Kekskomprimat!

12. června 2011 v 23:05 | Cirrat |  Denní hemzy
Aneb Blogopajzlí předvoj, dnes v Pardubicích eh, v Poděbradech. Díky, Sikare!


Fotky tentokrát nechám spát, hlavně proto, že jsem zapomněla nabít foťák a fotila hlavně z důvodů polodokumentačních na mobil, což se tak drasticky podepsalo na kvalitě, že jediná ucházející fotka je vytlemená Čalamáda se zmrzlinou na tváři, kterou se neodvážím zveřejnit, aby se pak Čalamáda drasticky nepodepsala na mně...

Ráno jsem se probrala někdy kolem půl sedmé za zvuků deště tančícího po římsách. Okamžitě padlo mé rozhodnutí obléct se dneska do sárí, které jsem si den předtím pečlivě nachystala, protože bych si akorát tak ucourala lem. Kombinace žlutého trika a černých kalhot mě přesvědčila o tom, že by možná bylo fajn udělat si žlutočerný kříž přes levé oko, ze kterého byla stejně vidět jenom ta černá.

Civění lidí v metru jsem si užívala. Vždycky, když takhle někam vypadnu a záměrně budím pozornost, je mi líto těch, kteří vedou nudné a šedé existence a tak se vážou na pravidla a "dobrou pověst" ve společnosti, že by je něco takového ani nenapadlo. Ovšem daleko víc než tuhle rozplizlou abstraktní lítost vždycky pociťuju velmi konkrétní škodolibé zadostiučinění.

Sikara a Čalamádu jsem našla na nádraží, nalezli jsme do vlaku a cestou kecali o všem možným. Na nádraží nás uvítali Dubious Cat, Agrrr a Bilbo s Motýlem Ozzrem, který nás strašně vyděsil, protože přišel převlečený za normálního člověka...

Doplazili jsme se na náměstí a obsadili stůl v hospodě Kovárna. Jídlo dobré, obsluha rychlá a příjemná, až na menší rozšíření zraku nad Ozzrovou kyticí naprosto nerozhoditelná.

Popřáli jsme Motýlovi, došlo na debatu o všem, stávce jsme se vyhli (Ozzro je pro, já proti) a začali řešit Bibli. Shodli jsme se, že by se to dílo možná mělo jmenovat Ztraceno v překladu, a že si o tom moc nemyslíme. Nakonec přišly Rudovlasé (Agrrr, Pochybočka a Čalamáda) s tím, že si napíšeme Bilbi svatou, popřípadě alespoň Bilbiografii.

Na počátku bylo slovo. To slovo bylo od Sikara a to slovo bylo:

MINDFUCK!

To by byla jedna ukázka.

Pro jistotu máme dvě dogmata, co se vzniku Pajzlu týče. Jedna praví, že Praotec Ghoulash vystoupal na horu, rozhlédl se kolem a pravil "Tady bude...", načež na něj spadl Pajzl. Druhá pak tvrdí, že Pajzl vznikl, když Gadr vyhrabal ďulek do země a přikryl ho pivním táckem, na který napsal "Pajzl".

Čalamáda se v podstatě držela tématu tohototýdenního tématu týdne (ne, fakt nebudu přemýšlet) a cestovala časem: před nějakou dobou zahlásila, že sehnala sušenky. Nebo suchary? Rozhodně byly pravý válečný.

Dnes je vytáhla z jejich plechového hnízda, obřadně rozdělila mezi několik vyvolených (včetně mě, heč) v papírových obalech ne nepodobných obalům sterilních obinadel a zjišťovala, jestli tu umí někdo německy. Taky se nám přiznala, že jednu ochutnala a že to bylo fakt hnusný, nic hnusnějšího fakt v životě nejedla. Uměla jsem německy, a tak jsem nám mohla přeložit, že Kekskomprimáty byly vyrobeny v Německu v roce 1985 (září, abychom byli konkrétní) a že mají trvanlivost po dobu 36 měsíců...

Čalamáda tímto zjištěním nebyla nadšená, ani stářím (či v tomto případě spíše stářím) kekskomprimátů (stejně si myslím, že to zní jako něco, co by se mělo podávat k tatrgelovému recyklátu) ani tím, že něco takového pozřela, a už vůbec ne tím, že je jediná, kdo něco takového pozřel, neb my si je vystavíme v původním papírovém balení na poličkách a budeme se jimi kochat pouze vizuálně...

Při debatě o kanibalismu Sikar pronesl jednu z mnoha památných vět: "I křeččí samice sežere mláďata, pokud je nemůže ukojit."

Motýl do sebe nějak dokázal nasoukat smažené žampiony s kroketama a ještě palačinku s ovocem a mořem šlehačky. A je hubený jak lunt. Proč? Proč nemám taky metabolismus na rychlost "hořet"?

Kovárnu jsme opustili a šli vyčkat otevření čajovny, kam jsme měli zaplout. Ježto nám bylo čekání dlouhé, vypravily se Agrrr s Pochybočkou do sámošky pro cigára a alobal (mimochodem, když jsme šly s ČJ na nádraží, byla trafika u parku otevřená...), aby se odtamtud vrátily s cigárama - a s frišfólií, která se nechutně trhala a skoro se nedala odvíjet. V obchodě ji měli chybně pod označením "alobal".

Zatímco se Pochybočka vypravila na Quest za alobalem Vol. 2, pokusily jsme se s Agrrr zamotat Sikara do oné frišfólie. Nutno dodat, že před mumifikací Sikara nezachránilo ani tak eskapologické cvičení za pomocí ohnuté občanky, jako spíš mizerná kvalita toho plastového šmejdu, do kterého jsme se ho snažily zabalit. Mezitím Dubious Cat úspěšně ukořistila alobal, který byl dokonce alobalem.

Nelenili jsme a roztahali mandarinkovo-melounovou vodnici přímo na náměstí na lavičce. Teda, na lavičku se nás vešlo pár, zbytek posedal na Pochyboččinu deku. Jak to tam asi vypadalo, je vidět zde, zde a zde. Byli jsme varováni před paní s chodítkem, která je evidentně zlým dvojčetem Pratchettova Lu-Tzeho.

Vyžahli jsme jeden uhlík a uklidili se do čajovny, kde dále probíhala zábava v družném duchu. Pomlouvání přítomných i nepřítomných, plány, návnady, narážky, fórky a vydírání.

Jako když Agrrr pravila Sikarovi: "Mám fotku, na který ležíš v růžovejch trenýrkách na růžovým lehátku." Na jeho protest, že ty trenyrky teda růžový nebyly, se dozvěděl, že teď už jo.

Poté, co Agrrr a Čalamáda úspěšně rozbily zbytek osazenstva (kromě mě - mám rozum, a nečumím na video, které pouští Čalamáda a Agrrr se u toho podezřele chichtá), Bilbo pronesl další z památných vět: "Oh, hi! What a funny hentai!"

Opět jsme cestovaly ze srazu do Prahy s Čalamádou společně - a opět jsme vedly hluboké debaty o tom, zda má člověk na vybranou, že čas je iluze a zda může existovat prostor, neexistuje-li v něm hledisko. Tato debata ještě nebyla ukončena a myslím, že ji máme ještě na pár dalších cest vlakem.

Jsem skoro mrtvá a chce se mi strašně spát.

A tak Kekskomprimat! Spěte sladce...


 


Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 12. června 2011 v 23:22 | Reagovat

mruhehe, je sranda číst různé náhlwedy na jednu věc...

konečné debaty se chci účastnit!!! moje parketa!!!

(a PS - první věta...špatné město?

2 m. m. | Web | 12. června 2011 v 23:26 | Reagovat

Já ty tvý reporty ze srazů miluju :D Člověk tam ani nemusí bejt a stejně se dobře baví. Prej Bilbi svatou :D

3 Labanda © Labanda © | Web | 12. června 2011 v 23:57 | Reagovat

:D lol

4 Ozzro Ozzro | 13. června 2011 v 14:29 | Reagovat

Jo, kekskomprimáty, ty měli grády. Dej si kekskomprimát a trvalé bydliště bude na WC.

5 Ozzro Ozzro | 13. června 2011 v 14:34 | Reagovat

Doufnim, že se odění nějaké fotrografie. :-P

6 Sikar Sikar | 13. června 2011 v 14:48 | Reagovat

[5]: nemluv s lízátkem v puse

7 KadetJaina KadetJaina | Web | 13. června 2011 v 18:17 | Reagovat

Zkuste tu novou Bibli zpracovat, docela ráda bych si ji přečetla :D

8 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 13. června 2011 v 21:35 | Reagovat

Začazené Poděbrady!
Dialogy i dialoky s keksovitým primátem vedu na záhadné planetce Sezame, Neotevírej se, kde jedinou nemluvící entitou jsou beduínsky žijící sezamové kaiserky.
Určitě jste si to užili, soudím :) Tak příště snad!

9 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 15. června 2011 v 16:10 | Reagovat

Důvod sedmý přijímá se!
Neb samo mám tendence stíhat psavost tak tak :-D Uvidíme! Jak jsem slíbilo tak se stane. Středa bude mnohem protestnější než nějaký čtvrtek, ačkoli Stopař praví: "Stalo se to ve čtvrtek..." Myslím, že pokud mne bude možno přehlédnout, velvyslance nepřehlédneš a když ano, on bedlivě prozkoumá všechny ty čtenáře kteří nesedí doma a nečtou ale čtou si navzájem transparenty! Bereš nějaký? Stvoření váhá, stvoření je introvertně extrovertní a nakonec asi vezme takový malý a uchopí jej do tlapek s heslem: "Mimozemská literatura není zdaněna: chcete snad býti pozadu?" Jdu si to vyšít! :)

10 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 15. června 2011 v 16:51 | Reagovat

Urobím!
Už mám pro sebe - ale ten má velikost úměrnou mé chlupatosti, tobě vytvořím samosebou lidskou velikost!

11 Fredy  Kruger Fredy Kruger | 16. června 2011 v 22:43 | Reagovat

" Já myslel, že zevnitř se rozervu !
snědl jsem ňákou konzervu
společně se starým Klímmou !

,, konzervy zrají jak víno ,,
( tvrdilo mi to howado )
... celá  jich hromada !  ty vado !
tam  u lesa na smeťáku !
cos mrtvolného v láku ?
toť okurky v nálevu - moku
víte z jakého roku ?
tisíc devětset dvacet " !
.... vykřikl Frantischekk  Maccek

" toť vše   a více již nepovím " !
( muž v úprku  zapadl do křoví )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama