Červenec 2011

Proč nekomentuju

31. července 2011 v 20:54 | Cirrat |  Náhodný hlod
Protože od té chvíle, co pod články vidím takový ty výběry hodnocení 1-10, při každém pokusu o vložení komentáře mi systém už několik dní vzkazuje "Vyplněný součet je nesprávný".

S tím se formulář vkládání odkazů a hodnocení článků může jít akorát tak bodnout, protože já nechci nic sčítat, já chci jen napsat, jak se mi to líbilo.

Kurvadrát!

A tak, moji milí, nezapomněla jsem na vás, ani nejsem uražená. Jenom (sakrapes!) nemůžu komentovat. Už jsem to hlásila na Blog.cz, tak uvidíme...

PS: štyryšopypátejkurnik a hergotfagot k tomu!

Co vám o dlouhých vlasech neřeknou...

29. července 2011 v 9:35 | Cirrat |  Náhodný hlod
Mám dlouhý vlasy. Dlouhý "po zadek" dlouhý, což u mně znamená něco kolem 90 cenťáků délky v pramenech. Od temene hlavy po konečky to raději nepočítám. U doktora, v restauraci, u známých, na rodinných slezinách - všude se najde někdo, kdo hoří touhou mi sdělit, že mám fakt nádherný vlasy nebo něco podobnýho.

Což o to, vlasy jsou moje chlouba a myslím, že by mi je mohla pomalu závidět i Anežka Nulíčková. Taky mi zaberou spoustu času a starostí, to je samo sebou. Ale je tady i pár bodů, se kterýma asi lidi, co dlouhý vlasy obdivujou z dálky, nepočítají (vlasatci, stává se vám to taky)?

 1. Pokud si je můžu přisednout nebo přilehnout, stane se tak. Au.
 2. Pokud mi je může přisednout nebo přilehnout někdo jiný, stane se tak. Au.
 3. Už jste se někdy zasekli rukávem o kliku? Ano? A co takhle vlasama? Au.
 4. Když jsou rozpuštěný, je pod nima hic. Na druhou stranu, v sychravém jarním nebo podzimním počasí jsou lepší než svetr...
 5. Zaplést jeden cop trvá něco kolem dvaceti minut. Dva copy jsou akce skoro na hodinu. Složitější účesy mohou trvat i celé dopoledne.
 6. Dostatečně dlouhé vlasy znemožňují časté nošení culíku, protože jsou příliš těžké na to, aby to kořínky vydržely bez silné bolesti skalpu. Au.
 7. Cop kštici zdaleka tak nezatěžuje jako culík.
 8. Nejlepší fén je žádný fén.
 9. Ve velkých vedrech se mi skalp zpravidla zpotí dřív, než mi vlasy stačí doschnout. Bez použití zákeřných Fint Fň se jedná o situaci popsatelnou pouze jako 'bleh'.
 10. Obyčejná majonéza je skvělá maska na vlasy. Akorát ten ocet a worcester v tom docela smrdí...
 11. Mytí dlouhých vlasů se bez kondicionéru nedoporučuje. Zpravidla jediný způsob, jak je pak znovu rozčesat, je jít si je znovu umýt a použít hodně kondicionéru. Au.
 12. Pokud se předkloníte s dlouhými rozpuštěnými vlasy, vytřete podlahu. Bleh.
 13. Volné vlasy, culík nebo copy - bacha na omáčky, polívky i kafe. Aneb pokud se vlasy můžou do něčeho namočit, namočí se... Bleh.
 14. Doba rozčesávání je něco, o čem se Nemluví.
 15. Umyté, zkondicionérované a rozčesané vlasy za příznivých povětrnostních podmínek schnou pět až šest hodin. Někdy i déle. Vlasy zapletené za účelem dekorativního zvlnění schnou s naprostým klidem i déle než dvanáct hodin.
 16. Potřebuju minimálně pět standardních balení barev na vlasy, aby mi to co k čemu pravidelně chytlo...
 17. Čas od času nastává dilema: zastřihnutí konečků omezí lámání a třepení vlasů. Jenže mi je zase o pár cenťáků zkrátí...
Ale i tak. Ano, mám dlouhé, husté a kvalitní vlasy. Občas jsou k zlosti. Ale stejně je to fajn...

Mikrosvěty aneb Cirrat se hýbe

28. července 2011 v 9:39 | Cirrat |  Denní hemzy
Dlouho-předlouho jsem tu opakovaně skučela, že musím začít se sebou něco dělat, že se musím začít hýbat a zlepšit si kondičku. Světe div se, neuvěřitelné se stalo skutkem!Oblíbenosti

26. července 2011 v 13:18 | Cirrat |  Denní hemzy
Ha. Tak jsem zjistila, že mi na oblíbené věci fakt ta kolonka v menu nestačí, takže se zařídím podle vzoru mnoha blogerů a udělám si na oblíbenosti jeden článek, ke kterýmu bude samostatnej odkaz. Jinak se v tom za chvíli všichni ztratíme a to by byla škoda - nehledě na to, že je konečně čas na lehké překopání meníčka (čímž vás nebudu obtěžovat, za chvíli to uvidíte sami). Jdeme na věc:


Věčný trápení

16. července 2011 v 19:16 | Cirrat |  Denní hemzy
Po půlhodinovém skučení, kdy jsem opravdu tiše vyla bolestí, protože se mi nechytal ibalgin a opět mě chytly pravé části obou čelistí, hezky pěkně od středu huby až do kloubu a nad oko, dvě dávky a cigaretka jakž takž zafungovaly. A tak si můžu trochu leč bezvýznamně postěžovat...


Rekonstrukce Blogu

15. července 2011 v 12:18 | Cirrat |  Denní hemzy


Ruka: Epizoda II

11. července 2011 v 14:57 | Cirrat |  Denní hemzy
Je to paráda, když jde takhle člověk k doktorovi, aby si nechal potvrdit, že je vše ok - a jen tak mimochodem se na něco zeptá...

Já jsem tááák líná

8. července 2011 v 11:32 | Cirrat |  Denní hemzy
Jop, asi to tak bude, vážení - je léto, děcka maj prázdniny, někdo píše povídky, někdo knihu, někdo programuje, někdo sepisuje recenze, další zase kouká na filmy...

Jenom Citrátová sedí v práci, datlí svoje pracovní věci a jinak tiše chcípe. Nekoukám na filmy, bo mě to neba, moc nečtu (kromě fanfikcí na vypnutí mozku v kanclu a pracovních kníg z Émeriky), bo tak nějak není co, a i další díly sérií, který jsme s manželem chtěli zakoupit, by byly tak nějak spíš z musu než co jinýho, nerukodělničím, nedělám prostě nic. Válím se a relaxuju.

Jenže - dokážete si vůbec představit, jak je mi dobře?

Jak mystické...

5. července 2011 v 20:52 | Cirrat |  Náhodný hlod
Tak se dneska hrabu v Luxoru za účelem vyhledání knih o výkladu severských run (nic tam neměli, kašlu na runy, mrknu na řeckou abecedu) a našla jsem tam TOHLE:Doupě Autorodlakovo - červen '11

2. července 2011 v 11:50 | Cirrat |  Jak líp vydávat skřeky
Krátce a stručně: Autorodlak byl přepaden nápadem a začal psát. Bohužel, nedlouho poté se stal obětí dlouhohrajících bolestí hubních - buď mu rostou osmáky, aby byl ještě moudřejší, nebo zase o pár zubů přijde. Anebo má zanícenou držku, protože si neměl čistit zuby žvýkáním zpráv z poslanecké sněmovny - lehká otrava zní taky zajímavě.

Každopádně ve spolupráci s místním choromyslným tankem dal dohromady alespoň pár postav, a jen co vytáhne svého protagonistu ze špitálu, pohne s tím. Mimo jiné i proto, že se mu povedlo ulovit svou zubařku na mejlu a říct si o ztracené číslo do ordinace, takže se v nejbližší době zbaví těch odporných bolestí, který ho každej den budí kolem pátý ráno, a nebude se muset umrtvovat spoustou Ibalginů každej den.

Jinak se oznamuje návrat jedince druhu autorodlacus citratus mezi uživatele ICQ, a to přes prográmek QIP Infinium. Tímto byl zároveň opět zprovozněn dlouho zanedbávaný Twitter, na kterém námi pozorovaný jedinec popiskuje v cizojazyčtině. Číslo ICQ pro zájemce je k dispozici po osobní žádost přes Vzkaz autorovi, zprávu na FB nebo SMSku. A pro ty, kdo chtějí sledovat život autorodlaka na FB, opět připomínám, že žádosti o přátelství, aniž by mi dotyčný napsal, odkud že se to máme znát, jsou ignorovány. Odpadá pro ty, kdo mají ve jméně svou blogerskou přezdívku...

Roger.

Jak být fakt mimo

1. července 2011 v 8:16 | Cirrat |  Náhodný hlod
Manžel tuhle pár dní zpátky o někom vyprávěl a prohlásil u toho:

"No ten byl víc mimo než ajťáci!"