Denní hemzy

(Nad)Kritické stavy

14. srpna 2012 v 12:21 | Cirrat
Citrátová měla minulý týden dovolenou. Kupodivu byla dovolená akčnější než pracovní týden, asi proto, že přes týden prostě přijdu domů, padnu hubou na držku, jak říká Smíglová, a už se k ničemu nemám.

Nicméně je načase zase něco malého napsat. Tentokrát o krásném fenoménu "kdo to říká, ten to je, tomu se to štymuje".

Jak to je s AK

31. července 2012 v 8:40 | Cirrat
"Je fajn chlubit se tím, že mám 300 členů v klubu. Ale nebylo by lepší, kdyby se 300 členů chlubilo tím, že je v klubu?"

Tak se vyjádřila v diskuzi pod svým článkem Ke kauze jedné biondýny m. A shrnula to dokonale, takže proč bych psala znovu dokolečka to samé?

30 days meme: Den 16. a 17.

30. července 2012 v 11:25 | Cirrat
Dneska to trochu přeskočím a vezmu to jedním hupem. Je potřeba trochu zrychlit - na to, že jsem 30 days meme zahájila na začátku roku, to docela flákám...

Cesty časem

27. července 2012 v 20:46 | Cirrat
Občas se člověku poštěstí, že se courne časem, a je to fajn...

Prázdné kalorie

23. července 2012 v 14:47 | Cirrat
Když mrknete do záhlaví, které už nějakou dobu plní funkci stručného informačního bulletinu pro věci, o kterých mi přijde zbytečné psát celý článek, narazíte na odkaz na HBO, resp. jejich dokument o obezitě amerického národa. V jednu chvíli mi hlavou problesklo taky zjištění: "Už je to tady!"

Black Phoenix Alchemy Lab

21. července 2012 v 23:22 | Cirrat
BPAL je americká firma, která vyrábí parfémy ne zrovna obvyklé.

Říkám parfémy - hezky pěkně na kvalitním olejovém základě. Já si před čtyřmi lety objednala několik vzorků a úspěšně jsem je nakonec uložila do skříně (tma a stálá teplota, vážení) a zapomněla na ně. Dnes jsem je vytáhla s tím, že zkontroluju, jak jsou na tom. Žádná žluklost se nekoná, vážení, a voní... Jak ty voní...

Tenhle článeček je jednak takovej můj malej přehledníček, co že to mám za vzorky, a taky je to o něco větší přehledníček, co mě u nich na stránkách fascinuje. Tak tedy:

Jedno prodejní hlášení

18. července 2012 v 19:52 | Cirrat
Babetta nejde do světa, do světa jde Yamaha. Moje Yamaha XS 400, rok výroby 1983. Než se mi dostala do ruky, najela 36,5 tisíce kilometrů a u mě po zaregistrování v ČR stála čtyři a půl roku v garáži. Detaily inzerátu zde.

Kdo chce koupit, nechť mě kontaktuje. Kdo nechce koupit, ale ví o někom, kdo by snad chtěl, nechť šíří. No a kdo není ani jedno z předešlého, drží se mnou smutek za padlé ideály...

30 days meme: Den 15. + Zatracená krize

14. července 2012 v 13:07 | Cirrat
Je na čase zase trochu pošoupnout chudáka meme, které mi tu visí od začátku roku. Den 15. se ptá na oblíbené blogery, což jsem ošulila tím, že jsem updatovala článeček Oblíbenosti. Odkaz na něj visí v meníčku (pro ty, kdo umí přečíst můj rukopis).

Jak se u nás projevuje ta zatracená krize, to už jsem párkrát psala. Nejnověji ovšem tak, že jsem si ve středu musela koupit nové sandále. Jsou teda úžasný, ortopedicky tvarovaný a chodí se v nich jak po mechu, i když vypadají tak, že by se v Módním pekle mohli čerti rojit, protože jsou to takový ty boty-běžky, jak je nazvala paní prodavačka. Ale i tak bych z nich měla radost, protože jsou enormně pohodlný.

Úředníci mohou být při obsluze systému pomalejší

9. července 2012 v 17:54 | Cirrat
...alespoň tedy podle tiskového mluvčího brněnského magistrátu.

Proč? Protože ostrá verze národního registru bude (le gasp!) ovládána myší!

Nevracejte se k přírodě ve městě!

6. července 2012 v 22:08 | Cirrat
V poslední době je prostě in bejt bio, eko, vege- a já nevím, co všechno. Pro jistotu taky alternativní a přírodní. Fajn, je to váš život, užijte si to. Ale bylo by fajn, kdybyste všichni věděli, co děláte a jestli je to vhodné.

30 days meme: Den 14.

1. července 2012 v 20:59 | Cirrat
Jak si tak koukám na ten desetidenní řetězák, došlo mi, že mi tady visí už poměrně dlouho nedodělané 30 days meme. Zkusím s ním zase šoupnout, třeba se mi ho tentokrát povede dorazit, jsem prakticky v půlce.

Tak tedy, den 14. a Tvá nejranější vzpomínka:

Ignorovat nebo neignorovat

29. června 2012 v 23:38 | Cirrat
aneb o výběru životní filozofie.

Dnes jsem se dozvěděla, že v práci přidáno nedostanu, protože firma má příliš velké výdaje na to, jaké máme příjmy. Nic osobního, ale au. A tak začínám lustrovat a hledat vedlejší pracovní poměr, protože takhle to dál nejde.

Taky mi dnes pod rukama vybouchl projekt, který jsme půl roku ve čtyřech připravovali pro LARP pro další čtyři hráče - objekt, na kterém prakticky všechno stálo a padalo, se dostal do havárie (poničené trubky), nedá se tam být a majitel se rozhodl, že když už stejně musí do zdí, předělá nejen trubky od topení, ale taky kotel, čerpadlo, rozvody vody a vše ostatní s tím spojené.

Už skoro šest hodin se to snažím vydejchat, ještě furt mi to moc nejde, protože jsme do toho investovali fakt dost úsilí, plus jsem ukecala Ekyelku, aby mi mimo pořadí vyrobila náušnice ke kostýmu, a navíc ještě dlužím Sussanah za to, že mi kostým ušila. Jo a ještě jsem zjistila, že jsem nechala v práci na stole adresníček s pohledama a své milované psací pero, takže se pro ně zítra budu muset zastavit.

Nicméně postupně se tím prokousávám a ve sprše jsem se konečně lehce uklidnila a začala jsem přemýšlet o své fyzičce. A bylo to svým způsobem trpké zamyšlení, které bylo nicméně poměrně uspokojivé.

Nesplnitelné sliby?

28. června 2012 v 9:16 | Cirrat
Než se pustím do denní dávky stěžování, mrkněte na tuten Vilemínin článek: Nechcete éčka? Tak vařte. Tečka. Neboť s ním plně souhlasím. Ale teď už k dennímu vrčení:

Tak zapnu počítač a než mi naběhne mejl, koukám, koukám, a ona tam reklama. Ovšem ne ledasjaká reklama - z flashovky se na mě směje pán se sáčkem přes rameno a oranžovým proužkem vedle hlavy.

Musím se přiznat, že na oranžovou jsem v politickém kontextu tak nějak alergická už předem - ale to ostatně na všechny barvy v tomhle kontextu, protože jsem ještě nepřišla na to, koho fakt volit. Ale o tom někdy jindy.

Slogan hlásal "Fungující úřady práce - rychlejší nalezení nového místa - jsem pro. A co chcete vy?" Pak se tam objevilo cosi o spravedlivých reformách ČSSD a ve mně bouchly saze na max.

Pochodem vchod!

12. června 2012 v 12:56 | Cirrat
Včera se proti mě všechno spiklo. Natuty to bylo proto, že jsem vysvětlovala v pátek manželovi, že kdyby to šlo, hubnu jen a jen v posilce - jenže to nejde, protože zátěžové cvičení, kterému se momentálně věnuju, posiluje svaly, ale moc tuku nespaluje, a to ani když se u toho vyplivnu na maximum. A protože pořád tvrdím, že Praha má vlastní vědomí, zařídilo mi naše drahé hlavní město tréninkovou dráhu, kdy jsem se pěkně prošla.

Snail mail

9. června 2012 v 18:51 | Cirrat
Snail mail nebo taky smail se do češtiny doslova překládá jako "šnečí pošta". Znamená to cokoli poslané úplně obyčejnou poštou, protože ta se, narozdíl od prakticky okamžitých e-mailů, faxů a chatů, fláká a má prodlevu.

Mě už nebaví mít ve schránce jenom účty, katalogy a letáky. S pár lidma jsem si už adresy vyměnila, ale klidně naberu další. Nechci a nenabízím nic extra - jen si jednou za čas vzpomenu a pošlu pohled. A budu se těšit, že čas od času nějaký pohled ve schránce najdu.

Jestli se chcete přidat, napište mi adresu do vzkazu autorovi, pošlu vám zpátky svoji.

VŠECHNY ADRESY V KOMENTÁŘÍCH BUDOU SMAZÁNY JAKMILE JE UVIDÍM. POČÍTÁM, ŽE SI NECHCETE PSÁT S CELÝM NETEM...

Pif PAF: Sportovní psaní

7. června 2012 v 0:09 | Cirrat
aneb Máte už pro svou propisku startovní číslo?

Papír snese všechno

5. června 2012 v 10:49 | Cirrat
Sranda je, že většina lidí nejdřív má deníček v šuplíku, potom si pořídí blog a nakonec začne zveřejňovat své umělecké snahy. Samozřejmě, že já jedu naopak - nejdřív jsem začala zveřejňovat své poetické pokusy, o několik let později jsem si pořídila tenhle blog, no a včera jsem si konečně koupila zápisník a po dlouhé době opět plnící pero na bombičky. Čistě proto, že v poslední době není moc o čem veřejně blogovat, respektive se necítím pohodlně při veřejném provětrávání spodního prádla.

Knihy, co mě ovlivnily

14. března 2012 v 9:11 | Cirrat
Sikar na svém prozatímním blogu vytáhl z šuplíku zajímací téma. Protože se (jako obvykle) nemůžu rozhodnout pro jednu jedinou knihu, představím jich tu víc:

30 Days Meme: Den 13.

5. března 2012 v 10:26 | Cirrat
Ono se toho vlastně stalo tolik moc, až se zase prakticky nic nestalo. Furt nemám radost ohledně tý situace s rukou - střídavě si přeju, abych už měla ten kus malíku pryč a mohla se zas soustředit na něco jinýho, pak to zas mentálně oddaluju, protože zkrácení prstu o jeden článek je poněkud trvalé a nevratné a narozdíl od vlasů už nedoroste...

O víkendu jsem se věnovala zuřivému vaření - špagety s masovými knedlíčky, Stroganoff s houbama a bramborovo-pórková krémová polévka (recepty k nalezení v aj na Titli's Busy Kitchen), praní a uklízení. Asi jde na mě jaro či co...

Každopádně po delší době je zas na čase vrátit se k meme, tentokrát s bodem o tom, kam bych se ráda podívala nebo přestěhovala.

Holy shi- ne, vlastně Holy War

23. února 2012 v 20:16 | Cirrat
Tož tu máme Spisovatelský džihád. Je prostě vidět, že komunita na blog.cz prochází dalším vývojem, ke kterému u lidí patří přeskakující hlas, divné nápady a beďary, u internetových komunit pak svaté války a flame, až se od monitoru kouří.

A v sebeobraně (i v jinýchobraně) rovnou zmiňuji, že toto je jediné vyjádření, které ode mě na toto téma budete číst, protože jednak nemám čas, jednak chuť tohle řešit.

Jen bych zuřivé Křižáky a Saracény poprosila, aby si své řeže řešili mezi sebou a netahali do toho ostatní. Jako například debatama o tom, jak kdo někoho, kdo je mimo tuhle debatu, urazil, neurazil, pochválil nebo nepochválil...

A rovnou říkám, že kdo do toho zkusí zatáhnout mou maličkost, má prostě pech.

(PS: mix historických odkazů? Já vím :-) )
 
 

Reklama