Smogová neděle

5. dubna 2009 v 21:14 | Cirrat |  Denní hemzy
Dneska jsme zase prospali ráno. Slastný to pocit :-)


Měli jsme se švárou domluvený oběd v jednu, ale už když jsem si před jedenáctou ve vaně zuřivě odchlupovala nohy (to abych si mohla vzít ty nové šaty), ozval se za dveřmi koupelny bumanžel:
"Lásko, já vím, že to zní neuvěřitelně, ale brácha už je tady!"

Vykoupaná a zabalená v ručníku a županu, jsem šváru chudáka přivítala slovy "Kdo jsi a cos udělal s Danem?" Totiž, aby švára přišel načas, natož brzo, to jsem měla pocit, že se hroutí svět :-) Naštěstí, svět byl zachráněn - přišel nám říci, že oběd se neuskuteční. Měl neočekávanou službu ve fitku, ten člověk co měl mít službu dneska se nedostavil, tak ho stáhli jako náhradu.
Švára je vůbec zajímací človíček. Je o necelého půl roku starší než já, dělal profesionálně kulturistiku, je několikanásobný juniorský mistr republiky ve své třídě a byl šestý na světě. Než si tou obrovskou zátěží doku*vil zdraví :-/ Teď dělá trenéra ve fitness a je opravdu dobrý. Jeho přítelkyně je taky trenérka - přítel tvrdí, že je ještě o něco lepší než švára. Samozřejmě, jak se dá čekat, kovářova kobyla chodí bosa - to jest, netrénujeme s nimi. Ačkoli jsme se už x-krát domlouvali, že zajdem do posilky, nikdy to nevyšlo. Jednou jsem byla nemocná já, pak švára, pak jeho přítelkyně, pak bumanžel... Pak nikdo neměl čas... No úžasné. :-)

Na oběd jsme šli klasicky na Pětník a se svědkovou :-) Pokecali jsme, probrali jsme kde co, tímto zdravím vyhořelý nout a říkám: mohl to být větrák a pak se nic neděje, jenom si nechte stáhnout data z HD! Opravdu, jsou horší věci, nad kterýma se dá vztekat!

Po obědě se přítel stáhnul domů a jal se učit další písničky na vystupování Areny s Tanjou (kdo má zájem, zaleze na server bandzone a najde kapelu Arena), zatímco se svědkovou jsme zalezly do garáže a zkoušely nastartovat motorku. Hm, šlo to tak, že to spíš nešlo, asi slabá baterka. V týdnu si zase pučím nabíječku a zkusím to tam připojit, tentokrát správně...

Nakonec jsme si daly spicha s jedním jejím kamarádem a protáhli jsme nohy od Kulaťáku na Dejvicích přes Pražský hrad, Nerudovku, Malou Stranu, Karlův most a Staromák až do cukrárny Myšák ve Vodičkově. Vše pěškobusem. Příjemně mě překvapilo, že jsem jim vcelku stačila a ani mě nebolí kolena. Hurá, hubnutí pokračuje! :-) Jediným následkem je puchýř na pravém chodidle, ale co už.

V Myšákovi bylo docela příjemně, ale musím říci, že příště půjdu raději zase do Alchymisty u Letné - ceny stejné, prostředí ještě o něco pěknější a dorty více čokoládové ;-)

Při návratu domů jsem ještě vytáhla z peněženky poslední dvoustovku a koupila jsem další čtyři levné filmy: Nebeské jezdce, Smím prosit, Equilibrium a Pianistu. Mamka tvrdí, že Pianistu už máme - ale toho máme jako knihu. :-) V pátek jsem taky ulovila Gomorru, nevím, jestli jsem to tady psala; je to kniha o neapolské Camořře a její autor, který v Neapoli vyrůstal, se po jejím napsání musel začít skrývat. Hrozí mu smrt za vyzrazení jejich praktik. Těším se, až se začtu :-)

No, před chvílí jsem byla vylovit z hrnce večeři, maso s brambory, jednoduchý eintopf. Mamka si mezi řečí postěžovala, že se štítí kuchyně a jestli bychom s tím nemohli něco udělat. Inu, zeptala jsem se mezi nandaváním jídla do misek, zda by byl přítel ochoten zítra večer vytřít. Vyrazil mi dech:

"A nedělali jsme to nedávno?"
"Ano, lásko, před dvěma nebo třema týdny."
"No tak to je ještě brzo, ne?"

On to vážně myslel vážně :-) Tak jsem zaargumentovala, že se blíží Vánoce a brzo se zase budeme muset koupat :-) Ale myslím, že zítra vytře :-D

Hezký zbyteček neděle.
 


Komentáře

1 katastrophe katastrophe | E-mail | 8. dubna 2009 v 12:36 | Reagovat

Koukám, že máš pořád úchylku na čokoládové dorty :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama