Desetidenní řetězák - den sedmý

6. července 2012 v 16:22 | Cirrat |  Náhodný hlod
Navštívila mě viróza. Ugh. Teplotka, oteklý krk a místo nosu kapající kohoutek. Jo a bolesti svalů a kloubů. Ve třicítkových vedrech fakt fajn. Takže k tomu slibovanému článku se dostanu... no, prostě někdy později.

Jsem docela ráda, že desetidenní řetězák má čím dál tím kratší odpovědi, teď se to s mou schopností soustředit se docela hodí.

Den sedmý - čtyři věci, které tě dokážou znechutit (v angličtině 4 turn-offs):


  1. Nedostatek osobní hygieny. Neznamená to, že by člověk měl být ukázkový šampon nebo barbína, ale je to takové to nesmrdět potem a vším možným na sto honů, bez zápachu z úst, čisté oblečení... Prostě základní lidská slušnost. Pro úplnost dodávám, že "smrdět vším možným na sto honů" se vztahuje i na jedince, kteří na sebe vylijí lahvičku vody po holení nebo toaletní vody a zamořují tak své okolí. Místo efektu sebevědomého muže či svůdné ženy pak nastává tzv. efekt "hovno pod stromečkem" - dokud není popapírák odstraněn, vůně jehličí s jeho zápachem nic nezmůže.
  2. Stupidita jakéhokoli druhu. Spousta lidí říká, že jim vadí manipulace, a chvíli jsem přemýšlela, že bych ji mezi tyhle body zařadila taky, nakonec mi ale došlo, že pro mě to není tak úplně pravda. Manipulace nás totiž provází životem prakticky pořád, od "sněz ten špenát, budeš jako Pepek Námořník", přes "neperte v běžném pracím prášku", až po "volte mě a bude se vám žít dobře". Dokonce i v osobním životě není manipulace nic hozného, jen se příliš často lidi soustřeďují na její negativní stránku a myslí si, že manipulace je identická s pojmem "podvod". Neříkám, že mě těší, je-li mnou manipulováno, ale právě proto by se lidé měli naučit manipulaci rozpoznávat a buď ji zastavovat nebo využívat ve vlastní prospěch. Že to není fér? No není. No a?
    Každopádně stupidita je stupidita a ta mě děsí. V jednom z dřívějších článků tohoto řetězáku jsem házela odkazy na Cipollovy zákony lidské stupidity. Pokud jste tak již neučinili, najděte si je, přečtěte si je a zapamatujte si je.
  3. Lidská neschopnost myslet vlastní hlavou. 'Nuff said.
  4. Nekomunikace. Já nejsem telepat. Do hlavy a do melounu nevidíš, i když jde obojí poměrně dobře otevřít kupříkladu menší sekerkou. A kdybych chtěla luštit indicie, přihlásím se do Pevnosti Boyard, jestli tedy ještě běží. Prostě když něco není v pořádku, potřebovala bych vědět "tohle a tohle není v pořádku protože tohle, opravit" namísto významně zvednutých obočí nebo ledového ticha. Takže tak...
 


Komentáře

1 mengano mengano | Web | 6. července 2012 v 16:44

Dávno už nejezdím v MHD, ale zážitky se smraďochy mám dosud v živé paměti, uff.
Od té doby, co nekouřím, tak za výrazné smraďochy považuju kuřáky. Jo jasně, poturčenec horší Turka, ale oni fakt smrdí:))
Ty nikdy nikým nemanipuluješ? I třeba nevědomky? Myslím, že to děláme všichni.Někdo hezky na férovku, někdo skrytě, ale o to intenzivněji.
Většinou chlapi tvrdí, že ženská není schopná se pořádně vymáčknout, o co jí jde a čeká, že si to mužskej domyslí.
Nejsi ty nakonec chlap? :))

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 6. července 2012 v 16:45

[Smazaný komentář] Tohle je přesně případ bodu č. 2 (první věta). Typický případ :D

Ale ve všech bodech s tebou souhlasím. Kdo se neumí řídit vlastní hlavou, toho musí všichni vodit za ručičku (to neplatí u určitých jedinců) a to se dostáváme k té manipulaci, člověk se tak potom cítí. Holt psychika je nevyzpytatelná :)

3 Cirrat Cirrat | Web | 6. července 2012 v 17:14

[1]: No ale dyk říkám, že manipulace mi nevadí :)

Co, MHD, tam už se člověk nějak psychicky obrní - ale občas jsou u nás obchodní partneři na jednání, zavřou si dveře, a i přes otevřené okno pak má člověk tendenci udělat asi tak tohle: http://greenchoiceinsulating.com/GreenChoicePictures/spraying.gif

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. července 2012 v 18:48

Manipulujeme a jsme manipulováni.
/Kolik bere manipulační dělník?/

5 Adelaine Adelaine | Web | 6. července 2012 v 19:09

Jo, se vším tak nějak souhlasím.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama