Tak koho?

15. května 2009 v 20:04 | Cirrat |  Denní hemzy
Už je to za pár... Nejen moje matura, ale i volby do evropského parlamentu. První volby, kterých se hodlám zúčastnit.


Vždycky jsem si říkala, že to není má starost. Že se nic nezmění, ať volit půjdu, nebo ne. Že nahoře jsou pořád ty stejné potvory, co si dělají, co chtějí. Chvíli jsem si omlouvala neúčast u voleb tím, že je to demonstrativní a že tím vyjadřuju svůj nesouhlas.

Jenže, ať už modrá nebo oranžová, popřípadě jinobarevná vlna, u nás se moc pestrost politických názorů nenosí. Mám ten pocit (a ano, mohu se mýlit, ale můj deníček = můj názor), že u nás, když vyhraje nějaká strana, vyhraje naprosto na celé čáře a není nucena spolupracovat s nikým jiným. Nebo se popřípadě střídají dvě, jako děti při hře na lupiče a na četníky ("Tak jo, teď jste byli lupiči vy a teď zas chvíli my!"), ale muzika je pořád stejná.

Říká se, když ti něco vadí, nenadávej - udělej s tím něco. No tak jo. Co se dá dělat s politiky? Na to, uplatit je, aby zmizli z veřejného života, nemám. Na zaplacení nájemných vrahů taky nemám. Abych je úkladně odstranila sama, na to nemám vybavení, trénink, ani žaludek. Na to, dát se do politiky, žaludek nemám rovněž. Co mi teda zbývá? Volby.

No tak jo. Půjdu k volbám. Vím, kdy jsou, vím, kde je má volební místnost (300m od baráku, výmluva na lenost padá). Ale nevím, koho budu volit. Ty známější strany, ať už červené, modré, oranžové nebo zelené moc volit nechci. Moc se mi nelíbí způsob jednání jejich představitelů. Chtělo by to někoho nového, neokoukaného. Na to mi jedna kamarádka sdělila, že leda by kolem proběhl nezúčastněný potkan. Hm, bohužel to vidím taky tak.

Takže, na stránkách MVČR jsem si našla soupis kandidujících stran. Žhavím Google a hledám takovou, která mi, no, když už nebude úplně vyhovovat, tak mi taky nebude přímo proti srsti. A tý dám svůj hlas. Ne proto, že by byla nejlepší, ale proto, aby se omezilo střídání stále stejných lidí v okýnkách. Až totiž budu chtít vidět tohle, půjdu si stoupnout na Staromák před Orloj, děkuju pěkně...

Víte, možná, že se opravdu nic nezmění. Ale jedním jsem si jistá - já se budu aspoň cítit líp, protože budu vědět, že jsem s tím alespoň něco udělala: vyjádřila jsem svůj názor tím, komu jsem dala hlas...
 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama