Milý Ježíšku - Post Factum

26. prosince 2010 v 18:05 | Cirrat |  Denní hemzy
Milý Ježíšku,

Takhle pohodový Vánoce už dlouho nepamatuju. Přeskočíme fakt, že já jsem ulovila už ve středu nějakou fakt mizernou chřipajznu a manžel si šel ve čtvrtek pro antibiotika na angínu, a soustředíme se na to důležitý.


Předně Ti, Ježíšku, z celého svého hamižného srdce děkuji za všechny ty prachy, co jsme ode všech v rodině dostali. Máme tímto na ty dvě roční lítačky na hromadu, což nám předtím zatrhl ten můj šílený účet za telefon. Dokonce pravděpodobně dojde i na nákup nějakých těch hadrů na mou osobu.

Když ses už na konci listopadu převlíkl za kamaráda Lorda, abys mi napřed přinesl skvělý křivák, byla jsem nadšená. Když jsem pak objevila, že při povolení zipsu na rukávu, se mi do něj vejde i ta sádra od dlaně po rameno, byla jsem nadšená, jak už dlouho ne.

Taky si myslím, že jsme Ti to letos hodně zjednodušili: sepsaný seznam co jo a co ne od každého byl skvělým vodítkem, a tak všichni dostali všechno, co si přáli, a nikdo nedostal nic, co si nepřál. Pravda, manžel dostal klobásky, které nejí, ale hned mi je předal, takže je zase vše OK. Já sice dostala jednu kuchařku, kterou už mám, ale přesně vím, kdo ji dostane zase ode mě, takže se vůbec nic neděje.

Po přečtení kuchařky "... ale máma to vařila líp" mám neskutečnou chuť uspořádat pořádnou domácí zabíjačku. Doufám, že se nám příští rok povede sehnat nějaké dosti dobré bydlo na to, abychom pak v lednu mohli buď koupit prase už zabité, nebo začít vykrmovat - a pak ho kuchnout. Samozřejmě, že to znamená, že v průběhu roku musím začít trénovat výrobu klobásek, tlačenky a jitrnic, abych to měla pak už v ruce, ale myslím, že o konzumenty takovýchto výrobků u nás rozhodně nebude nouze. Musím teda ještě vymyslet, jak na udírničku, ale to mě nezastaví!

Děkuju Ti taky za tu spoustu žrádla: od polenty přes kafe, bonboniéry, marshmallows, španělský fuet a tak podobně. Hmm, já se mám. U manžela je to podobné...

Děkuju Ti za manželův vrtulník na dálkové ovládání. Zítra chce koupit baterky a to zas bude na Starém Bělidle veselo!

Ta krásná černo-červená šála výborně ladí ke křiváku. Taky si chci časem pořídit kabelku ve stejných barvách (ano, vzdávám ten souboj, potřebuju opravdu něco, v čem můžu nosit věci, nejen peněženku, kapesníky a klíče).

Velkou radost nám s manželem oběma udělaly sklenice z Naoko s nápisem Poison a lebkou se zkříženými hnáty. Zatím stojí ve vitríně a těší se spolu s námi na stěhování do našeho nového vybraného bydlení (které ještě musíme vybrat, koupit, vymalovat a přestěhovat se).

Prostě, Ježíšku, děkuju Ti za tu pohodu, že se nikdo nemračil, že se nám matku povedlo přesvědčit, že úklid je opravdu nepotřebný a za babiččiny vepřové řízky, na které jsem se strašně těšila.

(Za inspiraci může Sikar!)
 


Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 26. prosince 2010 v 18:32 | Reagovat

No herdek, koukám, že letos byl nadělovač štědrý na více místech. Osobně jsem závistivě zakníkal nad tím vrtulníkem. Já si ci hlááát!

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 26. prosince 2010 v 19:02 | Reagovat

Zajímavé je, že Ježíšek vždycky zapomene na baterie ...

3 Storyteller Storyteller | Web | 26. prosince 2010 v 23:58 | Reagovat

Wow, první blog, který se kromě mě zmiňuje o zabíjačce. Vivat zabíjačky. :-D S výrobou jitrnic, tlačenek apod. můžu klidně poradit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama