Květen 2012

Vaflím, vaflíš, vaflíme

21. května 2012 v 11:39 | Cirrat |  U Mlsný huby
Jak je známo, od doby před svatbou patříme s manželem ke šťastlivcům, kteří mají sendvičovač s vaflovacími a grilovacími želízky. Je to opravdu maličkost, která se vyplatí. Sice jsme sendvičovací železa někde ztratili, ale ony se sendviče stejně dobře dají dělat i na těch grilovacích, navíc pak mají takové ty sympatické proužky, že...

Každopádně vaflili jsme naposledy před rokem na srazu LARPerů v Ďíře (protože je to Ďíra s velkým Ď), včera jsem si na to vzpomněla a vytáhla ta správná železa opět na světlo boží.

Následující recept mi stačil na 12 kousků, ale není radno zapomenout na potírání želez olejem - ať žije silikonová mašlovačka: 2 hrnky polohrubé mouky, 2 lžičky prdopeče, 3 lžičky cukru krupice, 1/2 lžičky soli, 1/3 hrnku oleje, 11/2 (půldruha) hrnku mléka a 3 vejce (žloutky a bílky zvlášť). Bílky nechat stranou na sníh, všechno ostatní dobře promíchat, sníh ušlehat a opatrně vmíchat.

Bacha, jsou opravdu HODNĚ syté!

Jen to pak nesmí dopadnout takhle:

Dobrej mix

18. května 2012 v 16:07 | Cirrat |  U Mlsný huby
Citrátová se potýká s finanční nepřízní a vlastní leností, nicméně i tak postupně dosahuje různých výsledků na poli "zlepšujeme si fyzičku". Což je fajn.

Více-méně pravidelné cvičení nese své ovoce v podobě nárůstu svalové hmoty. Přibrala jsem sice pět kilo, mám ale pořád stejné míry jako před rokem, líp se mi chodí, běhá, míň se zadýchávám - takže ubylo tuku a přibylo svalů. Spolu s pravidelným pohybem si ale tělo začalo vyskakovat a žádá si pravidelnou stravu a pravidelný odpočinek. Jakožto pro starýho chaotika a nespavce je to pro mě docela šok.