Denní hemzy

Fertyk

17. ledna 2013 v 21:07 | Cirrat
Poslušně hlásím, že jsem konečně přestěhovala ke své spokojenosti obsah tohoto blogu na blog nový (viz gif v záhlaví). Od této chvíle budu pokračovat v psaní tam.

Sbohem a šáteček

31. prosince 2012 v 23:31 | Cirrat
Vážené blogerky, vážení blogeři, milí návštěvníci všeho druhu.

Než začne rok 2013, mám pro vás jednu zprávu, která bude pro někoho dobrá, pro někoho špatná, pro někoho obojí zároveň: Jak jste si jistě všimli GIFu v záhlaví, stěhuju se.

Mám své nové stránky, kam momentálně kopíruju obsah tohoto blogu, a než to dodělám, nových příspěvků se ode mě nedočkáte. Ne, že by se nic nedělo, ale nechci v tom dělat nepořádek. Nejdřív to staré, potom to nové.

Proč vlastně mizím?

Není to nic osobního. Blog.cz je komunita, ve které jsem vydržela snad nejdéle ze všech v kuse - jen jsem z ní vyrostla. Jednak poskytovatel míří na trochu jinou cílovou skupinu, než jsem já, jednak mi více vyhovuje představa, že si můžu své stránky udělat a nastavit přesně tak, jak chci, a jsem vázaná pouze svou vlastní představivostí a schopností pracovat s editorem. Přiznám se, že zatím se to teprve učím. Navíc jsou ty stránky jen a jen moje, bez reklamy a podobně.

To, že konečně se Sikarem a Ekyelkou rozbíháme alespoň jeden z dlouho slibovaných projektů, a to Triumvirát, který bude věnovaný jen a jen psaní ve všech jeho podobách, k tomu přispělo svým nezanedbatelným dílem (ty stránky jsou také teprve ve výstavbě - před koncem roku jsme nikdo neměli moc čas ani síly, které bychom tomu mohli věnovat).

Tento blog, na nových stránkách označovaný jako "Starý blog", nebudu mazat - jen se tady už nové články nebudou objevovat. I nadále budu reagovat na komentáře a vzkazy, ale svůj hlavní stan přesouvám opravdu jinam.

Nerada bych ztratila kontakty, které jsem zde od února 2009 navázala, a proto vás prosím, přijďte se za mnou podívat i na nový píseček. Někteří z vás si již všimli, že v komentářích se u mého nicku neobjevuje odkaz na tento blog, nýbrž rovnou na nové stránky - kam vás zavede i kliknutí na GIF nahoře v záhlaví.

Do nového roku vám všem přeju hlavně hodně štěstí, zdraví a úspěchů - a těším se, až vás zase někde uvidím. Ať už virtuálně nebo naživo.

Svátky...

24. prosince 2012 v 14:20 | Cirrat
Pokud máte pocit, že je tu nějaké podezřelé ticho, je to proto, že lehce padám na hubu.

Nominčí Jedenáctka 3/3

7. prosince 2012 v 9:00 | Cirrat
Ve středu jsem psala 11 věcí o sobě, včera jsem odpovídala na 11 otázek, dnes mám podle řetězáku, do kterého mě pozvala Nominek, položit 11 pokračujícím 11 svých otázek. Jdeme na to.

Nominčí Jedenácka 2/3

6. prosince 2012 v 10:00 | Cirrat
Včera jsem sem házela první část Nominčí jedenáctky. Dnes odpovídám na 11 otázek, které položila na svém blogu:

Nominčí Jedenáctka 1/3

5. prosince 2012 v 10:57 | Cirrat
Nominek mě nominovala - a to je krásná věta! :-)

Za těch pár dní, co jsem tu mlčela, jsem stihla neoslavit 30. narozeniny (ne, vážně - na oslavy nebyla ani nálada ani prachy), stavit se u Sikara na Bad Movie Night (It's a dick!), dát si první kolo výběrového řízení u jedné velké nebankovní společnosti, dozvědět se, že mě stejně neberou, začít šupovat fusekle a zase aspoň na chvíli zvítězit nad nespavostí.


A protože zatím si skládám některá témata v hlavě do článku, využiju příležitosti, kterou mi Nominek poskytla, a zařadím se do jedenáctkové řetězovky.

Kvóty? Ne, děkuji!

14. listopadu 2012 v 13:06 | Cirrat
Tak mě právě zvedl ze židle článek o prosazení směrnice o zavedení kvót na procento žen na vedoucích pozicích. Velmi se mi to nelíbí a hned vám vysvětlím, proč si o tom konkrétně já myslím, že je to jedna z nejhorších věcí, co se skutečné rovnoprávnosti žen mohla stát.

Průšvihový překlad Paoliniho

6. listopadu 2012 v 13:47 | Cirrat
Tak. Včera jsme měli tady na blogu u prvního hodnotícího videa menší debatu o různých věcech, jednou ze kterých byly výhrady jedné komentující vůči mé větě, že "Paolini není kniha".

Milý Ježíšku 2012 - Dart Edition

5. listopadu 2012 v 15:53 | Cirrat
Protože i manžel by rád dárky pod stromeček, a ne všichni vědí, co mu dát, tady je další "přací seznam".

Kdo ohlídá strážného (anděla)?

29. října 2012 v 16:37 | Cirrat
A tak jsme dnes zabrousili do krámu Country Life v Dejvicích, kam chodíme ponejvíce pro čaj od Sonnentoru, Strážný anděl. Manžel má rád Strážného anděla. Chutná mu. Velice.

Hledají se nudní řečníci!

26. října 2012 v 20:37 | Cirrat

Máte své oblíbené téma, které nezajímá vůbec nikoho?

Máte pocit, že jste nudní, přesto máte touhu se podělit o své koníčky?

Máte téma natolik obskurní, že o něm nikdy nikdo neslyšel?

Je vaším životním posláním srovnávat zvuky vydávané jednotlivými automaty na kávu?

ZÚČASTNĚTE SE:(Uvažujte ve stylu plchologických kongresů, přednášek ze života aviatika Makovičky či typologie UWO. Hlaste se organizátorům.)

30 days meme: Den 21., 22. a 23.

23. října 2012 v 11:28 | Cirrat
Stejně jako minule, i teď to hloučím na jednu hromadu. 30tidenní meme totiž klade otázky občas poměrně obecné a mně se nechce uveřejňovat články o dvou řádcích. Takové články patří do náhodného hlodu a ještě musí za něco stát. A tak jdeme na to:

30 days meme: Den 18., 19. a 20.

21. října 2012 v 11:42 | Cirrat
Ááá! Třeba to dopíšu ještě letos, to by bylo fajn! :-)

Co? No přece třicetidenní meme, který jsem začala na začátku roku. A aby to odsejpalo, shrnula jsem zase další tři otázky do jednoho článku, protože na dvě mám postoj vyhraněný, který umím shrnout pár větama, a na jednu - no, tam se budu muset zamyslet.

Než se do toho ovšem pustím, říkala jsem si, že zvědavcům ulehčím život a odkážu na předchozí články - nemají svou kategorii, jsou rozstrkané všude možně hala-bala, tak proč to neshrnout: Den 1., Den 2., Den 3., Den 4., Den 5., Den 6., Den 7. a 8., Den 9., Den 10. a 11., Den 12., Den 13., Den 14., Den 15., Den 16. a 17.

Ticho, Cirrat (ne)spí!

10. října 2012 v 14:27 | Cirrat
(Bacha, budu kňučet. Celý článek budu kňučet a budu si stěžovat. Jestli vám to vadí, nečtěte to.)

Takhle nějak vypadám poměrně často. Manžel by mohl dosvědčit, že když se mi povede jít spát před jednou ráno, oba dva jsme z toho nadšení. Když zalezu a usnu už před půlnocí, jásáme oba.

Problém je v tom, že jsem několik let fungovala při spánku cca 4 hodiny denně. Jestli mi to stačilo nebo ne, těžko říct, protože zároveň s tím jsem měla úplně jiné problémy, které si mou pozornost žádaly daleko více. A teď, kdy je těch 6 hodin absolutní minimum, pod které nemůžu jít (asi stárnu, nebo co), ne a ne usnout. Stačí k tomu málo, a nespavost opět udeří. Zvyk je totiž svině a železná košile.

Buďme hrdí vždy a na všechno

8. října 2012 v 9:29 | Cirrat
Včera jsme měli pochod Roma Pride. Titulek článku mimo jiné obsahoval slova "buďme hrdí" a já se u toho nemůžu nepozastavit.

(Následující článek je moje soukromé filozofování na téma. Kdo čeká nějakou objektivní záležitost, může jít hledat jinam.)

Prosíme spoluobčany, aby si nestříleli z prezidenta

4. října 2012 v 0:01 | Cirrat
O tom, jak maník s pistolí na airsoft dokázal dojít až k prezidentovi a napálit do něj několik ran, než kdokoli zareagoval, víme asi všichni. Výše uvedený vtip je podle mě jeden z těch lepších, které se jako reakce na tuto událost vyrojily. Ve mně se hlavně vyrojily smíšené pocity, protože nakolik je tahle situace zábavná, je to další věc, která mě utvrzuje v tom, že naše kultura pomalu končí.

Mám pocit, že jsme odcházející civilizace

25. září 2012 v 10:42 | Cirrat
Už nějakou dobu si myslím, že generace dnešních třicátníků má vlastně obrovské štěstí. Zase jednou mě to napadlo při debatě o první Vráně s Brandonem Leem, který při natáčení zemřel, a spoustu hlášek a scén, které najednou narážely kromě tragédie ve filmovém příběhu i na tragédii skutečnou a lidskou, zůstaly zachovány jako určitá památka na něj a jeho smrt, zatímco dnes by pravděpodobně byly sanitizovány a vystříhány, aby se to někoho nedotklo.

Teď, možná je to jen klasický úlet typu "za mých mladých let", které se snad automaticky objevují po dosažení určitého věku, každopádně hned vysvětlím, co tím vlastně myslím.

Je čas si přát

17. září 2012 v 20:46 | Cirrat
Milý Ježíšku!

Začínají se mi zase množit nápady na to, co s Vánocema a narozeninama. Třeba by tohle mohlo někoho inspirovat...

Chvála budiž podzimu

28. srpna 2012 v 9:04 | Cirrat
Miluju konec léta a podzim obecně. Je to něco úchvatného, a kdybych si mohla vybrat, jaké roční období by mělo trvat navěky, byl by to právě konec léta a podzim - ale ne už jeho konec a přechod do zimy...

Šneci v poště

18. srpna 2012 v 18:39 | Cirrat
Úplně mi uniklo, že 9.8. to byly dva měsíce od zahájení šnekárny.

Tentokrát pro vás žádné statistiky nemám, už proto, že se mi smotaly všechny pohledy a dopisy do jednoho chumlu. Holt by to chtělo nějaké to album na pohlednice...

Prostě to jsou dva měsíce. Přemýšlím o tom, že na čtvrtletí citrátí šnečí pošty zkusím i něco nakreslit, co pak pošlu všem, koho v té době budu mít v adresáři...

(Kdo by se do té doby chtěl přidat, klidně tak může učinit způsobem popsaným ve výše odkazovaném článku.)

PS: Ráda bych poprosila všechny, kdo mají mou adresu, ABY JI NEDÁVALI DÁL. Vím o tom, že někdo (záměrně nepátrám po tom, kdo - neříkejte mi to, nebo dotyčného nebo dotyčnou zječím) dal mou adresu dál, konkrétně jedné kamarádce. I když tentokrát mou adresu dostala osoba mně blízká, se kterou jsem si psát chtěla, velmi se mi to nelíbí a není to podle mě seriózní jednání, dávat cizí osobní kontakty dál bez optání.
 
 

Reklama