Asi se vzteknu...

3. června 2010 v 22:55 | Cirrat |  Denní hemzy
Pohádka o nákupu na eBay a jedné velmi drahé formě na bábovku.


Není žádným tajemstvím, že nejjednodušším způsobem, jak přilákat moji pozornost, je začít mluvit o vaření. Je to jeden z mých opravdu velkých koníčků, a koukat se, jak někomu chutná jídlo mnou uvařené, je pro mě potěšením.

Proto není žádným tajemstvím, že mám pořád méně nádobí (obzvlášť pak forem na pečení), než bych chtěla. Dneska jsem brouzdala po MyFoodLooksFunny.com a narazila tam na tohle:

pancakes_vader
Odkaz pod obrázkem mě dovedl ke stránkám Babysaur.com a tomuhle:

babysaur
A to bylo pořád ještě vtipný, ale bohužel, bohužel, bohužel, byla tam i adresa na obchod, který je prodává (mimochodem, na ty formičky má fakt TM LucasArts).

Proč bohužel? Neexistuje obchod s nádobím, u kterého bych se nezasekla alespoň na hodinu. A ať v kamenném nebo virtuálním, vždycky najdu něco, co mi může urvat srdce, když se s tím musím rozloučit, protože to není kam dát, nemáme vlastní domácnost a moc to stojí. Manžel by mohl vyprávět, jak klidně uprostřed narvaného obchodu stojím nad nějakým kouskem a (ne až tak) tiše kňučím, nebo jak jsem ochotna do krve bránit ideu vyhlídnutých smaltovaných červených hrnců s bílýma puntíčkama. A vy byste odolali téhle formě?

Milovníci knih, sběratelé komiksů, známek a modelů, fanatičtí zahradníci (no dobře, k tomu taky nemám daleko), hltači nejnovějších vtipů, ti všichni pochopí stejně postiženého člověka, když řeknu, že tohle jsem prostě MUSELA MÍT.

Koukala jsem na ni dlouho, předlouho, provedla jsem rychlou kalkulaci s tím, že na tohle na PayPal účtě mám, a slintala jsem. Tenhle obchod k nám ale nedodává. Postěžovala jsem si na FB a kamarádka promptně našla prodejce na eBayi, kde se ukazovala cena s poštovným do ČR jen o 4 dolary vyšší, než byla cena v tom internetovém obchodě.

Něco se mi na tom nezdálo, už už jsem to chtěla koupit, ale couvla jsem. Málem jsem potvrdila, ale couvla jsem znovu. A pak jsem hledala na eBay dál a našla německý internetový obchod, kde ale nebylo jasné, jestli dodávají do ČR - a navíc, cena ukazovala číslici vyšší a ještě k tomu v Eurech, které je o 4 koruny dražší než USD.

Asi jsem vypadala opravdu nešťastně, protože manžel souhlasil s mým nápadem, že když mám na PayPal účtě skoro 40USD, a teď je nemůžu ani stáhnout, protože po sňatku jsem změnila příjmení a teď navíc i číslo kreditky, ať je raději utratím za něco, co mi udělá radost. A třeba tak najdeme ten náš ztracený oddací list (který potřebuju nafaxovat spolu s kopií občanky na PayPal kvůli změně jména na účtě, jinak nemůžu zaregistrovat novou kreditku - ano, asi jen my umíme rok po svatbě ztratit dobře uložený a logicky schovaný oddací list).

Kontaktovala jsem prodejce na eBay, že mi to ukazuje cenu včetně dodání do ČR, a jestli je to správně. A jestli jsou s tím spojeny další náklady, ať mi prosím řeknou, kolik by to stálo. Odpověď přišla prakticky obratem: je to správně a žádné další náklady tam nejsou.

Potvrdila jsem tedy koupi, což je u položek "Kup teď" nevratný proces, a těšila jsem se, že zaplatím, na PayPalu mi zbude 5 korun, což mi nebude ani trochu líto, v případě, že ten oddačák ještě nějakou dobu nenajdu a budu rušit účet a zavádět nový. A ještě budu mít úplně nádhernou, skvělou a úžasnou formu.

Kliknu si v klidu na "Platit", otevřu si přehled PayPalu a... Šrapnel! Klasickej šrapnel jak vystřiženej z da Cimrmanovy dílny. Hovno, Majere, hovno máš!

Pod cenou koupené formy a nabídkou, jestli nechci pár kačkama přispět na jakýsi fond na ochranu velryb, se na mě culí cena USD 28,75 za poštovné a balné... Dohromady teda USD 67. Při dnešním kurzu 21,-Kč za 1 dolar je to skoro 1.500,- korun. Sice za krásnou formu - ale skoro dvojnásobek! A tolik na PayPalu fakt nemám a díky komplikacím se jménem a prachama obecně je tam ani nemám jak vrazit...

Můžete mi říct "Ano, je to ze Států, cos čekala?" - a já vám na to odpovím "Já vím, mně to přišlo podezřele levný. Ale já jsem se ptala!"

Ano, já jsem se ptala prodejce, zda je tahle cena včetně poštovného a balného do ČR a on mi odpověděl "Ano, je." Čí je to chyba? Moje, protože jsem nevmlátila Amíkům do hlavy, že Česká Republika je v Evropě? Jejich, protože se nepodívali a odkývali mi to?

Ať už je to jak chce, před chvílí jsem dopsala velmi ponížený dopis prodejci, kde jsem mu v limitu počtu znaků vysvětlila, co se stalo a proč a poprosila jsem ho o zrušení transakce. Je mi to velmi proti srsti, ale 1.500 fakt za tu formu dát nemůžu. A ani nechci. Už bych z ní ani neměla radost.

Uvidíme, co mi odpoví... Snad to zruší. A já pak zruším celý účet na eBay. Mám ho asi 4 roky, tohle je poprvé, co jsem ho na něco použila a takovýhle debakl? To fakt ne, to nemám zapotřebí.

A třeba si ji za pár měsíců koupím v klidu a s vědomím, že na to mám a ty prachy mi nebudou chybět jinde. Zatím jdu znova hledat ten oddačák a koumat, jak těch osm stováků z toho PayPalu dostat...
 


Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 4. června 2010 v 0:16 | Reagovat

Ta forma je vážně krásná, i když na Hvězdné války nemá... :-)

2 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 4. června 2010 v 8:37 | Reagovat

[1]: Ty vykrajovátka na vánoční sušenky jsou ještě lepší... Mají v sobě i razítka, takže člověk pak má ty xichty jasně vykreslený :-)

3 Maruška Maruška | Web | 4. června 2010 v 13:19 | Reagovat

chudák Vader má na tom prvním obrázku neštovice...:-/

4 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 4. června 2010 v 13:34 | Reagovat

[3]: :-D čokoládový...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama