Vanilka a prase na chodníku

27. února 2011 v 17:58 | Cirrat |  Denní hemzy
Pokud vám připadá, že posledních pár dní držím zobák, je to jen a jen proto, že se nic moc zvláštního neděje. Hlavně ale taky proto, že dávám dohromady stránky pro ten šedý projekt. Vzhledem k tomu, že já mám jakous takous představu, ale zajímalo by mě, co si o tom myslí ostatní, poprosím vás o vyplnění krátkého dotazníku. Pokud jste tak již učinili (a v tuto chvíli mi dotazník vyplnilo 33 lidí), děkuji mnohokrát - už během prvních dvou dní se mi vyjasnilo hodně věcí, u kterých jsem si předtím nebyla moc jistá. Dotazník bude zveřejněn pro vyplnění do 2. 3. 2011 do 21:00, pak sem naházím výsledky.


Jak jsem tuhle psala Pavlovi, byli jsme dneska s manželem na výstavě orchidejí. Chodíme více-méně pravidelně do Zahradnictví Chládek, jak už pravidelní návštěvníci vědí, a velmi často odtamtud přitáhneme nějakou nowość. Dneska, vzledem k tomu, že výstava orchidejí byla kompletně prodejní a bylo tam nádherných kousků víc než dost, to byl docela boj. Nakonec jsme odtamtud přinesli "jenom" obal na květináč pro mucholapku z posledního lovu, knihu Zahradní architekt - Zeleň na domě a dvoře a vanilku. Opět.
.
Ovšem tektokrát je již poněkud vzrostlá, to zaprvé, a zadruhé víme víc jak na ni. Vzhledem k tomu, že jsem ji poprvé kupovala od Jakuba Štěpána, který má doma hooodně masožravek, je mi jasné, proč říkal, že s jejím pěstováním nemá žádný výrazný problém.
.
Ona totiž potřebuje mít (hodně laicky řečeno) stejné podmínky jako třeba rosnatka kapská - tj. hodně světla a tepla po celý rok, stejně jako vysokou vlhkost vzduchu - ale nesmí stát dlouhodobě ve vodě. Evidentně tím, jak byla letos opravdu poněkud zima, ale narozdíl od minulé zimy jsme oba byli většinu dne v práci a proto se u nás doma tolik netopilo, až přílišná vlhkost a chlad způsobily právě plíseň, hnilobu a úhyn.
.
A tak mám dneska za úkol rozebrat ty několikametrové nánosy na svém stole a zprovoznit lampu, aby se mohly některé masožravky i s vanilkou přestěhovat ke mně. Jaksi manželův stůl přestává stačit.
.
Začínáme přitvrzovat se stěhováním. Holt ještě potřebujeme dorazit tu mou pojistku za tu zlomeninu a trvalý následky po ní - pak můžu pojistku stáhnout ze čtyřciferné měsíční patby na trojcifernou. Další plus, co se pořízení hypotéky týče. Právě jsou totiž hypotéky prý hodně výhodné, ale musíme ji stihnout dojednat včas, než se zvedne DPH - těžko říct, na jakou nemovitost bychom pak dosáhli.
.
Máme rozhodně rozlehlé plány. Přála bych si dům s pozemkem, co na tom, že budeme dojíždět jak trubky - jako bychom teď někde po večerech extra courali. Dům s pozemkem bychom si přáli oba, už jen proto, abychom měli nějaké to jezírko nebo potůček, vedle kterých bych si já mohla vysadit bambus a rákosí a manžel masožravky.
.
Ano, jsme tak trochu divní. Ale vás to snad ještě překvapuje?
.
Každopádně, cestou z Chládka domů jsme na Hradčanské narazili na prase na chodníku. Doslova. Přecházelo vedle nás silnici, trať a cupitalo za svou majitelkou daleko ochotněji, než většina psů. Takhle nějak vypadalo. Akorát bylo menší a panička na něj volala "Holly". Dozvěděli jsme se, že je jí osm měsíců, že je lehce přerostlá a ještě asi poroste. Prý se doporučuje, aby se jako malí moc nekrmili, že pak nevyrostou, ale všichni tři (panička, manžel a já) jsme se shodli na tom, že jestli by prase nemělo vyrůst jenom proto, že je jako malý podvyživovaný, je to týrání.
.
Holly se chovala velmi jezevčíkovatě. Její panička říkala, že se dají naučit jednotlivé pokyny poměrně snadno, ale mají svou hlavu, a to poměrně tvrdou. Někdy prý poslechne hned, někdy se ale prostě šprajcne a je to.
.
Prasátko vypadalo moc pěkně, bylo tak akorát osvalené, nepřetloustlé a mělo krásnou černou a lesklou srst.
.
Po tom, co jsme se s paničkou na rohu její ulice rozloučili, jsem zauvažovala o tom, že až se nám to bydlení povede sehnat, klidně bych brala takový prasátka i dvě. A jmenovala by se Šunka a Slaninka.
.
Manžel ve svém obvyklém suchém tónu odvětil, že by byla jen otázka času, než by nám je Svědková se Smíglovou sežraly.
.
Na můj návrh, že jsem ochotná Šunku se Slaninkou obnovovat každoročně a dělat zabijačky mi bylo sděleno, že to zase ty prasata nesmí bejt tak malý...
.
Od toho už byl jenom krok k teoretické domácí farmě s telátkem jménem Guláš a jehňátkem zvaným Kebab.
.
Ano, čtete to správně. Ale jak my tak naše okolí jsme masožravci (hergot, i ty naše kytky!), a kdybychom měli akvárko s rybičkama, jmenovaly by se Suši, Sašimi a Filé.
.
A přece jsem tak trochu pokrytec. Chceme mít hada. To není nic nového. To, že mám úchylku nad každým huňatým a trochu roztomile koukajícím zviřátkem kňučet "tohle si pořídíme", taky není nic nového. Už jsem vymýšlela i krkolomné procedury, jak na pozemku postavit voliéru pro veverky či lišku, jak chovat doma skunka bez rizika ztráty čichových buněk a jak je naprosto nutné mít v bytě kaloně, popřípadě vakoveverku.
.
Jsem ochotná se účastnit kulinárního experimentu a dojít do zverexu pro pár pěkně rostlých morčat (ne, ještě jsme ho se Svědkovou neuskutečnily).
.
Ale když jsme si dneska na výstavě prohlíželi orchideje Vandy a já zacitovala článek, podle kterého je péče o Vandy náročnější, než o domácího křečka, a že pak těžko najdeme někoho, kdo se nám o ni bude starat, až pojedeme na dovolenou, manžel suše (ano, opět) poznamenal, že křeček se dá aspoň před odjezdem na dovolenou skrmit hadovi.
.
Až mě samotnou zarazilo, jak moc je mi taková představa proti srsti. Možná je to tím, že křečka jsem jako malá doma měla a byla s ním fakt legrace a tu malou kuličku chlupů jsem měla fakt ráda. Ale kurník, když jsem ochotná chovat doma zvíře pro potravu svoji, proč bych ji měla upírat tomu hadovi?
.
Asi citové vazby nebo tak něco.
.
Každopádně, to je ze života citrátů asi tak všechno. Jdu rozebrat stohy knih na stole. A pak budu zase hloubat nad webovkama. Tak nezapomeňte na ten dotazník, jo? Teda, pokud jste ho ještě nevyplnili. Dík moc...
 


Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 27. února 2011 v 18:25 | Reagovat

Bambus :3...Taky bych ho chtěla..ale myslím že by mi máma nepůjčila svůj balkón :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama