30 Days Meme: Den 10. a Den 11.

1. února 2012 v 15:35 | Cirrat
Po několika politicko-ekonomicko-sociologických nářcích posledních příspěvků je potřeba zas trochu odlehčit téma a posunout se dál v memání. Leden pryč a já ještě nejsem ani ne v půlce...

Mimochodem, potěšilo mě, jak se to rozšířilo :-) Jako správné meme. Akorát bych chtěla znovu zopakovat, že jsem ho rozhodně nevymyslela (i když jsem ho sem možná zatáhla). No a jdeme na to: První láska a první polibek, pak 10 písniček z přehrávače na náhodný výběr:


První láska...

To je strašně abstraktní pojem. Pamatuju si, že se mi strašně líbil u tety na Sibiři jeden kluk z party, co se scházela ve dvoře před paneláky. Bylo mu asi patnáct, mně asi pět, on měl holku (samozřejmě, že jsem ji nenáviděla), kouřil a s partou popíjeli schovaní v prolejzačkách pivo. Prostě můj hrdina. :-) Když jsme všichni dohromady hráli na schovku, museli jsme buď několikrát oběhnout barák uprostřed dvorku (no tak, buďte milosrdní k mým pětiletým krátkým nožičkám) nebo si dát pusu. Heh. Takže asi tak :-)

Léto skončilo, já se vrátila do Prahy, uběhlo několik let, kluk vyrostl, šel do armády, odveleli ho do Čečenska a vrátil se závislý na heroinu - stejně tak minimálně půlka celý tý partičky, který jsme jako malý škvoři fascinovaně pozorovali, jak kouří, pijí pivo z flašky a jsou strašně dospělý. Od něj jsem se poprvý dozvěděla, že existují nějací brouci (placku s fotkou The Beatles, kterou mi dal, jsem poctivě schraňovala ještě asi 20 let) - a teď ani nevím, jestli je naživu. Můj bratranec se kupříkladu heroinem předávkoval (naučil se to od bývalých vojáků, co si tenhle milý zvyk přinesli s sebou) a moc bych se nedivila, kdyby ten kluk skončil úplně stejně.

Zajímalo by mě, jestli si někdy vzpomněl na malou blonďatou holčičku z Prahy, která si myslela, že nejen že vlastnoručně natřel nebe na modro, ale že na něj i sám pověsil slunce, aby mohlo svítit - moje máti si kvůli mému nekritickému obdivu k jeho osobě dělá ze mě srandu dodnes...

No a k těm náhodným písničkám - seznam jsem si připravila už v pátek, jenže jsem ho vtipně nechala v práci. A tak jsem si dneska připravila seznam nový, načež jsem ten původní vyhrabala ze závějí na stole. A tak je tu máte oba, první je z pátku, druhý z dneška:

1Fatboy Slim - Right Here, Right NowFatboy Slim - You're Not From Brighton
2Roxette - Real SugarNazgul Band - Vesna
3The Black Sweden - Knowing Me, Knowing YouFF X, OST disk 1 - Thunder Plains
4FF X, OST disk 2 - 1000 WordsTrance Allstars - Go (Talla 2 XLC Remix)
5Cowboy Bebop OST - MemoryRammstein - Der Meister
6Alexander - Maniac (z filmu Flashdance)Mike Oldfield - The Top of The Morning
7FF X, OST disk 2 - Battle #1Bass Hunter - Boten Anna
8FF X, OST disk 2 - Mi'ihen HighwayGreenhorns - Cadillac
9Joe Satriani - Belly dancerE Nomine - Sternensturm
10E Nomine - HalelluyahAlphaville - Dance With Me
 


Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 1. února 2012 v 16:12

Být na vojně v Čečně, asi bych byl závislák taky. Musí to být hrozné.

2 <*Wulfric*> (14) <*Wulfric*> (14) | Web | 1. února 2012 v 16:19

Článek dobrý, ale kde je to meme?

3 Cirrat Cirrat | Web | 1. února 2012 v 16:20

[1]: Podle toho, co říkali lidi, který jsem potkala a byli tam - jo.

[2]: Je to poslední článek loňského roku, když tak odkaz zde: http://cirrat.blog.cz/1112/tri-veci-uzavrit-jednu-novou-zacit

4 m. m. | 2. února 2012 v 12:13

Ježiš ta část s natřením oblohy mě skoro rozbrečela. To je doják.

5 Dubious cat Dubious cat | Web | 2. února 2012 v 19:17

koukám ,že jsi byla zajímavá a potkávala pochybně zajímavé tvory už téměř v plenkách:) Roztomilý příběh, i když ten heroin to trochu ztrpčuje..

6 Loverona Loverona | E-mail | 6. února 2012 v 13:51

Obloha natřená na modro a zavěsil slunce... kam chodíš na tak krásné obraty :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama