Prosinec 2011

Tři věci uzavřít, jednu novou začít

31. prosince 2011 v 17:42 | Cirrat |  Denní hemzy
Dnes máme Silvestra a můžu říct, že si docela užívám, jak se válím v posteli na břiše a nic neřeším. Žádný party, příprava jídla (dobře, k večeru půjdu dělat jarní závitky s masem, díky Agrrr za recepis* - sehnala jsem i ty hliníkový nudle!), vyhýbání se opilcům. Ani nemám jasno, jestli vlastně bude pražskej novorční ohňostroj a kdy. Tím, jak ho loni zatrhli v rámci úspor, porušili z mého pohledu "tradici" a už to tak nějak není vono...

Nicméně, je načase zavřít (nebo aspoň dovysvětlit) některé hlody, které tu padly:


Fenomén Havel

21. prosince 2011 v 15:40 | Cirrat |  Téma týdne
Čím dýl vybírám z témat týdne, tím menší chuť mám na ně psát. To, co se ale děje tento týden, mě donutilo přidat svých pár řádků.

Krizové Vánoce

20. prosince 2011 v 11:49 | Cirrat |  Denní hemzy
Tak se na mě z mnoha stran valilo nejdřív, že letošní Vánoce budou chudé a nebude se moc utrácet. A pak se na mě začalo valit, že lidi neplánují utrácet méně, než doposud, a to ani přes krizi. Chtěla bych se nad tím trochu pozastavit, protože podle knihy Milana Vodičky Den, kdy došly prachy (odkazy zde, zde a zde) byla jedním z průvodních jevů dlouhého šetření touha utratit každý halíř, který člověku prošel rukama - a po nás potopa. Jinými slovy, neustálé uvědomování si, že je potřeba se omezovat prakticky na všem, je pěkně psychicky náročné a člověku z toho často hrábne.

Proč se domlouváme takhle předem...

19. prosince 2011 v 23:37 | Cirrat |  Náhodný hlod
Taková roztomilůstka z FB chatu. Dnes je (stále ještě tuto půlhodinu) 19. prosince a domlouváme se, co budem dělat 20. ledna večer - no ale ono to má svůj důvod:


Vysvětlete mi někdo Havla

18. prosince 2011 v 16:20 | Cirrat |  Denní hemzy
Zemřel Havel. První prezident ČSFR a pak ČR. Jenže jak tak sleduju komenty, spousta lidí ho snad vyloženě uctívá. Díky němu se narodili do demokratické republiky, vděčíme mu pomalu za svobodu národa a podobně.

Nepopírám, že byl osobnost, a pokud byl něčí oblíbenou osobností, pak je logické, že ho chtějí uctít. Ale pravděpodobně nás na základce ani na gymplu pořádně neučili dějepis či co, protože doteď nevím, jaká byla Havlova úloha při Plyšáku a podobně. Podle toho, jak jsem pochopila výklad, za revoluci mohli studenti a Palach, pak se cinkalo klíčema na Václaváku, Komančové odevzdali skalpy, zbalili týpka a odtáhli, a najednou se prakticky odnikud vylíhl pan VéHá a narychlo sebraní politici ho zvolili prezidentem.

Bo v české ústavě není ošetřená možnost přímé volby prezidenta, proto jsou ohledně toho takové prsky teď. Takže ho nevolil lid, ale politici, kteří technicky lid sice zastupují, ale jak je to prakticky, to je vidět docela názorně. Tak mi to někdo vysvětlete, proč byl tak klíčovej pro Plyšák, bo já mám fakt pocit, že jsem mimo mísu. Nechci se nikoho dotknout, ale ráda bych konečně věděla, proč zrovna on.

Nemám ráda lidi

9. prosince 2011 v 19:20 | Cirrat |  Denní hemzy
... už zase. Asi jste si všimli, že v poslední době nejsem extra akční. Mám zase svoje probliky, pravděpodobně se opět prokousávám malfunkcí své psychiky (can't be arsed to find out) a den po výborný večeři s manželem, Dáří a Sikarem jsem musela utéct z jídelny (no tak, až po zaplacení), protože každý zvuk bolel. A tak podobně. Ale v poslední době taky zažívám tak parádní srážky s blbcem, že se mi zakoktává procesor a RAMky krutě nestíhají. Je pak jednodušší jít si číst fanfikci o tom, jak blíže neurčení mimozemšťané unesli Mycrofta Holmese, který je ožral, donutil vstoupit do vesmírné obdoby cizinecké legie a ještě podepsat smlouvu, ve které mu přenechávají svou loď a veškerou technickou dokumentaci...

Zavřete dveře, Jamesi!

3. prosince 2011 v 9:34 | Cirrat |  Náhodný hlod
S tátou překládáme. Ptám se ho sem tam na radu ohledně záludných slovíček, na která nestačím. Občas mi přijde naprosto dokonalá odpověď, jako například teď. Myslím, že máme novou hlášku...