Fakt NEJSME nepostradatelní

28. února 2011 v 9:34 | Cirrat |  Denní hemzy
Vytáhněte si hlavu ze zadku. Pokud neděláte fakt něco důležitýho, nepostradatelní nejste a nebudete. Nemůžu si pomoct, ale s začátkem tohoto článku více než souhlasím: "Vydírání a braní rukojmí se v Čechách stává regulérním způsobem politického boje."

Uchylují se k tomu i blogeři? Ale jistěže!


Teď fakt nevím, kde se bere ta šílená jistota, že když zrovna JÁ pohrozím odchodem, dostanu všechno, co si přeju. Copak se tohle daří ve škole? Už jste viděli třeťáka, kterak praví kantorovi "Naval jedničku, nebo přestanu chodit do školy"? A co by s tím dělaly odbory - ééé, tedy rodina? Třeťák by buď dostal za ucho nebo pořádný kázání, to podle stylu výchovy v rodině, nikoli jedničku.

Akce "Děkujeme, odcházíme" byla podle mého velmi nešťastná a nelíbí se mi ani její vznik, ani to, že couvli a přidali jen někomu, když zdravotnický personál nejsou jen lékaři. Prostě kdo řve hlasitěji a umí líp vyhrožovat, má výhodu?

Odbory asi musí existovat, moc o nich nevím, ale představuju si je jako cechovní rádce, kteří sdružujou stejně zaměřené pracovníky. Ve chvíli, kdy je vám jasný, jaká je moje představa, asi chápete i to, že v posledních několika (mnoha) posledních letech čumím na jejich činnosti a akce jak vejr. Protože ti, co by se měli starat o to, aby jejich "svěřenci" byli v pohodě, často chrápou na vavřínech a pak si je (svěřence) berou do huby a poštvávají je proti ostatním stejně jako bojové psy nebo kohouty. A místo toho, aby spolu lidi vycházeli, na sebe nadávají a jdou si po krku.

No a my na Blog.cz máme nový editor. Když se podíváte na příslušný článek na Srdci Blogu, uvidíte pod ním spoustu různých komentářů, a to včetně jakési "petice" na vrácení starého editoru. Jinak podepsavší odejdou.

A-hem. Vsadím se, že nezávisle na věku ti samí, co vyhrožují takovou trivialitou, jako je odchod neplatícího člena, si minimálně jednou zabrblali, když slyšeli o stávce lékařů nebo výhrůžkách kterýchkoli jiných odborů. A teď dělají to samý. Označme tyhle lidi velkým nápisem "POKRYTEC" (nebo jim udělejme na zádech flek barvou, jak to dělávají slepičáři) a pojďme dál.

Podívejte se na tenhle server čistě z obchodního pohledu: Zaprvé, jsme pod palcem Novy, velmi zjednodušeně řečeno. Jediný důvod, proč tenhle server (Blog.cz) existuje je ten, že to někomu připadalo jako docela dobrý nápad. Tento server vydělává na tom, že má určitý počet uživatelů a ti mají určitý počet čtenářů i kromě ostatních uživatelů a ti se na těhle stránkách melou, vytvářejí určitou návštěvnost a tím pádem se tu dá umisťovat reklama, za což zadavatelé zaplatí.

Pochopte, že i přes veškerou snahu o kvalitní a zajímavé příspěvky, není obsah jednotlivých blogů pro majitele serveru nikterak zajímavý - z čistě obchodního hlediska pro ně představujeme pouze a jenom potenciální reklamní plochu. Čím více blogů, tím více reklamní plochy. Čím větší návštěvnost, tím větší dopad reklamy. Jsme na tom stejně, jako kterýkoli billboard u dálnice.

A to není chyba Blog.cz nebo jeho vlastníků - takhle to funguje na všech serverech, které poskytují služby zdarma. Pochopte prosím, že v době tržního kapitalizmu, který jde krásně vysvětlit principem "Kdo si co urve", je opravdu VELMI málo projektů, které jsou zcela zdarma a neslouží žádnému jinému účelu. Tyhle projekty jsou většinou sponzorované z něčí kapsy a ten někdo je nadšenec, který zřejmě pro věc dýchá.

Ale zpátky k billboardům. Tímhle je vám jasné, že čistě ze statistického hlediska mají růžovky a bárbíny se stovkou spřátelených blogů, které poctivě každý den obíhají, a sem tam vyplivnou jednovětný článek, aby měly ostatní ze spolku co obíhat, hodně každodenních unikátních návštěv a tím pádem zajímavou návštěvnost na to, aby byl tenhle fenomén podpořen. Alespoň statisticky, i když asi ne rozumově.Tady je dobře vidět stav, který byl dneska během psaní tohoto článku v 8h 48m ráno. Tenhle server nemá moc daleko do jednoho milionu blogů. Jistě, otázka je, jaké procento z nich je vůbec aktivní, kolik z nich bude zrušeno (a všimněte si, že stat praví "vytvořených blogů", nikoli "existujících blogů", což může a nemusí mít nějaký význam), kdo je čte a podobně.

Okay, 10, 20, klidně i 30 - ale co, ať nežeru, třeba 100 blogerů si řekne, že se jim nový editor nelíbí a že na to kašlou a pokud jim nevrátí to, na co jsou zvyklí, jdou od válu.

Myslím, že narozdíl od stížností typu "sežralo mi to Enter" a "přeskakujou mi ankety", což jsou legitimní stížnosti, které ukazují na bug, museli ti, co četli "vraťte mi editor nebo odejdu", řvát smíchy. Já řvu smíchy taky.

(Je 9h 20m ráno a čítač vytvořených blogů ukazuje číslo 921 814. Za zhruba půlhodinku tedy přibylo 6 blogů. Jak dlouho bude trvat, než se vykompenzuje ona teoretická odcházející stovka?)

Nemůžu zapomenout na jednu ze svých oblíbených písniček od (nyní již rozpadlé) kapely Hroši od Bobří řeky (na Bandzone si ji můžete pustit - mimochodem to vlasaté fousaté s kytarou v tričku s Asterixem je můj manžel). Jmenuje se Málokoho zajímáš a text začíná slovy:

Málokoho zajímáš
Když nejsi zajímavej
A s tím nic nenaděláš
Tak se starej, tak se měj

Nikoho neuchvátíš
Nebudeš-li úchvatnej
Jsou věci, co nevrátíš
Svět je krutej, svět je zlej

Maj sakra pravdu.

Pokud se někomu na Blog.cz nelíbí, můžu vám říct jedno - nikdo vás tu nedrží. Můžete jít. Zazálohujte si blog, postahujte si texty a obrázky a předělejte si to někde jinde. Ohne Problem. Pokud se budete cítit líp někde jinde, já vás naprosto chápu - proti gustu žádný dišputát. Pokud vám služby jiných stránek vyhovují víc, fajn. Pokud se nesnesete s někým, kdo je na tomhle serveru pečený-vařený, taky chápu.

Ve chvíli, kdy budete dělat demonstrativní akce po vzoru "Děkujeme, odcházíme", budete maximálně tak lidem pro smích.

(Je 9h 30m a čítač poskočil o další 4 blogy kupředu - na 912 818.)

Mně je to upřímně šumák. I kdyby odešel někdo z mých oblíbených blogerů, jako se to stalo například s Kittanyou nebo Lilithen, můžu je pořád sledovat na jejich nových stránkách. Až půjdu z Blog.cz, bude to proto, že mi to jinde bude vyhovovat víc. Ne proto, že mi změnili editor. A rozhodně ne proto, že dělám nějakou véééélkou a stráááášně důůůůležitou protestní akci. Z těch už jsem vyrostla.
 


Komentáře

1 Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička | Web | 28. února 2011 v 9:50 | Reagovat

Přesně tak. Vrchol všeho bylo založit "petici" na blogu.cz. :D To jsem se těm blbečkům opravdu musela smát.
Odkazovaný článek je zajímavý, i když mi vzpoura informatiků přijde poněkud nereálná. Ti mají každý svůj svět a nějak nestíhají ten okolo, řekla bych. :D

2 Rýža Rýža | Web | 28. února 2011 v 9:58 | Reagovat

Pěkně! Tolik vtipně napsané pravdy na jednom místě se jen tak nevidí:))

3 Sikar Sikar | Web | 28. února 2011 v 10:04 | Reagovat

No jo, petice, marné vztekání... někdy jsou tihle lidé dost směšní

4 Uzavřená Uzavřená | Web | 28. února 2011 v 10:05 | Reagovat

Také nevím, čeho chtějí dosáhnout.. vždyť je to zadarmo, tak mají být rádi, co mají.

5 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 28. února 2011 v 10:06 | Reagovat

Samá pravda. Už většinou ani rozbouřené diskuze nečtu. Nemám na to sílu.

6 kežla kežla | Web | 28. února 2011 v 10:32 | Reagovat

Výstižné a vtipné. Bravo :-)

7 kappa kappa | Web | 28. února 2011 v 10:38 | Reagovat

no, kruťasov krutý blog už nejakú dobu nefunguje, ako vidím, nahradili ho komentáre na srdci... petícia.. ó, to je strašné! /prehýbam sa smiechom a znova raz sa bavím na ľudskej hlúposti/

8 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 28. února 2011 v 10:56 | Reagovat

Pravda taky jsem něco podobného psala.Musím se smát nad hloupostí a naivitou těch, co si myslí, že se někdo ve vedení posere, když pár blogerů odejde.Koho to zajímá? :D Ta diskuze,co se pod tím vyrojila a ta petice?Když jsem to četla připadalo mi, že čtu příspěvky " z kurníku slepic".Ničeho tím nedosáhnou, ale budiž třeba se to trošku pročistí...

9 m. m. | Web | 28. února 2011 v 16:14 | Reagovat

Upřímně řečeno, nejsem si jistá, jestli se ta statistika pod logem vůbec blíží realitě. Vzhledem k šachům machům s hlasováním v některých anketách jsem v tomhle směru ztratila důvěru absolutně ke všemu, co o sobě blog.cz tvrdí, včetně podobných statistik.

Btw, k zálohování blogu - nevíš, jestli se to dá udělat nějakým programem? Přemýšlím o tom už delší dobu a opravdu nerada bych to dělala stylem Ctrl+C, Ctrl+V.

Pokud jde o nějaké protesty a petice - zaprvý bych všem těm idiotům smazala blog, protože pokud si nejsou schopni vážit ani toho, že ho tady mají zadarmo, a držet takříkajíc hubu a krok, tak si tu nezaslouží být. Neříkám, že tu jsem stoprocentně spokojená, spíš naopak a sama uvažuju, že odejdu, ale koho to zajímá? Koho to bude mrzet? Nejsem přece blázen, abych si myslela, že se to tu beze mě zbortí.

10 opiFka opiFka | Web | 15. března 2011 v 14:23 | Reagovat

Pf, já mám blog, protože potřebuji občas vyventilovat nějaký svůj jedovatý názor, protože mě baví psát. Že mě nečte půlka republiky, je mi buřt. Beztak odkaz obvykle házím odkaz na aktuální článek mezi mé přátelské hyeny na FB.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama