Zuby a práce

22. června 2009 v 18:45 | Cirrat |  Denní hemzy
Tak jsem zase tady. Pořád mám problémy se zuby, pořád sháním práci a čelo se mi pomalu ale jistě zachmuřuje takzvanými existenčními starostmi.


Na jednu stranu by se dalo říci, že máme poměrně dost výdajů. Určitě se to říci dá: za svatbu jsme dali určitě přes sto papouchů, pak manžel kupoval kytaru, museli jsme pořídit nový počítač, externí hard disk, teď přijdou nové klávesy a pak hádě. A do toho ty zuby: provizorní výplň po třech stovkách, malý amalgám za 450, velký přes pět stovek, malá keramika osm. U zubařky jsem teď minimálně jednou týdně.

Nemluvím o osmi pojistkách, které oba dohromady máme (pořídili jsme si je na základě informace, že nám budou platit i na Novém Zélandě - a když pak do toho manžel v době, kdy u dané společnosti pracoval, šťouchnul, zjistil, že platí pouze v případě, že budeme mít trvalý pobyt v EU, což jako emigranti samozřejmě mít nebudeme), a ty představují dalších šest talířů. Nájem pro mamku dělá dalších sedm. Splátky za obě půjčky (mou i manželovu) představují další tři litry dohromady, osm stováků měsíčně je pronájem garáže.

Jinými slovy, každý měsíc je sedmnáct papouchů v dupě, a to nepočítám životně důležité položky, jako je jídlo, sem tam nějaká ta kniha, popřípadě náhrada rozpadlého svršku, bot a podobně.
Já už jsem podporu v nezaměstnanosti vyčerpala, manželovi chodí šest a půl hadru z pracáku, a to je náš jediný příjem. Sedíme denně u počítače a každý den rozesíláme desítky životopisů. Mám dost.

Zuby zoubky se rozhodly, že mě budou trápit. Nedávno jsem tu kňučela nad zlobivou šestkou, která se rozhodla, že mi pořídí hluboký zánět nervů. V úterý mi bude slečna zubařka odstraňovat nervy. Straaašně se těším... Minulý týden mě ty zuby zase začaly pobolívat, a to fest. V pátek jsem byla na křesle zase. Verdikt: "Když vy na té pětce máte starou netěsnící plombu, co sahá až k nervům. Možná tam bude zánět nervů taky..." Ach jo. A až doděláme tyhle, bolí mě další dva zuby, roste mi druhá osmička a dvě šestky už mi chybí a potřebuju je nahradit. Mám dilema - můstek nebo implantáty? Implantáty mi doporučuje matka i zubařka, ale jsou dražší (o hodně) a občas se odhojují. Na druhou stranu, když se už chytnou, vydrží dlouho.

Tak, a teď po tom, co jsem si postěžovala, malý report :-)

V pátek jsem pekla asi sedm hodin. Udělala jsem pět plechů - dva plechy třešňové bublaniny, dva plechy perníku s čokoládovou polevou a jeden plech tvarohové buchty s ananasem. V sobotu jsme totiž odcházeli v devět ráno a frčeli do zkušebny. Kluci hráli dvoják s Tanjou.

Povídám manželovi "Pošli email basákovi, ať jeho přítelkyně ví, co chystám."

Poslal. Možná trochu pozdě, protože jsme obě pekly sladké. :-) Měli jsme plné auto buchet a koláčků a jenom pár kousků masových pirožků :-D

Rockfest v Hranicích na Moravě byl fajn, sice pak byla zajímavá diskuze v zákulisí, ale nic drastického. To Rockshow v Krmelíně byla zajímavější: manželovi vypadl jakýsi kontaktík v kytaře a ta mrcha Ibanezka ze 30 hadrů přestala hrát :-) Zřejmě odešel potenciometr, což je na pět minut práce s pájkou, ale i kdybychom tahali po kapsách pájku, na pódiu během koncertu se to spravit nedá. Zítra půjde potvorka ke kytarářovi. Drahý zareagoval pohotově - seskočil z pódia a letěl si půjčit kytaru, kterou shodou okolností dostal půjčenou od kytaristy Argemy, která hrála hned po nich. :-) Dalším dojmem z té soboty byla pekelná zima. Kdybych jenom tušila, že bude takové počasí, vytáhla bych ze skříně Steely.

Cestou domů jsme se na benzínce u Mohelnice potkali s kapelou Citron, před kterou kluci s Tanjou hráli přede dvěma týdny - zrovna se vraceli domů z Hradce Králové. Povyměňovali si dojmy a pojmy a svištěli jsme dál, v podstatě bez příhod.

Včera jsme jenom regenerovali - a rozesílali životopisy na všechny strany, dneska jsme se dokopali k dědovi a babičce. Byla u nich na návštěvě sestřenka ze Slovenska se synátorem a svým drahým. Malej má rád Spidermana, Ironmana a nakreslil mi pěkný obrázek hada. A zjistili jsme, že po všech těch letech všichni čtyři nakonec pijeme úplně stejně dělanou kávu :-)

A teď sedí ségra u piána, nadává, sem tam i cvičí a manžel ji motivuje právě perníkem s čokoládou :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama