Háďata

2. července 2009 v 10:32 | Cirrat |  Denní hemzy
Mno, tak máme zase úžasný článek na Novinkách. Jenom jsem ráda, že tu teď není mamka, protože by si ho zase přečetla a šílela by...


O co jde? No přece o ten článek z Floridy, jak tam had uškrtil dvouletou holčičku. Mno, mám o tom článku své pochybnosti. Proč?

Zaprvé, v perexu se píše o tom, že to byla téměř čtyřmetrová krajta barmská. V textu jde ale najednou o dvouapůlmetrovou krajtu tmavou! Okay, o to by nešlo, krajta tmavá žije v Barmě a na fotce je evidentně něco, co by mohlo být krajtou tmavou albínem. Ale docela se jim smrskla, že?

Dál, píchat do hada nožem, když škrtí kořist, je blbost! Je stavěný tak, že v případě ohrožení se jeho svaly stáhnou ještě víc, alespoň tak mi to vysvětloval manžel, který už dvouapůlmetrového škrtiče, konkrétně užovku thajskou (známou jako užovka tchajwanská), měl. Takže mě napadá hrůzná myšlenka: co když had holčičku uškrtil (pokud to byl vůbec ten had) právě proto, že do něj ten... ten... ten... bodal nožem?

A jak měl, proboha, zabezpečené terárko, když mu z něj zdrhnul tak velký had? Manžel se rozčiloval, že dotyčný kterému ten had utekl, za to může, protože se to prý fakt musí umět. My se teď chystáme mít korálovku, v porovnání s užovkou tchajwanskou nebo krajtou drobečka, ale taky víme, že v některých případech mu stačí třímilimetrová škvíra. Taky ale dorůstá velikostí kolem jednoho, jednoho a půl metru. Jak velké škvíry muselo mít terárko, když se tím had protáhl?

Konečně, článek naznačuje, že dotyčný neměl povolení k chovu plazů.

Ale zaráží mě jedna věc - krajty jsou škrtiči. Jak to, že měla holčička pokousanou hlavu? Škrtiči nejprve kořist udusí a až pak se jí snaží pozřít, jenže nemají zuby, takže ji spolknou vcelku. Kde se tam vzaly kousance? He? Co to je?

A další věc, která mě osobně zpochybňuje ten článek úplně, je zmínka o krajtě, co uškrtila aligátora a při pokusu ho sežrat praskla. No ten had musel být úplný pa.b.l.b, popřípadě zfetovanej, protože hadi moc dobře vědí, co se do nich vejde a co ne. Není to člověk, aby se pchal jídlem, až je mu blbě. Navíc, žádný had do sebe nebude soukat kořist, se kterou v břiše by byl nepohyblivý - nepohyblivý had se totiž rovná mrtvý had.

A tak fakt doufám, že ten článek je jenom městský mýtus, který naše média převzaly. Stejně jako ta story, že had, který se vedle člověka natahuje do délky, si ho měří, aby ho mohl sežrat. No prostě pitomina! :-)
 


Komentáře

1 ? ? | 4. července 2009 v 2:41 | Reagovat

Taky mš napadlo, proč ho bodal,a třeba rovnou nepřefik,aby se pustil

2 Cirrat Cirrat | Web | 4. července 2009 v 14:14 | Reagovat

[1]: Pokud měl dva a půl metru, musel by si na hada vzít asi mačetu - a to by zase mohl trefit tu holčičku. Stejně, první reflex všech porušených svalů je, že se stáhnou, tak to by si moc nepomohl. Ale stejně, připadá mi to spíš jako (a) blbost, (b) novinářská kachna...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama