Váš profil...

4. července 2009 v 22:43 | Cirrat |  Denní hemzy
... neodpovídá našim požadavkům. Nebo taky: Upřednostnili jsme uchazeče, jehož profil lépe odpovídá námi zvoleným požadavkům.


Myslím, že spousta personálních agentur i zaměstnavatelů si tyhle věty okopírovali jeden od druhého a posílají je dál.

Občas přemýšlím, kde nedostačuji - mám několikaletou praxi v administrativě, dělala jsem docela dost věcí, mluvím plynně anglicky a rusky, němčinu mám na komunikativní úrovni. Vyznám se v uživatelské práci na PC, jsem aktivní řidič, jsem ochotná do práce dojíždět.

Odpovídám denně zhruba na deset nabídek zaměstnání. Velmi často mi chodí zpátky emaily s touto frází, ale oblíbené jsou také automatické odpovědi typu "pokud se vám do tří (čtyř) týdnů neozveme, nezapoměli jsme na vás, jenom na vás kašleme, protože nejste to, co hledáme."

Ok, chápu. Ale dostat po sedmdesáté tu samou odpověď je prostě frustrující. Začínám mít pocit, že takhle tu práci nikdy neseženu, že jsem k ničemu. Vím, že to není pravda. Umím máknout a snažím se, taky rychle chápu nové věci. Ale je toho občas prostě moc.

Sakra, já prostě potřebuju práci! Pokud to půjde dál, půjdu na nějakou základní absolventskou práci za patnáct hrubého, protože jsme bez peněz. Do háje, do háje, do háje. Sakra. Je mi z toho fyzicky zle.

Konkurence je veliká, současná krize (ať už přirozeného původu nebo vyvolaná uměle) vzala práci spoustě lidí, kteří jsou často příliš kvalifikovaní, ale jdou dělat práci, která je, technicky vzato, pod jejich úroveň, aby uživili sebe a své rodiny. Sakra.

Je mi jasný, že v tomhle zdaleka nejsem sama, vidím to kolem sebe docela často, i mezi svými blízkými přáteli. Co, přáteli, manžel je na tom stejně. Jsou chvíle, kdy to vidím černě. Možná až moc, ale už by to pro jednou chtělo, aby to světlo na konci tunelu nebyl přijíždějící vlak! Prosím!

Já toho nechci moc. Nebo ano? Já chci prostě práci, která mě uživí a kterou budu schopná dělat.

No nic, příště (snad) na veselejší notečku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama