Po generálce

29. června 2010 v 21:06 | Cirrat |  Denní hemzy
Dnes jsem se konečně doplazila do práce.


Manžel protestoval, nicméně mě doprovodil. A hodilo se to.

Během těch tří dnů, co jsem ležela jako placka, mi někdo zaměnil nohy za model špagety, neustále se mi točí hlava, zborcuje mě ledový pot a když vylezu jedny schody, musím se pak zastavit a dlooouho odpočívat. Led je stále můj nejlepší kamarád, mám velký gelový polštář na doma a dva malé jsem si odstěhovala do kanclu.

Ale došli jsme v pohodě a ploužení se po kanceláři bylo taktéž ok. Gratulovala jsem si ke vtipnému zůstání doma v pondělí, protože množství použitých hrnečků a sklenic mě přesvědčilo o tom, že bych se ulítala s občerstvením. Tedy, ušourala. A je fakt, že se snažím nedělat ani krok navíc. Fakt nechápu, jak to budu zvládat jednou po porodu - to se raději nebudu hýbat vůbec a asi se nechám tak na týden-dva uspat rovnou, aby se všechno jakž-takž vyhojilo, než začnu fungovat...

Doktor mě dneska prohlédl, pravil, že se všechno hojí tak jak má, akorát s tou bolestivostí mám počítat tak ještě měsíc, šetřit se, nesportovat a podobně.

Ujistila jsem ho, že jako následovník Winstona Churchilla a jeho "No Sports!" se rozhodně do nějakých přehnaných aktivit nepohrnu.

Taky mě tak trochu dožral - vejdu (tedy všoupu se - víte, jak se stěhuje skříň systémem "jeden rožek, druhý rožek"?) do ordinace, doktor na mě pohlédne a praví "No tak se posaďte, jestli teda můžete..."

A pak mě sice pochválil, jak se to všechno krásně hojí, varoval mě před tím sportem a vzal na mě extra pálivou dezinfekci. Vrrr.

Samo, že to teď bolí o dost víc - ale je fakt, že jak podotknul manžel, infekci bych tam fakt dostat nechtěla...

Bylo mi řečeno, že cystu se povedlo odstranit celou, a že tedy na této straně už ani nemá co recidivovat - teď prý ještě uvidíme, jak na tom bude ta druhá strana. Nemusím mít všechno a něco mi stačí fakt jen jednou za život, například operace gynekologického rázu.

Jo a ještě ironická poznámka: pan druhý doktor má soukromou praxi spolu s mým stálým lékařem - a zároveň ordinuje v úvéence. Na kontrolu mě ovšem neposlali z oddělení k němu do úvéenky, i když jsem o to výslovně žádala, ale k mému stálému lékaři. Který na mě neměl čas, takže mě kontroloval pan druhý doktor. Rozdíl? V úvéence se platí 30 Kč poplatek. V soukromé ordinaci platím na darovací smlouvu 500 Kč za návštěvu. Holt, soukromá praxe, nadstandardní servis.

Loni jsem sponzorovala zubařku, letos svého gynekologa. Normálně jsem tam jednou za rok na pravidelnou prohlídku - letos tam v srpnu půjdu popáté. A to mu ještě visím stěry na cystologii (jako provedení, nikoli finančně). No, snad se tam pak zase rok neukážu...

Ještě se někdo diví, že ty tzv. regulační poplatky v podstatě registruju jenom jako nedostatek drobných?

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama