Smart +2

19. dubna 2011 v 10:43 | Cirrat |  Denní hemzy
Jak jsem zmiňovala u papundeklové šunky, od pátku mám nový telefon. Dokonce Smartphone. A je s ním docela psina...
Cože? Hvězdné války? Ale jistě! - Kdybych měla vybrat jen jeden film jako svůj úplně nej nej nejoblíbenější, byly by to právě Hvězdné války. I-VI. Kdybych to měla ještě zpřesnit, pak Original Saga. A kdyby to směl být jen jeden jediný, byla by to Nová naděje...

Jak to souvisí s novým telefonem? No, myslím, že rozhovor s mou sestrou na FB to předvede nejlíp:Akorát mám teď trochu problém - mám tendence nechat mobil vyzvánět dlouho, abych si ty Hvězdné války aspoň trochu užila. :-)

Každopádně z něj mám radost velikou. A odhodlala jsem se ke zkoumání - stáhla jsem si čtečku na knihy Aldiko (Kindle sice vypadá zajímavě, ale je druženej s Amazonem a já jsem na Amazon naštvaná a budu, dokud nezačnou dodávat i k nám) a projela jsem si sbírku e-knih ke stažení zadarmo. Mám výbornou sbírku čtiva, i když všechno v Aj.

Kombinace Macchiavelliho, Shakespeara, Marka Twaina a homosexuální upírské erotiky (prostě to tam bylo, tak jsem to stáhla) a k tomu irské, japonské a staré slovanské pohádky - no, kdyby to bylo jídlo, řekli byste mi takové to slušné "Se posereš!" A to ještě není všechno, ale co už.

Mimochodem, ke stažení zdarma je tam i Franz Kafka - Proměna a Soud, ale taky jen v angličtině.

A to mě vede k zamyšlení na téma, o kterém už s přestávkama debatuju s různýma lidma několik neděl: klasické knihy vs. e-čtečky. Já si myslím, že v budoucnu je místo pro obojí - já rozhodně nedám dopustit na knihy jako takové a e-čtečky si tahám s sebou po MHD a když na někoho čekám v kavárně pro takové to rychlé ukrácení nudy.

Srovnala bych to s kafem: instantní a "plnotučný" kafe vedle sebe existují léta letoucí, a i když je spousta lidí, kteří pijou jenom jedno nebo druhý, daleko víc je těch, co si doma nebo v kanceláři v klidu zalejou konvicí nějakou tu instantní nesku a pak vyžadují podle předpisů připravené espresso v kavárně. A na tom není nic špatnýho - já to dělám taky :-)

Mimochodem, za tu chvíli, co píšu tenhle článek, jsem si to hlavní téma Star Wars pustila už počtvrté za sebou. A právě prošel kolem kolega a broukal si to taky. Muhahahaha!

O zkušenostech s novým mobilem se rozepíšu, až jich nasbírám trochu víc, a tak se s vámi na závěr podělím o dvě věci: Komentáře pod výšehrající hlavní melodií SW, které mě nejvíc rozesmályA dotaz na ty, co byli v neděli v Pardubicích - jste si jistí, že jste nenapáchali víc škody, než obvykle? Tohle by na to ukazovalo. :-)

Jdu si zapálit na chodbu - popáté bych nemusela puštění SW přežít, ne všem se to v kanclu líbí...
 


Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 19. dubna 2011 v 10:55 | Reagovat

Hele, jako sms mám zvuk přistávající/odlétající TARDIS z Doctor Who, a nebýt ze začátku příliš mírné, dám si jako vyzvánění znělku ze Star Treku: Nové generace. Takhle tam mám Megadeth (aneb rychlé probuzení). Aneb ano, geek jsi, ale je nás mnogo.

Můj názor na papír/čtečky znáš. Osobně do MHD tahám paperbacky, co narvu i do kapsy u bundy.

Hele, ten cápek pobíhal v okolí Mechova, za to my nemohli... aspon to nepřiznáme tak přímo.

2 uajiii uajiii | Web | 19. dubna 2011 v 11:47 | Reagovat

Leda kdyby mu vymazali mozek v Pardubicích a pak ho posadili na vlak směr Hradec- tím by se vyhli podezření! Ta banda je mazaná, ale mé myšlenky nedostanou- obalil jsem si hlavu alobalem!!!

3 m. m. | Web | 19. dubna 2011 v 13:29 | Reagovat

Začínám si připadat fakt hodně zastaralá se svým Samsungem, co nemá ani foťák a nefunguje mu pořádně T9 :D O e-čtečce uvažuju, ale zatím jsem se nerozhodla, jestli je skutečně ekologičtější než kácení stromů na papír. Vždyť co pak s ní, když se rozbije? Zas je to odpad.

4 KadetJaina KadetJaina | Web | 19. dubna 2011 v 20:57 | Reagovat

Tak to já vlastním jen dýchání Darth Vadera. Imperial march bych možná mohla někde hluboko mít, ale nevim. I když co se scifáren týče, SW budou vždycky první a jediný. Chytila jsem to od táty a nepustěj mě. Já měla nejradši Návrat Jediho. Asi kvůli Ewokům :D

5 Neros Neros | 20. dubna 2011 v 13:24 | Reagovat

Řekl bych, že obojí má své výhody a nevýhody. V e-čtečce můžeš mít deset knížek a zaberou ti prostor jen té čtečky a můžeš tím uchovávat díla, která by jinak na půdách snadno podlehly hladové Stoličce času (artefakt se vyskytuje v knihách Šup!Šup! a Bůh do stroje začínajícího spisovatele Ulrich Lity), kdežto kniha se ti nevybije, pokud ji nebudeš pálit, nebudeš příliš zatěžovat životní prostředí a když si budeš chtít nějakou stránku vylepit, stačí ji vytrhnout (operace importovat z F: do C:/Plocha a tisknout je i dnes pomalejší).

Takže tohle se mi nezdá jako příliš důležitý problém. Ať si každý čte, z čeho mu to vyhovuje a do lidí s jiným názorem se nerejpe. Každopádně já e-čtečku nebdu ít ještě hodně dlouho...

A až jednoho dne nebudeme číst knížky, nebude to proto, že nejsou dostupné papírově, ale proto, že je někdo zakáže.

6 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 20. dubna 2011 v 18:10 | Reagovat

Mé mobilní vyzvánění nese název Hat Dance a pochází z vesmírných hlubin vám neznámým.
Co bych za Imperial March dalo... Nová Naděje? Jedině Impérium vrací úder. Toho bych se nenabažilo, ač v nejlepší film bych zahrnulo asi něco jinšího, abych nebylo "close enuff".
Dýchání mého vzoru (po německy Vatera) umím předvésti. Na živo to má mnohem lepší efekty (Orioňané jenom zpozorní, někteří pozemšťané v důchodovém věku si kryjí peněženky a ústa v očekávání vsání protéz či obálčiček).

Tý tý tý, tu ty důů, tů ty dů....

7 Kittanya Kittanya | E-mail | Web | 4. května 2011 v 19:30 | Reagovat

No doufám, že nemáš simku od T-mobile.... To by se klidně mohlo stát, že bys ňa poslala do prdele. Páč mám teď hrozně oblíbené povolání...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama