Mission Accomplished

17. ledna 2011 v 20:28 | Cirrat |  Denní hemzy
Dneska jsem měla poslední kontrolu s hnátkem. Léčebná část je u konce, teď už jenom zaformulářovat pojišťovnu (a to bude ještě prdel, páč tomu houby rozumím).


Prý se hojím výborně, akorát teda budu mít šesticentimetrovou keloidní jizvu. Znamená to, že kolagenová tkáň, která ji tvoří, může přerůstat rozsah původní rány. Aspoň tak jsem to pochopila. Ale dokud to mažu, moc netáhne a nezlobí, takže pohodička.

Reha už nedostanu, i bez nich jsem si za ten měsíc od sundání sádry rozhýbala ruku do plného možného rozsahu. Zato jsem dostala recept na Condrosulf na podporu dobrého stavu chrupavek. Tím nárazem při pádu, při kterém jsem si tu ruku zlomila, mi totiž v kloubu vznikla poúrazová artróza - nárazem se poškodily chrupavky. Na Condrosulf jsem připlácela skoro celých pět stovek na 3x30 tablet (nebo to jsou kapsle? Nevím, začínám od zítřka) a při otázce, jak je to s Geladrinkem, se mi dostalo odfrknutí lékárnice, že tohle je aspoň lék s prokázaným účinkem a stojí mě na doplatcích míň, jak by mě stál ve volném prodeji Geladrink, který je pouhým potravinovým doplňkem.

Taky mi přišlo minulý týden to triko "Be nice to fat people" - dámské XL jsem ovšem dorvala přes hlavu do podpaží a přes prsa níž nešlo. Myslím, že ho nabídnu někomu z ironických známých a objednám si pánské - holt, každý má evidentně svoje číslování, tohle bylo výrobce triček Fruit of the Loom...

Ponožky ještě nedorazily. Ale já kvůli kontrole odcházela z práce dřív a nechávala kolegovi peníze na dobírku v šuflíku. Zítra ráno uvidím, jestli dneska přišly nebo ne.

Byla jsem si dnes na Slintáči (pro neznalé slangu: I. P. Pavlova, kdo neví proč, zjistí si, kdo to byl Pavlov) vyzvednout vélikou kazetu se šminkama. Šedesát-něco očních stínů, 4 tvářenky, 4 pudry a 8 lesků na rty, podobné, jako před Vánoci nabízela na plakátech Sephora za litr. Já to mám za necelý čtyři stovky - a to jsem prohlásila, že si ji koupím, i když se moc nemaluju. S takovouhle paletou si za tu cenu totiž klidně budu kreslit srdíčka na prdel.

Vážení, já nevím, jestli si to uvědomujete, ale tímhle mi skončila víc jak rok a čtvrt trvající anabáze: 5. září 2009 jsem si ruku zlomila. 5. října 2009 mi sundali sádru. Přes zimu jsem chodila na reha a pak bylo něco špatně. V únoru 2010 jsem se dostala ke své ortopedce. V půlce března mě poprvé chytla bartholiniho žláza na levé straně. Na konci června mi ji vyoperovali. V půlce listopadu jsem byla prohlášena za vyhojenou. 3. prosince 2010 mi paní doktorka operovala ruku. 13. prosince 2010 mi vyndali stehy a opět sundali sádru. Dnes bylo moje léčení uznáno za kompletně dokončené, v tuhle chvíli tam už není co zlepšovat.

Jo a při včerejším zvážení jsem zjistila, že jsem opět shodila přes jedno kilo.

Mise "dát se do pořádku" je splněna. Teď můžu zamakat na fyzičce.

Mám radost, i když se tenhle pondělek projevil skřípnutím nervů na pravé straně krku. Život je fajn.
 


Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 17. ledna 2011 v 21:00 | Reagovat

Heč, já vím, proč se říká Slintáč, ač většina pražáků, co znám, říká Pípák. A přitom ti psi jsou logičtější, protože pes nepípá.

kreslit si srdíčka na prdel je celkem normální. lepší než si kolem srdce kreslit malé prdýlky

2 m. m. | Web | 17. ledna 2011 v 21:36 | Reagovat

Srdíčka na prdel :D

Já jsem tomu odjakživa říkala Pavlák, lidi na gymplu mě naučili Ípák (ačkoli mi to dodneška leze krkem), ale na Slinťák jsem taky zvyklá :) Čeština je holt krásná :D

Btw namísto hojím jsem četla hnojím, asi už do toho koukám moc dlouho. To jen tak bokem.

Shodit nějaký to kilo by se mi taky hodilo, tak snad se letos zadaří.

3 bosorka bosorka | E-mail | 17. ledna 2011 v 23:07 | Reagovat

Prej je stejně účinný ty chrupavky jíst (u masa), jako kupovat ty obsahově drahý preparáty.

4 adaluter adaluter | Web | 18. ledna 2011 v 1:00 | Reagovat

Tak to ti moc přeju, není nad to, mít potvrzenku na zdraví. A šedesát něco očních stínů, by mě nejspíš zabilo, já se vždycky umanula na kombinaci dvou a používala ji, dokud nezrušili továrnu, která je vyráběla. Stála bych nad tou paletou a stála a stála a stála.... a než bych si vybrala, už by nebylo třeba líčení, neboť každá znalá žena ví, že barvičky na ksichtíku do postýlky nepatří.

5 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 18. ledna 2011 v 20:00 | Reagovat

Odškrtnout; zamakat; palce držím - drž se! Zuby, nehty, citráty, citáty...

A o Slintáči jsem nemělo ani tušení, myslím, že teď slintám smíchy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama