Prosinec 2012

Sbohem a šáteček

31. prosince 2012 v 23:31 | Cirrat |  Denní hemzy
Vážené blogerky, vážení blogeři, milí návštěvníci všeho druhu.

Než začne rok 2013, mám pro vás jednu zprávu, která bude pro někoho dobrá, pro někoho špatná, pro někoho obojí zároveň: Jak jste si jistě všimli GIFu v záhlaví, stěhuju se.

Mám své nové stránky, kam momentálně kopíruju obsah tohoto blogu, a než to dodělám, nových příspěvků se ode mě nedočkáte. Ne, že by se nic nedělo, ale nechci v tom dělat nepořádek. Nejdřív to staré, potom to nové.

Proč vlastně mizím?

Není to nic osobního. Blog.cz je komunita, ve které jsem vydržela snad nejdéle ze všech v kuse - jen jsem z ní vyrostla. Jednak poskytovatel míří na trochu jinou cílovou skupinu, než jsem já, jednak mi více vyhovuje představa, že si můžu své stránky udělat a nastavit přesně tak, jak chci, a jsem vázaná pouze svou vlastní představivostí a schopností pracovat s editorem. Přiznám se, že zatím se to teprve učím. Navíc jsou ty stránky jen a jen moje, bez reklamy a podobně.

To, že konečně se Sikarem a Ekyelkou rozbíháme alespoň jeden z dlouho slibovaných projektů, a to Triumvirát, který bude věnovaný jen a jen psaní ve všech jeho podobách, k tomu přispělo svým nezanedbatelným dílem (ty stránky jsou také teprve ve výstavbě - před koncem roku jsme nikdo neměli moc čas ani síly, které bychom tomu mohli věnovat).

Tento blog, na nových stránkách označovaný jako "Starý blog", nebudu mazat - jen se tady už nové články nebudou objevovat. I nadále budu reagovat na komentáře a vzkazy, ale svůj hlavní stan přesouvám opravdu jinam.

Nerada bych ztratila kontakty, které jsem zde od února 2009 navázala, a proto vás prosím, přijďte se za mnou podívat i na nový píseček. Někteří z vás si již všimli, že v komentářích se u mého nicku neobjevuje odkaz na tento blog, nýbrž rovnou na nové stránky - kam vás zavede i kliknutí na GIF nahoře v záhlaví.

Do nového roku vám všem přeju hlavně hodně štěstí, zdraví a úspěchů - a těším se, až vás zase někde uvidím. Ať už virtuálně nebo naživo.

Svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem

25. prosince 2012 v 3:27 | Cirrat |  U Mlsný huby
...aneb naše štědrovečerní menu. Svíčková se považuje za poměrně obtížnou záležitost, ale spíš je na dlouhé lokte, než co jiného. Stačí jen postupovat krok za krokem a nechat si dost času na přípravu, abyste pak zbytečně nefofrovali a nestresovali sebe i své okolí. Ke konci to chce trochu synchronizace, podle mě to ale stojí za to, když je v jednu chvíli hotové maso, omáčka i knedlíky, a můžu všechno podávat čerstvé a horké.

Všechno nej...

24. prosince 2012 v 14:24 | Cirrat |  Náhodný hlod
Všem, kdo ještě nedostali přání do schránky, nezahlídli ho na fejsbuku nebo gůglu a podobně:

Hlavně klidný a pohodový Vánoce, bohatýho Jéžiška a do novýho roku hodně štěstí, zdraví a úspěchů za nás za oba!


Svátky...

24. prosince 2012 v 14:20 | Cirrat |  Denní hemzy
Pokud máte pocit, že je tu nějaké podezřelé ticho, je to proto, že lehce padám na hubu.

Nominčí Jedenáctka 3/3

7. prosince 2012 v 9:00 | Cirrat |  Denní hemzy
Ve středu jsem psala 11 věcí o sobě, včera jsem odpovídala na 11 otázek, dnes mám podle řetězáku, do kterého mě pozvala Nominek, položit 11 pokračujícím 11 svých otázek. Jdeme na to.

Nominčí Jedenácka 2/3

6. prosince 2012 v 10:00 | Cirrat |  Denní hemzy
Včera jsem sem házela první část Nominčí jedenáctky. Dnes odpovídám na 11 otázek, které položila na svém blogu:

Nominčí Jedenáctka 1/3

5. prosince 2012 v 10:57 | Cirrat |  Denní hemzy
Nominek mě nominovala - a to je krásná věta! :-)

Za těch pár dní, co jsem tu mlčela, jsem stihla neoslavit 30. narozeniny (ne, vážně - na oslavy nebyla ani nálada ani prachy), stavit se u Sikara na Bad Movie Night (It's a dick!), dát si první kolo výběrového řízení u jedné velké nebankovní společnosti, dozvědět se, že mě stejně neberou, začít šupovat fusekle a zase aspoň na chvíli zvítězit nad nespavostí.


A protože zatím si skládám některá témata v hlavě do článku, využiju příležitosti, kterou mi Nominek poskytla, a zařadím se do jedenáctkové řetězovky.