Mr Postman

8. července 2012 v 19:08 | Cirrat |  Pohyblivé i nepohyblivé obrázky
Písničku Please Mr Postman, kterou známe spíš od The Beatles, nazpívala původně v roce 1961 dívčí grupa The Marvelettes. Původně totiž na dopis čekala chudák díftka, zatímco její milý byl ve válce. V tomto roce se najednou ztrojnásobil počet amerických vojáků ve Vietnamu oproti minulým deseti létům, kdy USA zastávalo poradní funkci. V roce 1962 se jejich počet opět ztrojnásobil. Tolik trivia k písničce, kterou nejspíš při poslechu považujeme za veselou a rozmarnou. Ale o tom tenhle článek není.

Tenhle článek je o poště a pohlednicích, protože Snail Mail žije a jede. Zítra to bude měsíc, co jsem vyvěsila ten článek.


Doufám, že nikoho počasí neodfouklo a nevyplavilo, hlavně doufám, že neukradlo pohledy.

Za ten měsíc mi přes Snail Mail akci přišly pohledy a dopisy od sedmi lidí. Nicméně těhle sedm statečných spolehlivě převálcovalo všechny účty, co jsme ze schránky dolovali, osmnácti pohledy a dopisy. Je to naprosto úžasný pocit a moc děkuju :-)

Největší Dopisový Kápo je ovšem jednoznačně TlusŤjoch, celou polovinu obstaral vlastní silou, a ještě mým směrem rozpohyboval už tři PPP ppd (Pražská papírová pohlednice - podepiš a pošli dál)! O jeho pohlednici ani nemluvě!

Kolik jsem pohledů a dopisů poslala já, to nevím. Nepočítám to. Vím, že rozhodně jsem poslala za měsíc aspoň jeden pohled denně, protože v adresáři mám 27 adres a každému jsem napsala alespoň jednou, některým víckrát. Ale spousta pohledů z toho šla za hranice, takže to asi chvíli potrvá, než jejich odpovědi dorazí.

Někteří z vás možná zaregistrovali tu barevnou ikonku hned nahoře pod lebkou a vyhledáváním. Je na ní nápis Postcrossing. Je to mezinárodní server, kde si lidi namátkou vyměňují pohlednice po celém světě. Bohužel běží v angličtině, právě proto, aby byl více-méně přístupný pro lidi kdekoliv.

Zaregistrujete se, vyplníte svůj profil a kliknete na "poslat pohlednici". Vypadne na vás ze systému poštovní adresa osoby, její Postcrossingový profil a kód. Ten kód napíšete čitelně někam na pohled, vypíšete adresu, napíšete klasický pozdrav (nebo podle toho, co najdete na profilu adresáta) a hodíte milý pohled (ofrankovaný, jak jinak) do schránky.

Když vaše čumkarta dorazí na místo určení, adresát opíše do systému kód z pohlednice a vám se tak načte, že pohled v pořádku došel. V tuhle chvíli máte nárok na to, aby někdo poslal pohled vám; vaše adresa bude namátkou přidělena někomu z těch, co právě někde ve světě chtějí poslat někomu pohlednici, takže vy jste posílali dopis (můžou se posílat i dopisy, když chcete) třeba do Polska a přijde vám čumkarta od někoho z Německa. Nebo z Japonska. A tak.

A výměna je vždycky kus za kus - dokud vaše zásilka nedorazí na místo určení, nic nedostanete. Ale pak už je to jen otázka času.

Já mám na kontě tři poslané pohledy, jeden obdržený a dva další, co jsem poslala, jsou ještě někde na cestě.

Postcrossing je sranda - ale popravdě takové to "naše" malé vyměňování adres je ještě o něco větší psina.

Jo a nechala jsem si vyrobit pár pohledů z vlastních fotek - zatím jenom 4 motivy a je jich omezené množství. Máte se na co těšit, bando :-)

PS: nábor nových adresátů rozhodně není uzavřen...

PPS: Please Mr Postman ještě jednou - v modernějším kabátku :-)
 


Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | 8. července 2012 v 19:15

Jsem bez pohledů, ale ve čtvrtek vyrážím do města, snad nějakej koupím, abych mohla napsat odezvu :) Koneckonců se při těch prázdninách dost nudim

2 Dalliance Dalliance | Web | 8. července 2012 v 20:09

Ty jo, kde sou ty časy, kdy mi někdo napsal dopis :D ted jen samý zprávy a FB nebo mail :( :D

3 Ekyelka Ekyelka | 8. července 2012 v 20:17

Hehe, že bych zase vycpala obálku? ;)

Přidat se je psina, pohledy nosím stále v diáři, poštovní schránku mám hned u vchodu do práce, takže... No jo, už jdu drápat čumendo. :)

[2]: Se přidej a máš to. ;)

4 Darkness Darkness | Web | 8. července 2012 v 20:25

Dopis jsem nedostala pěkně dlouho :-D.

5 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 8. července 2012 v 20:50

Asi zkusím krousnout.

6 m. m. | Web | 8. července 2012 v 22:04

Mně chodí jenom letáky a výzvy k úhradě bůhvíjakejch vymyšlenejch dluhů :D Když mi nedávno kámoš poslal balíček, úplně jsem na to zírala jako na vánoční stromek. Jinak si píšu dopisy s kamarádkou, ale ty maj vždycky tak deset dvacet listů a předáváme si je osobně.

7 nominek nominek | Web | 8. července 2012 v 22:15

Hm, já jsem v tomto směru marná, to o sobě už vím... Jsem schopna nosit dopis tak dlouho, až adresa není aktuální...

Ale nedávno, když bylo dítko na škole v přírodě, tak to jsem se fakt vyhecovala a zásobovala jej dopisy a pohledy každý den - páč si ještě celkem živě pamatuji, jaký to byl skvělý pocit na podobných "výjezdech z domova" jakoukoli poštu dostávat :-)

8 Dubious cat Dubious cat | Web | 9. července 2012 v 22:49

Doufám, že se můj pohled někde neztratil a dorazí(l) :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama