem nikdy nikde jinde nesehnala. Mají teď problém s tržbami - dodávali hlavně do restaurací a ty už tolik neodebírají. Krize. Tak pokud někdy půjdete kolem, nezapomeňte se zastavit a kupte si domů bazalku na rajčata. Litovat nebudete.

A dál jsem pokračovala ve slunění. Dorazila jsem za svědkovou a chvíli jsem si hrála na taxikáře - ještě nemá dodělaný řidičák a potřebovala hodit na dvě firmy kousek za Prahou, tak jsme se svezly. A zrovna, když mi ze sluníčka bylo tak akorát a začala jsem připomínat spokojenou ještěrku se sluncákama (bez těch ani ránu! Spíš přes den vylezu bez spodního prádla než bez slunečních brejlí!), mi do cesty přišla SMSka ohledně rodinných trablí.

Jo a poslušně hlásím, následky Šíleného podzimu už pomalu mizí. Tentokrát byly mezi záchvaty skoro celé tři týdny. Bohužel, ještě nás neopustily docela, ale je to znatelně lepší. Bohužel, ten poslední byl zrovna předevčírem v noci a dneska tahle bomba...

No do háje. Nic, jdu dejchat. A dát si štrůdl. Pokud se do mě po snězení plné mísy zeleninového salátu ještě vejde...

Vaše (opět vystresovaná) prohřátá ještěrka citrátová

PS: Jestli tohle najde někdo z rodiny, jsem mrtvá... Ale dusit to v sobě neumím a dělat vlny nechci... :-/
 


Komentáře

1 katastrophe katastrophe | E-mail | 8. dubna 2009 v 14:24 | Reagovat

Vylezlo sluníčko - bohužel :) zase lezu stínama a je mi pořád blbě (protože stínu je málo). :)

"to z tebe mluví ona" - tohle se mi fakt líbilo. Představila jsem si tě natěsnanou v Dartově kůži (Olí alá vetřelec/mimozemšťan) a nevim nevim :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama