30 days meme: Den 6.

8. ledna 2012 v 12:15 | Cirrat |  Denní hemzy
Tak. Po vážnějších tématech si konečně trochu odpočineme. Dneska je neděle, prospala jsem z dopoledne, co jsem mohla, a tak jdu rovnou na 30 zajímavých faktů o sobě (tak teda dík tomu, kdo tu formulaci vymyslel - jak já mám poznat, co je pro vás zajímavý fakt a co ne? Holt budu něco plácat a ono to nějak dopadne):


 1. Ve třech letech jsem si vlezla k piánu a už jsem u něj zůstala. Teď nehraju, protože čekám, jestli mi budou muset amputovat poslední článek malíčku na jedné ruce; jednak to bolí, jednak jestli se budu muset přeučovat prstoklady, nemá teď ani cenu trénovat.
 2. Raději si nechám ten kus prstu amputovat, než bych si nechala odebrat náhradní kostní štěp (pro zaplnění místa po vyčištění kostní cysty v kloubu) z pánve. Blech.
 3. Jsem pravděpodobně dyskalkulik - abstraktní matematika je téměř úplně nad moje síly. Dokážu ještě pochopit, jak to funguje, ale pak to použít v praxi, to ne. Proto všechno, kde byly použity vzorce a počítání, byla moje zhouba.
 4. Ve skutečnosti se bojím cizích lidí. Akorát mám už dlouhou praxi v tom, jak zvládat samu sebe.
 5. Nesnáším výkaly a zvratky - děsím se toho, jak budu jednou zvládat svoje děti. Okamžitě se mi chce zvracet a dá mi velkou práci se ovládnout například i na ulici mezi psíma hromádkama.
 6. Jakýkoli prudký pohyb proti mému obličeji u mně vyprovokuje obrannou reakci. A nejlepší obrana je útok, protože už mě přestalo bavit padat ze židlí, když to nějaký magor zkusí.
 7. Miluju vaření a pečení prakticky všeho druhu. Ještě na to mít tak čas, vybavení a místo!
 8. Kdybych mohla, všechny suroviny bych si obstarávala sama, a to včetně takových extrémů jako je pěstování vlastního žita nebo pšenice... Ne, ne proto, že bio - protože všechno ostatní prostě není ono.
 9. Nejsem schopná držet dietu v klasickém slova smyslu, na to mám moc mlsnou hubu.
 10. Už několik let nejsem schopná udržet v našem pokoji pořádek - prostě ty věci není kam dát a stejně tu ani nechceme bydlet. Jsme tu jen proto, že nejsou prachy.
 11. Kdybych k tomu měla důvod, dokázala bych zabít člověka. Musel by ale bezprostředně ohrožovat mě nebo mé blízké.
 12. Vdávala jsem se měsíc před vlastní maturitou, manžel si tedy bral gymnazistku.
 13. Ráda řídím auto.
 14. Mám řidičák na motorku a bavilo by mě to, ale bojím se do provozu. Proč nemůžou být silnice prázdné?
 15. V patnácti jsem chtěla do armády a přemýšlela jsem o tom, že půjdu na nějakou vysokou vojenskou. Spojařina, kterou mi naše pedagogická poradkyně nabídla, mi ale nepřipadala dost zajímavá...
 16. Chci se naučit pořádně šít, plést a háčkovat - ze stejného důvodu, jako si chci pěstovat vlastní potraviny: konečně si ty věci vyrobím přesně tak, jak já chci. Už žádné kompromisy.
 17. Nemám nic proti tomu chodit do práce, ale kdyby to naše příjmy umožňovaly, raději bych zůstala doma, starala se o domácnost a věnovala se svým koníčkům.
 18. Miluju růže - ale ne ty skleníkové z květinářství. Mám ráda takové ty voňavé. Připomínají mi náš dvorek v Afganistánu.
 19. Nemám moc ráda plasty, dávám přednost sklu, dřevu a kovu. Ale už si pomalu zvykám na silikon.
 20. Pokud by to šlo, raději bych se přestěhovala (v pořadí) na Nový Zéland, do Finska, do Kanady, na Island nebo do Irska.
 21. Moje ideální bydlení by byl velký komplex (ani ne statek, spíš systém budov) s ještě větším pozemkem někde na samotě půl hodiny od nějakého většího města :-)
 22. Mám raději Brno než Prahu. Lidi mi tam připadají míň v křeči a víc v pohodě obecně. Samozřejmě, že všechno má své plusy a mínusy, ale kdybychom sehnali v Brně oba slušně placenou práci, ani chvíli neváhám a volám stěhováky.
 23. Jsem lehce xenofobní, ale nemusím rasisty nebo extrémní pravici.
 24. Drsné, tvrdé a krvavé žánry? Jistě! Myslím, že to začalo jako potřeba upustit páru po práci někdy v 18 a už jsem u toho zůstala.
 25. Obdivuju jednu svou kamarádku, že dobrovolně naklusala k hlavodoktorce a nechá si pomoct. Já si vždycky musela všechno zvládnout sama, protože mě zkušenost naučila, že spoléhat se na ostatní je marné. To, že se spoléhám na manžela a pár vybraných, je něco, co jsem ještě před pár lety nezvládala.
 26. Jakmile někdo řekne, že je věřící v jakékoli církvi nebo se věnuje některému z esoterických směrů, má první reakce (kterou navenek potlačuji) je vždy a bez výjimky naježená srst a "Konkurence!"
 27. Dřív jsem byla schopná trempovat po venku a chrápat pod širákem. Teď vyžaduju dopravu a hotely.
 28. Neumím psát všemi deseti, přesto píšu poměrně rychle a dobře.
 29. Nedokážu se neustále věnovat psaní povídek - rychle mě to vyčerpává.
 30. Ráda bych cestovala, ale vynechala bych u toho Afriku (kromě JAR) a většinu Asie (z té by mě zajímalo Mongolsko, Cejlon :-) a Japonsko). To jsou kultury, které mě nechávají naprosto klidnou.
 


Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 8. ledna 2012 v 12:37 | Reagovat

Zajímavé, hned první bod se mi líbil.. A druhý souhlasím!

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 8. ledna 2012 v 12:50 | Reagovat

28) "Píšu jako blesk, sem tam uhodím!" uculil se Venca Dg.

3 Bosorka Bosorka | 8. ledna 2012 v 19:17 | Reagovat

Asi tvůj problém nejsou vyloženě deprese, ale zde je dobrý rozcestník na to, jak si se svým SW pomoci sám http://www.celostnimedicina.cz/deprese-nebo-stesti-vase-svobodna-volba.htm?utm_medium=email&utm_source=em-&utm_campaign=1000364
Když už chceš tedy vše sama zvládat. Cesty jsou, a myslím lepší, než zobání léků.

4 Kittanya Kittanya | Web | 8. ledna 2012 v 21:11 | Reagovat

Kókám, že teho máme poměrně dost společného z těch třiceti bodů. Konkrétně
6, 7, 8, 9, 11 (i jen tak), 18, 19 (těm sa mi ale nedaří vyhnout jak jsem chtěla), 20 (Suomiiii!), 22, 25.

5 Kittanya Kittanya | Web | 8. ledna 2012 v 21:12 | Reagovat

[2]:Jé, TlusŤjoušku, zrovna jsi mi udělal radost. kukujú!

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 10. ledna 2012 v 21:27 | Reagovat

[5]: Tož se někdy zastaff na mém blogu, máme rok kocůra, přijde to vhod.

7 Jitule Jitule | Web | 11. ledna 2012 v 15:03 | Reagovat

Ahoj můžu poprosit o vyplnění dotazníku, slouží mi jako podklad pro mou bakalářskou práci. Díky
http://login.oursurvey.biz/3306

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama