I masožravka se může přežrat

19. srpna 2009 v 19:24 | Cirrat |  Denní hemzy
Manžel v poslední době starostlivě pokukoval po naší špirlici, začaly jí totiž usychat konečky listů a spodek některých láček byl takový eklhaft...Dneska jsme na ni zase koukli a schla dál a dál a dál, tak jsem sedla k iNetu, projela stránky a našla následující vysvětlení (ze stránek masozravky.eu):

Buďto jsou pasti prostě jen už staré - postupně během několika týdnů uschnou celé; rostlina nemá dostatek potřebné vláhy nebo je rostlina překrmena - pasti nejsou potřeba.

Staré jsou dost, ale fujtajbl byl dole pořádnej.

Zaléváme (nebo spíš doléváme) pravidelně - manžel ji poctivě kontroluje, přece jenom, je to "jeho" kytka :-)

A je fakt, že toho požrala hooodně.

Tak jsme usychající pasti ostříhali, nechali jen ty nezasažené mladé a zelené a přesunuli milou saracénii do jiné části okna, která není otevřená, ale sluníčko tam svítí taky docela dost. Vyfotila jsem vám špirlici "na ježka" - a protože posledně se mě někdo z rodiny po zaslání fotky ptal, jestli nemáme strach, že nám sežere kočky, použila jsem pro přiblížení velikosti propisku :-)
 


Komentáře

1 Lipetka Lipetka | Web | 19. srpna 2009 v 21:05 | Reagovat

Kočky? Omdlím :-D Ale teď jsem někde četla na netu, že existuje masožravka, která je schopna pozřít i krysu. Masožrafku mi zabil můj drahý kamarád dalkan. Moje drahá rosnatka si lebedila asi rok na zemi a lapala tam takové ty mušky z hlíny. Přišel dalkan a říká, dej jí na okno na zemi mezi kytkama jí trápíš. DO týdne umřela :-D Tak jsem ho donutila donést mi novou (on je docela dost pěsruje a mnoho druhů) Donesl mi rosnatku číslo dvě - do 2 týdnů skoro pošla, ani jsem mu to nechtěla přiznat, ale byla podle jeho instrukcí na okně. Pak když se mě ptal už poněkolikáté, tak jsem šla s pravdou ven. Další úkol zněl jí dát na balkón. Světe div se masožrafka se zmátořila a docela to vypadá že se jí i daří. :-D Takže jsem taky pěstitel na baterky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama