Hadonoš

15. ledna 2011 v 20:20 | Cirrat |  Denní hemzy
Když se někoho zeptáte, kolik má zvěrokruh znamení, většina lidí se na vás podívá jako na blba a bez váhání vyhrkne: "Dvanáct!" Tedy, kromě těch, co se na vás podívají jako na blba a pošlou vás do háje, že na pohádky nemají čas.

Někteří se na vás zadívají jako na blba a zeptají se vás laskavým hlasem vyhrazeným pro slabé duchem, který že to zvěrokruh máte na mysli. Někdy, když uděláte tu chybu a zeptáte se, "Jaký zvěrokruh," máte vystaráno o přednášku na téma čínského horoskopu, severoindiánského, druidského a já nevím co ještě.

Někteří se na vás ale podívají ještě trochu podivněji a oznámí vám, že "náš" horoskop má ve skutečnosti znamení třináct: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Hadonoš, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby.

Jak už mě asi znáte, málokdy píšu o něčem, co nemá nějakou souvis se mnou, ať už zjevnou nebo skrytou. A ani dneska tomu nebude jinak. Má matka totiž zarputile tvrdí, že já jsem Hadonoš (zvaný též Serpentarius) jak vyšitý.

Vlevo hleďte na znak Hadonoše, jak ho navrhl v roce 1995 pan Walter Berg, stažený z Wikimédie. Má představovat muže držícího v rukou hada. Souhvězdí Hadonoše lze opravdu najít mezi Hadem a Štírem - stojí na Štírovi a hada drží v rukách. Z našeho pozemského pohledu tak Hadonoš rozděluje Hada na dvě části, hlavu a ocas.

Souhvězdí Hadonoše mělo prý podle pověstí vzniknout tak, že Asklepios byl až tak dobrý, až začal křísit i mrtvé. Prý se to naučil od hadů, když viděl jak jeden had přinesl k druhému byliny a oživil ho. Zeus, aby Asklepios neučinil celé lidstvo nesmrtelným, srazil milého léčitele bleskem, ale aby mu to vynahradil, vyzvedl ho k sobě na nebesa.

Jiná verze uvádí, že na Asklepia podal oficiální stížnost Hádes, protože se mu vyprazdňovalo podsvětí a nikdo by mu tam nezůstal. Pro Asklepia ale byly následky stejné: usmrcení elektrošokem v podobě blesku a následná kompenzace na nebesích. V obou případech šel had, který mu pomáhal, s ním.

Jiní autoři zase v souhvězdí vidí postavu Laokóna, Trójana, který protestoval proti tomu, aby se dřevěný kůň dostal za hradby města. Byl za to i se svými dvěma syny udáven hady, kteří se vyplazili z moře. Anebo by to mohl být Appolón, který zápasil s hadem o nadvládu věštkyně v Delfách.

Dalším z občas používaných symbolů je had navinutý na holi. Nejsem si jistá, který z nich vlastně platí.

Už od čtvrtého století se vědělo, že slunce, než se překulí ze Štíra do Střelce, stráví 19 dní právě v souhvězdí Ophiuchus neboli Hadonoš. Ale pak by jednotlivá znamení zvěrokruhu nebyla rovnoměrná! Další věc je, že zatímco 12 znamení můžeme vesele dělit podle čtyř prvků na vodní, vzdušná, ohnivá a zemní, popřípadě rozdělit na šest a šest s převažujícími "mužskými" a "ženskými" charakteristikami (Býk, Rak, Panna, Štír, Kozoroh a Ryby proti Beranu, Blížencům, Lvovi, Váhám, Střelci a Vodnářovi), 13 je prvočíslo.Mezinárodní Astronomická Společnost zahrnula Hadonoše do zvěrokruhu v moderních dobách kolem roku 1921. Velkou popularitu mu ale získal právě Walter Berg v devadesátých letech, a to hlavně v Japonsku. Třináctiznakový zvěrokruh byl například použit v některých hrách Final Fantasy.

Mimochodem, Berg spolupracoval i s Masahiko Nomim, který v sedmdesátých letech vzkřísil tzv. mentalitu podle krevních typů, kterou spousta vědců i astrologů odmítá jako pavědu a báchorky bez jakýchkoli základů. V Japonsku se ale stala nesmírně populární a lidi podle krevní skupiny přísahali na všechno, co šlo. Původně byla tahle teorie vyvinuta v roce 1900 a později ji Nacisté chtěli použít na prokázání nadřazenosti Árijské rasy, což se ale neprokázalo. Díky spojení s rasovou čistotou urychleně zapadla pod obzor a vzkřísil ji právě až Masahiko. Dodnes ale působí v Japonsku problémy, protože dochází k diskriminaci na základě krevních skupin. Což mi připadá jako dobrá blbost. Berg a Masahiko spolu dali dohromady knihu, ve které zkombinovali třináctiznakový zvěrokruh a mentalitu podle krevních typů, a raději nechci vědět, co všechno tam naplácali. Proto si i přes určitou náchylnost k hadonoší představě nejsem jistá, jestli věřím něčemu, co propagoval právě Berg.

Ale zpátky k Hadonošům. Pokud jste se někdy dali do řeči s nějakým astrologem, který věděl, co dělá, možná vás překvapilo, že data pro zvěrokruh v roce vašeho narození neodpovídala tomu, co vidíte v kolonce Horoskop v novinách nebo na netu.

Je to proto, že většina těchto prefabrikovaných systémů počítá s daty a postavením slunce, které byly aktuální někdy v roce 140 n.l. Nevím jak vy, ale já tolik lidí s takovým rokem narození neznám. Proto, pokud se o tyhle věci vůbec zajímáte, je dobré nechat si když tak sestavit profesionální horoskop a zjistit, jestli náhodou tak trochu nejste něco jiného, než co vám tvrdí Metro nebo Horoskopy.cz. Víte přece, že příroda na lidskou touhu po stejnoměrné jednotvárnosti docela kašle, a tak oběh Země kolem Slunce zdaleka není tak uniformní, jak se tvrdí.

Většina času, kterou Slunce stráví v Hadonošovi, se započítává právě do Štíra a kousek do Střelce. Mou matku to zaujalo natolik, že začala hrabat a hrabat a vyhrabala, že v den mého narození bylo Slunce právě v Hadonošovi. Vytiskla mi hafec stránek a dala mi je pyšně k narozeninám, že si je jistá, že to sedí.


Bod, ve kterém se oficiální západní dvanáctiznakový zvěrokruh přehoupne ze Štíra do Střelce se prý nazývá bodem osvobození, a patří právě pod Hadonoše.

Jedna z teorií totiž praví, jak obejít ono oficiální dvanáctiznakové nalinkování: ano, v době kdy je Slunce v Hadonošovi, mohou být lidé Štíři nebo Střelci, podle toho kam spadají, ale někdy, někdy vyleze Hadonoš z pozadí na povrch a začnou se dít divy. Dá se to prý poznat i na těle - někde budou mít takoví lidé skupinu pih, která bude vypadat jako ypsilon. Je to prý součást souhvězdí Hadonoše, a když se podíváte výš, zjistíte, že ty horní dvě hvězdy jsou ramena a ta spodní je uprostřed základny:


(zdroj: horoscopes.rambler.ru)Nebyla jsem si jistá, jestli mám být nakonec polichocena nebo uražená, protože první, na co mi padl zrak bylo, že cesta Hadonoše se dá nazvat spálenou a symbolizuje období těch nejtěžších zkoušek a velkých katastrof. Prý se Faeton ve slunečním voze řítil tenkrát příliš blízko zemi a zůstával za ním spálený pruh a kolem se rozhostila tma. Tehdy prý vylezly na povrch nejrůznější příšery. Ariané (neplést s Árijci) si prý zase připomínají krále vesmíru Zakchaka, který podlehl svodům Temnoty a na ramenou mu vyrostli hadi-lidožrouti. To neznělo zrovna moc příjemně.

Hadonoš se spoléhá jen sám na sebe a ví, že to ani jinak nejde. Největší zbraní zla je pro Hadonoše strach a hlavním projevem strachu je lež. Ten, kdo se dokáže přenést přes strach, bude svobodný. Kdo podlehne svodům strachu a lži, má smůlu a jako za Faetonem za ním zůstane jen spálená cesta.

Taky to Dunistům připomnělo Benegesseritskou litanii proti strachu? Nesmím se bát. Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt, přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne. A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel. Tam, kam strach odešel, nic nezůstane. Zůstanu pouze já. (Frank Herbert)

Hadonoši umí zmizet pod obzor tak, že si toho nikdo nevšimne, a když se znovu objeví, stal se z nich někdo úplně jiný. Dokážou změnit naprostou podstatu své osobnosti. Některým lidem ze svého okolí přinášejí štěstí a radost, jiným zase deprese a chmury. Jestli Hadonoši něco nenávidí a nejsou, je to průměr. Jsou ztělesněním extrému, a právě s jejich sebeovládáním a postoji vůči strachu souvisí, na kterém konci škály budou.

Jako závoj se za nimi táhne řada nevysvětlitelných událostí - i jejich okolí si na to už tak zvyklo, že se nic vysvětlit nesnaží. Hadonoši nesnáší jednotvárnost a rutinu, naopak podporují změnu, a to včetně cestování. Nemají sebemenší problém vést několik životů, mít několik různých skupin přátel, které se navzájem nikdy nepotkají, nebo i několik rodin - každou v jiném městě. Pokud se dostane do rutiny například v práci, je možné, že "náhodou" začne něco sabotovat jenom proto, aby se něco dělo. Ať už si toho je vědom nebo ne.

Hadonoši jsou nebezpeční. Pokud někomu z nich ublížíte, zaplatíte za to hodně krutě. Ne proto, že je zlý a chtěl by, abyste trpěli, ale prostě proto, že základem jejich mentality je politika spálených mostů. Pokud odněkud odcházejí natrvalo, je to rychlé, tvrdé, nevratné a nese to následky. Hadonoš doslova spálí svou minulost na popel a stane se někým úplně jiným. Trochu jako byste zkřížili schizofrenického chameleona s fénixem.

Díky tomu ale umí začínat pořád znovu, nehledě na to, v jakém bodě své životní poutě se nachází. Potřebuje to. Z extrému do extrému, jedna změna za druhou, je jenom logické, že si Hadonoš dřív nebo později ošklivě natluče tlamu a přijde o všechno. Všechna ostatní znamení si mohou vydechnout, zastavit se, přestat věci řešit nebo se k něčemu vrátit. Hadonoš ne. Neví, co to znamená. Hadonoš je v pohybu neustále - ale jednou za ním zůstává kvetoucí zahrada, jindy spáleniště. Na druhou stranu, žádné jiné znamení si neumí život vychutnávat všemi smysly a plnými doušky tak, jako oni.

Schopnost Hadonoše změnit od základu svou osobnost lusknutím prstů bude občas vyvolávat rozporuplné pocity nebo myšlenky a často bude jedna složka jeho osobnosti odporovat té druhé. To je v pořádku. Jeho reakce budou neodhadnutelné a často prudké. Ano, to je Hadonoš. Dokonce ani nemusí reagovat na stejné podněty stejně - ale on má proto důvod. To je Hadonoš. Nepředvídatelný a extrémní.

Být vedle Hadonoše může být únavné, ale nikdy se nebudete nudit. Bohužel nebo bohudík, všechno, co se na něj sesype, si prožijete s ním. Všechny jeho vzestupy a pády si pocítíte na vlastní kůži. Život nebo přátelství s Hadonošem vás posadí na nikdy nekončící horskou dráhu, která vás bude bavit, děsit, užijete si kupu vzrušení, pozvracíte se, vypadnete i s vozíkem z kolejí, vypadnete z vozíku, dopadnete do skákacího hradu a odrazíte se do bazénu. A tak si koupíte další lístek.

Známé hadonoší osobnosti: Paracelsus, Paganini, Nostradamus, Lucy Liu, Charles de Gaulle, Suvorov, R. L. Stevenson (autor Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda), Winston Churchill, Ozzy Osbourne, C. S. Lewis, Walt Disney, Johnatan Swift, Mark Twain, Morgan J. Freeman, Marie královna skotská, Sinéad O'Connor, John Malkovich, Frank Sinatra nebo Arthur C. Clarke.

A jestli mám ty "hadonoší pihy"? No jasně. Copak bych někdy mohla mít něco jednoduchého? Smířila jsem se s tím a začínám na to být hrdá.

Možná tomu napomáhá to, že když mi prasknou nervy a začnu doma řvát a sprostě nadávat, nedostane se mi od matky ve svých skoro třiceti přednášky o úctě ke starším. Jen zahrozí prstem a řekne "Strč si ty Hadonoší reakce někam." Pohoda, ne?
 


Komentáře

1 Luke Luke | E-mail | 15. ledna 2011 v 22:23 | Reagovat

Ahoj! Moc Ti děkuji za vynikající článek a budu rád, když napíšeš ještě více o Hadonošovi. Dnes jsem se o toto téma začal více zajímat, neboť jsem Hadonoš, ačkoli jsem to ve skutečnosti zjistil včera. A tento článek mě v tom utvrdil, protože ano, popsalo mě to absolutně a do morku kostí :)

2 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 15. ledna 2011 v 22:31 | Reagovat

[1]: Bohužel, asi jen tak k Hadonošovi nic nepřidám, došly mi totiž zdroje. Když tak můžeš googlit pod výrazy jako Ophiuchus, Serpentarius a podobně...

Jinak, nevím jestli ti mám k nošení hadů pogratulovat nebo vyjádřit upřímnou soustrast. Já si tím ještě nejsem jistá sama u sebe...

3 Luke Luke | E-mail | 15. ledna 2011 v 22:44 | Reagovat

Máš pravdu, gratulovat si asi nebudeme, je s tímto znamením spojeno hodně potíží, malérů a "sr**ek" (čehož se mi v poslední době dostává v plné míře) :D

Budu Googlovat, ale moc toho bohužel není... Přesto díky :)

4 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 15. ledna 2011 v 22:46 | Reagovat

[3]: Popravdě, jediný skutečný popis vlastností, který jsem našla a k něčemu byl, jsem vyhrabala na ruském astroserveru... Amíci maj jeden a ten samej seznam něčeho, co recyklujou pořád dokola...

5 Logos80 Logos80 | E-mail | Web | 15. ledna 2011 v 23:45 | Reagovat

A co kdyby se sešel větší počet Hadonošů na jenom místě...to by byla jízda , třeba v poslanecké sněmovně. Kolem by vznikl ráj nebo apokalipsa ,ale pro tu změnu proč ne :) PS:Pihy mám taky.

6 Kattana Kattana | 16. ledna 2011 v 0:59 | Reagovat

No to je sice super, Hadonoš taky pěkný, ale odmítám se kvůli nějakýmu posunu vzdát štíra, já nejsem váhy, tyvm ;)

7 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 16. ledna 2011 v 1:16 | Reagovat

[5]: Nebo by se navzájem vynulovali...

[6]: Proto se mi líbí ta paralelní terrorie :-)

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 16. ledna 2011 v 9:24 | Reagovat

Ozzy se nemohl narodit v jiném znamení.

Když se řekne Robert Louis Stevenson tak se mi spíš vyjeví "Ostrov pokladů".
Měl jsem doma asi tři vydání a strašně se mi líbilo, že jména osob byla překládána pokaždé jinak; jakož i název díla samotný.

Hadonošům zdar!

9 adaluter adaluter | Web | 16. ledna 2011 v 15:18 | Reagovat

Moc by mě zajímalo, v jakém datovém období se tedy toto znamení nachází. Pokud tam spadá i datum 24.11., pravděpodobně se ti podařilo vyřešit noční můru, která mě děsí už pár měsíců a to zcela netypicky, pro noční můry, ve dne. Bez ohledu na moji míru víry v horoskopy, která kolísá podle toho, jak se zrovna předpověď trefí, tady není o čem pochybovat. To, co se stalo a já tomu stále odmítám uvěřit, je věrný obraz toho, co tu popisuješ jako hadonošův charakter. Bohužel, zdá se, že jsme už ve fázi spálených mostů. No, asi je to hloupost, ale tonoucí se stébla chytá a JAKÉKOLIV osvětlení mé současné situace nebo i jeho náznak, mi vrací alespoň ždibíček pevné půdy pod nohy. A že ho moc potřebuju. Takže, jak je to s tím čtyřiadvacátým listopadem?

10 Síma Síma | 17. ledna 2011 v 10:52 | Reagovat

Taktéž, stejně jako LUKE jsem ve svém, jak to říct se sebeúctou - nemladém věku
zjistila až o víkendu, že nejsem Střelec , ale Hadonoš. Ale nebyl to zas takový šok, neboť jsem vždycky tušila a cítila, že ten Střelec tak úplně ve všem nesedí, jako ostatně žádné znamení na nikoho.Občas zjistíme, že zažité "pravdy" jsou jen dogmata,jenom tím nesmíme ztrácet pevnou půdu pod nohama a nesmíme to brát úplně vážně, neboť přijdou další nové "pravdy".

11 Síma Síma | 17. ledna 2011 v 11:11 | Reagovat

Ještě jsem zapomněla napsat adaluterovi, že se nemusí bát,datum 24.11. do HADA nespadá, zahrnuje období 29.11.-17.12.,pokud mám správné informace.

[9]:

12 Cirrat Cirrat | Web | 17. ledna 2011 v 11:20 | Reagovat

[11]: Není nutně pravda, někdy se píše, že Hadonoš začíná už 23.11. - proto si vymysleli ty pihy...

A prosím neplést Hada a Hadonoše - jsou to dvě různá souhvězdí :-) Souhvězdí Hadonoše rozděluje souhvězdí Hada na Hlavu a Ocas, ale rozhodně nejsou vzájemně zaměnitelná.

13 adaluter adaluter | Web | 17. ledna 2011 v 17:11 | Reagovat

[11]:

[12]:
Děkuji oběma, ono to nakonec na samotné věci moc nezmění, jen bych měla pocit, že je pro to alespoň nějaké, nepatrné vysvětlení. Protože jinak tápu v tmách a nestačím se divit, s kým jsem to jedenáct let žila ,nebo žiju - nevím.

14 strelec strelec | 18. ledna 2011 v 4:00 | Reagovat

Znamenie NIE JE to iste co suhvezdie: http://www.sophia.sk/casopis/zverokruh.html

15 Cirrat Cirrat | Web | 18. ledna 2011 v 8:56 | Reagovat

Ale ZAKLÁDÁ se na tom, kdy se Slunce v tom kterém souhvězdí nachází.

Had prostě není to samý co Hadonoš. Tečka

16 Síma Síma | 18. ledna 2011 v 11:25 | Reagovat

[12]:
To byl je překlep, ne záměna. Chtěla jsem napsat,že datum 24.11. nespadá do HADONOŠE.

17 suzana suzana | E-mail | 18. ledna 2011 v 14:39 | Reagovat

naprosto cela ja..... :) je to tezke i krasne byt hadonosem :)

18 Stefan Stefan | 10. května 2011 v 21:44 | Reagovat

jsem narozen 14.12. a na tele jsem nasel pihy ve tvaru Y. jsem rad ze jsem hadonos jelikoz je to udajne nejvzacnejsi znameni a musim rict ze zjistenim ze jsem hadonos se dost veci vysvetlilo. Moc pekny clanek jsem rad ze jsem si ho precetl!

19 Nikd0 Nikd0 | 12. května 2011 v 17:14 | Reagovat

tak jsem zjistil že jsem hadonoš a jsem rád, myslím že mě to dost vystihuje... a neznáte nějakej online horoskop pro hadonoše?

20 ViLyam ViLyam | E-mail | 25. května 2011 v 20:40 | Reagovat

Ahoj.
Jsem 9.12- Hadonoš. Konečně po dlouhé době jsem zjistil, co vlastně jsem. O pihach nic nevím, předpokládám, že můžou byt KDEKOLIV na těle a NEmusí mít určitou vzdálenost... on-line horoskop by se šikl, pač střelec je trochu mimo. Dala bys mi ten Web na tu Ruskou stránku, pro mě nebude problém to přečíst. :) Díky za KVALITNÍ informaci. Jeto Vynikajicí. Odkaz a nějaký info mi PROSÍM pošli na e-mail. vilyam@email.cz
Díky

Zdar a Sílu pro Hadonoše

S pozdravem
ViLyam

21 zagreus zagreus | Web | 16. června 2011 v 3:17 | Reagovat

Parádní článek. Ten popis na mne sedí. Jsem Štír v ascendentu Hadonoše. ;-)

22 zemekf zemekf | E-mail | 17. října 2011 v 1:33 | Reagovat

akorát mně potěšilo, že tímpádem zas tolik štírů není, ostatně tím se musí člověk narodit. to je dar !!! Jak je vidět, pámbů jím nemrhal !!

23 Katy Katy | E-mail | 14. listopadu 2011 v 0:41 | Reagovat

Jsem štír se silným ascendentem hadonoše. Začala jsem se o tohle znamení zajímat, protože mám pocit, že výše popsané vlastnosti (v bezvadně sepsaném článku) se silně dostávají mimo mojí kontrolu. Snažím se na tom pracovat, abych opravdu neztratila všechno co mám ,ale spíše se mi to nedaří.Máte někdo podobnou zkušenost, jak v některých chvílích Hadonoše utišit? Né, že bych na některé své vlastnosi nebyla hrdá, ale občas je toho na jednoho člověka moc. Díky k.

24 Jull Jull | Web | 21. května 2012 v 18:25 | Reagovat

Díky, moje "nedostatečné střelcovství" začíná dávat smysl :D

25 Rasťo Rasťo | E-mail | 11. února 2013 v 19:23 | Reagovat

Pekne ďakujem za článok na slovenských stránkach som našiel len kópie z wikipedie ktoré hovoria o mytológii ale ty tu píšeš aj povahu ktorá na mňa presne sedí :) Inač máš tam chyby v tých slávnych "hadonosoch"  lebo som to googlil a niektorý ĺudia tam majú dátum naordenia v októbri a tak a tušim je to od 30.11 čo je môj dátum narodenia :)Chcem aby toto znamenie začali brať vážne média a nerobiť horoskop s 12 znameniami . Veľa štastia

26 Martina Martina | 16. února 2013 v 22:43 | Reagovat

Sice jsem až 20.12., ale možná jsem taky Hadonoš nebo v něm mám ascendent (mimochodem, které hodině by měl Hadonoš vládnout, resp., kde bych to mohla najít, nevíte někdo?:), protože vše, co tu je napsané na mně sedí, oslovuje mně to, vysvětluje to dost věcí, perfektně to zapadá do toho, co jsem v poslední době zjistila o světě, zkrátka dává mi to smysl:). Nevím, jak to teď přesně je s těma souhvězdíma a dobou jejich "vlády", protože se prý během těch 3000 let posunula, možná ani nevládnou rovnoměrně (někde jsem četla, že třeba znamení Panny prý ve skutečnosti vládne snad asi 40 dní), a přizpůsobila se tomu prý i charakteristika jednotlivých znamení. Kdo ví, jestli nakonec není ten Hadonoš tak trochu, aspoň někdy, každý z nás;). Každopádně moc děkuji za článek a zvlášť za Hadonošovo poselství:).

27 Luktik Luktik | E-mail | 16. dubna 2013 v 20:17 | Reagovat

Jsou HADONOŠI přátelští a samo mluvní?
Já si myslím že HADONOŠ jsem.
Narodil jsem se 9.12..
Moc přátelský sice nejsem, a mluvit sám se  sebou je někdy zábavnější než se zdá.

28 womens party dresses womens party dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:45 | Reagovat

You certainly deserve a round of applause for your post and more specifically, your blog in general. Very high quality material.
http://www.untildress.net/simple-wedding-dresses.html

29 Lenka Lenka | 11. srpna 2013 v 18:12 | Reagovat

konečně taky o tom někdo napíše... ale vlastně to jsou vlastnosti reptiliána, pokud víte co to znamená, tím pádem to není nic dobrýho rozhodně

30 Fox Fox | 15. května 2014 v 17:09 | Reagovat

Pokud skutečně chcete vědět, jaké jste znamení, resp. ve kterém souhvězdí stálo Slunce ve chvíli vašeho narození, radím vám stáhnout si program Stellarium - simuluje skutečné postavení planet a hvězd  jakéhokoli data v minulosti či budoucnosti. Zjistíte tak nejen to, že všichni jsme klamáni a naše skutečná znamení jsou právě o jedno zpět než to, co je nám podstrkováno (ano, před xx tisíci lety starý známý zvěrokruh platil, vlivem precese zemské osy je dnes vše bohužel už trošku jinak), ale zjistíte třeba i to, že pokud budete sledovat trasu ekliptiky (pomyslná trajektorie, po které pro nás zdánlivě putuje Slunce po obloze), najdete např. i znamení Sextantu (asi jeden den v druhé polovině Lva), jeden den Vodnáře v 3/4 Kozoroha, až 3 dny znamení Velryby (v první polovině Ryb), několik posledních dní Býka prochází slunce těsně na hranici s Orionem a samozřejmě omílaný Hadonoš - mezi Štírem a Střelcem.

Například já jsem díky Stellariu zjistila, že nejsem Býk ale Beran. I když v mém případě to bylo spíše k politování - o hvězdy se zajímám jako astronom nikoli astrolog - a souhvězdí Býka je velice krásné a impozantní zimní souhvězdí s krásnými hvězdokupami Hyád a Pleyád a s nezaměnitelným rudým býčím okem - hvězdou Aldebaran. Nicméně, u mě to bylo profesionální zklamání :) ale věřím tomu, že spoustě z vás, kdož se táží, ve kterém znamení byli tedy vlastně narozeni, Stellarium velice rychle, snadno a se 100%přesností dokáže odhalit pravdu (a stejně tak se můžete i podívat v jakém souhvězdí stál Měsíc /tzv. měsíční či lunární znamení/ a taktéž i ostatní planety SS, mající svoji symboliku v horoskopech).

Doufám, že to alespoň někomu ukáže cestu ;)

31 voet voet | Web | 18. června 2015 v 20:57 | Reagovat

sms pujcka do hodiny :-(

32 courches courches | Web | 20. června 2015 v 14:57 | Reagovat

půjčka bez zástavy nemovitosti :-)

33 ZdenekG ZdenekG | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:28 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na cirrat.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

34 WaclawI WaclawI | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 10:27 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama