Motorky v médiích

17. dubna 2009 v 16:30 | Cirrat |  Denní hemzy
Nelíbí se mi, jak je jakákoli nehoda motorek v médiích nafukována a zveličována. Po velikonočním víkendu, kdy zemřelo na silnicích patnáct lidí a pět z nich bylo motorkářů, všichni se soustředili na tu mediálně profláklejší třetinu. To, že dvakrát více lidí zemřelo při nehodách automobilů, jako by nikoho nezajímalo.


V deníku Metro píše jakýsi dopravní psycholog, že si "všichni pořizují motorky kvůli adrenalinu, který při jízdě padesátkou ve městě nezažijí". Myslím si, že autor tohoto výroku je kretén non plus ultra, v životě nejezdil na motorce a v poslední době neřídil ve většim provozu ani tříkolku. Projet si město v dopravní špičce je neskutečný adrenalin, ať už člověk řídí cokoliv.

Zaprvé, kriplové a idioti jsou ve všech skupinách: mezi chodci, cyklisty, motorkáři, čtyřkolkáři, automobilisty i mezi zastánci železnice, stejně jako mezi piloty. To nepopírám a ani se o to nesnažím.

Zadruhé, kromě několika málo vybraných skupin, jako jsou nacisté, fašisté a komunisté, náboženští fanatici a podomní prodejci zboží, členství v nějaké skupině automaticky neznamená, že je člověk vyvrhel a spodina společnosti, jak jsou v poslední době motorkáři v televizi prezentováni. Proti tomu se jako majitelka a jezdkyně motocyklu ostře ohrazuji. Ono házet všechny do jednoho pytle je ale daleko snadnější než doopravdy přemýšlet, že? Socialistický realizmus v našich zemích ještě nevymřel, že?

Zatřetí, dneska jsem otevřela Seznam. Na hlavní stránce článek "Řidič v Novém Boru byl tak opilý, že ani nezvládl dechovou zkoušku". Další článek na hlavní stránce, "Záběry z policejních Passatů při noční jízdě Prahou", uvádí čísla týkající se prohřešků. Ano, chytli i motorkáře porušující dopravní předpisy - a to je v pořádku. Ale jen tak pro zajímavost, nejvyšší naměřená rychlost patřila autu, nikoli motorce...

Začtvrté, další dnešní článek v rubrice Krimi: "Zfetovaný řidič na přejezdu zabil spolujezdce". Stále dnešní datum, opět rubrika Krimi: "Po srážce s náklaďákem zemřela mladá řidička".

Zapáté, nebylo by tedy na čase psát články útočící na řidiče aut? Vždyť zabíjejí daleko více lidí, než motorkáři, ne? Mají častěji nehody a podobně, vyšší škody... Že je to absurdní? A proč to teda děláte motorkářům?

Ale já vím proč. Protože motorky jsou na silnicích pořád ještě nové. A proto je na ně upřena pozornost. Ať už jsou jako účastníci nehod viníci nebo poškození, veřejné mínění je vždy postaví na stranu obžalovaných. Ale co už, stačí počkat pár let a pak budou motorky natolik běžným jevem, že vůči jejich nehodám jako publikum otupíme stejně, jako jsme už dávno otupěli vůči nehodám automobilistů...
 


Komentáře

1 katastrophe katastrophe | 21. dubna 2009 v 10:21 | Reagovat

Myslím, že to bude ještě dlouho trvat než si lidi na motorky zvyknou. Jestli se tak vůbec stane. Vidím i to na svojí mamce - motorka je prostě nebezpečná, zlá a hrozná :) výrazně lepší jí přijde třeba kolo :) což mi přijde zcela absurdní - rozumní motorkáři (nemyslím "kraťasové ďábly na silných strojích") mají větší šance - už jen kvůli lepší výstroji ;)

2 katastrophe katastrophe | 21. dubna 2009 v 10:24 | Reagovat

A další věc (můj osobní názor - nekamenovat) myslím, že motorkáři jsou ve většině případů nebezpeční hlavně sobě (samozřejmě, neplatí to vždy), což si myslím, že se o řidičích aut říct nedá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama