Denní hemzy

Hudební hádanky

4. listopadu 2011 v 11:31 | Cirrat
Ne, nechceme vyšoupnout Kežlu :-) To má takhle Citrátová po ránu pracovní pochůzku po městě a zoufale se nudí. A protože si zrovna pustila do sluchátek jednu z mnoha svých oblíbených skupin, napíše SMS Sikarovi, jestli uhodne, o kterou se jedná...

Slovo dalo slovo, Sikar hudební rébusy zadával svým kolegům, Citrátová měla chuť ptát se neznámých lidí v metru a prodavaček v drogerii, jestli nenapoví, a nakonec se dohodli, že by bylo škoda tuhle šílenost omezit jenom na dva tvory - a tak vám tu předkládám naše hudební hádanky v přesném znění a pořadí, jak jsme si je zadávali my dva. Komentáře jsou moderované, v pondělí na to mrknu a zveřejním (a ano, jsou tam zlomyslné chytáky, více možných odpovědí a jedna kapela je tam dvakrát) :-)

Edit: tak jo, už jsou zveřejněné komentáře i výsledky. S přehledem všechny převálcovala Akiko, nechť ji to hřeje u srdce :-) Další díl bude, až nám zase někdy bude hrabat...

Ztráta důstojnosti - ale jeho nebo naší?

25. října 2011 v 11:18 | Cirrat
Od té chvíle, kdy se na Novinkách objevilo video se zakrvavenou mrtvolou Muammara Kaddáfího, je mi neustále lehce špatně od žaludku. Dobře to vystihnul pan Jiří Pokorný na svém blogu - a já se konečně dostala k tomu, sepsat, co mi na tomhle sakra vadí.

Národní hrdost

15. října 2011 v 18:19 | Cirrat
(doufám, že nějaké pako přečte jenom nadpis a ne článek, a půjde mi nadávat za náckovské řeči)

Jak jsem tak začala sledovat, co že se to děje s našimi školami, nejde mi už pár dní ono prohlášení o tom, že upadá ve školách národní hrdost. Taky mi nejde z hlavy komentář pod článkem -náctileté slečny z pera dospělého člověka, kterého jsem považovala za schopného racionálního uvažování. Musím říct, že potřeba dospěláka, alespoň teda podle papírů, se mstít na prakticky ještě dítěti, to mi hlava nebere! Sama jsem díky takovým, kdo měli tyhle potřeby ukojení pomstychtivosti, docela dost konfliktů ještě jako dítě základní školou povinné. Ale zpátky k tématu v nadpise.

Jo, bejt admin je sranda

14. října 2011 v 10:01 | Cirrat
Já si nemůžu pomoct, ale v poslední době se tu a) lidi vyjadřují ne právě lichotivě o člověku, kterého většina z nás zná jako zástupce redakce Blog.cz, b) na mně osobu známou, a troufám si říct, že i blízkou, provedl jeden kretének verbální útok hodně velkýho kalibru, protože se zachovala tak, jak jí jako admince nejmenovaného serveru příslušelo.

Co se to děje s našimi školami?

12. října 2011 v 21:16 | Cirrat
Jakožto člověk, který nemá doma televizi a z politiky je mu na blití, jsem na níže uvedený text čuměla s výrazem "He, cože?" Pokud někdo můžete, vysvětlili byste mi, co se to na našich školách děje? Každopádně níže pro vaše info screenshot s textem otevřeného dopisu ministru školství Dobešovi a odkaz na jeho čitelnější podobu na původním umístění na serveru plzenskeforum.cz, kde snad taky zůstane.


Nutno dodat, že nejhorší při googlování infa o tomto dopisu bylo nejhorší číst různé komentáře pod články v různých internetových novinách, kde komentující absolutně nechápali význam slov sarkasmus a ironie, a tak se například vyjadřovali k tomu, že jestli si oni učitelé myslí, že jejich děti nemasturbují, pak jsou pitomí. Nutno dodat, že jsem opět měla neoprávněně vysoké mínění o české společnosti obecně.

No nic, já se jdu ponořit do žumpy zvané "domácí zprávy" a pokusit se dohledat, na co vlastně výše podepsaní učitelé reagují...

Edit: nalezené skvosty na iDnes a Novinkách

Odvykačka - začátek třetího týdne

11. října 2011 v 21:47 | Cirrat
Tak tenhle obrázek Douga Savage z roku 2005 to vystihuje naprosto přesně. Nikdo mi zatím nesdělil, že bych si zase měla zapálit, ale třeba to bude tím, že případnou malátnost v práci svádím na propukající nemoc (což o to, uzliny v krku mám nateklé moooc pěkně), a doma se pro jistotu ode mě drží všichni dál. I kočky.

Což je dobře, protože já sama sobě připadám značně nervově labilní.

Jestli nějak takhle bude probíhat moje tzv. "laktační psychóza", budu muset být s dítětem pod 24tihodinovým dohledem, protože se začínám chytat u myšlenek, jaký zvuk má lidská kůže, když se trhá, jak křupou lámané kosti (zatím převážně ty vlastní - se zalíbením koukám na vlastní prsty a přemýšlím, jak by zněly při zlomení) a jak dlouho ještě vydržím nehybně ležet nebo sedět a odolávat myšlenkám na hrubé násilí...

Milý Ježíšku 2011

1. října 2011 v 20:50 | Cirrat
Milý Ježíšku,

Asi se divíš, proč Ti píšu už teď. Je to jednoduché.

Loni se osvědčilo vědět přesně, co kdo chce k Vánocům a narozeninám, všichni jsme si svátky nesmírně užili a sklidili zpod stromečku nadílku, ve které nebylo nic nechtěného. A protože mám narozeniny za necelé dva měsíce a o měsíc později jsou pak Vánoce, rozhodla jsem se zveřejnit svůj wish list už teď, aby bylo rozhodování a vybírání ze seznamu jednodušší. Jako obvykle rozhodně nečekám, že dostanu všechno ze seznamu, ale sepisuju ho co nejdelší, aby si každý mohl najít to svoje. Manžel zatím ještě jasno nemá, jeho seznam tedy sepíšeme později.

Vlasové dilema: vyřešeno

1. října 2011 v 14:52 | Cirrat
Včera byl den D, udeřila hodina H a moje vlasy jsou najednou o 60 cenťáků kratší a minimálně o 266 gramů lehčí - ony tedy budou ještě lehčí, protože mi je kadeřnice prostříhala velmi drasticky; ten váhový údaj mi poslala slečna, která si domů odnesla můj ohon.

Tady jsem v celé své ostříhané kráse.

Od čerta k ďáblu, řekl Lucifer...

20. září 2011 v 15:06 | Cirrat
(Když píšu pod vlivem, píšu extra dlouhé články. Tento článek je psán pod vlivem anestetik.)

Včera jsem v tomto měsíci byla poprvé v práci. A stačilo mi k tomu málo - jen jakési divné stavy, teplota, bolest v krku, bolavé a oteklé podpaží, a tak vůbec. Když už jsem byla doma tři dny a stav se nejen, že nelepšil, ale ještě prudce zhoršoval, nebylo zbytí, šlo se k doktorce.

Horká kandidátka v soutěži o 5000 USD

17. září 2011 v 21:03 | Cirrat
Ne, já ne.

Ale pamatujete, jak jsem tu před časem házela to video, kde si během chvilky díftka nakreslí na obličej Terminátora? Je to jedna z mých oblíbených blogerek, Klaire de Lys, která studuje uměleckou výšku a ve volných chvílích točí návodová videa o make-upu. Jak nositelné věci, tak i těžce originální a exotické.

Vlasové dilema

17. září 2011 v 12:57 | Cirrat
Posilněna slepičím vývarem (ano, máti se někde daří shánět opravdové slepice - trhněte si nohou, kuřata) a přikusovanými karbanátky ze včerejška rozhodla jsem se dát veřejný průchod svému dlouhodobému dilematu: Ostříhat či neostříhat? A na jak krátko? A nechat růst nebo udržovat v zastřižené podobě?

Falešná skromnost nebo oprávněná hrdost?

12. září 2011 v 15:00 | Cirrat
V poslední době se pár mých ostře sledovaných blogerů pozastavilo ať už přímo nebo nepřímo nad otázkou skromnosti či ochoty překročit vlastní stín. Sikar, Temnářka, Daleth, ti všichni k tomu mají co říci.

Pokud vám připadá, že se zaměřuju na píšící blogery, není to náhoda. Jak jsem psala v minulém článku, je vlastností lidskou sdružovat se podle společných zájmů. Vrána k vráně sedá, birds of a feather flock together, poraďte mi ještě ekvivalent v němčině a buď španělštině nebo latině...

A když všichni, tak já taky!

Proč mě spolupisatelé děsí

11. září 2011 v 20:36 | Cirrat
Tak jo. Člověk je tvor smečkový (nebo spíš stádový?) a má tendenci se sdružovat do skupinek. Ať už je to Spolek přátel piva, Klub kaktusářů nebo účastníků různých survivalistických akcí, jako jsou cony, soutěže a semináře. A často se taky dělí podle oblíbeného tématu, které lidi čtou nebo píšou.

A tady nastává ten moment, kdy se dostáváme k titulku tohoto článku. Už po prvním odstavci. Dobrý, ne?

Kecám.

HP VII vol. 2 - aneb čím mě Yates fakt dostal

31. srpna 2011 v 18:40 | Cirrat
Pokud jste někdo posledního Plotra ještě neviděli, berte na vědomí, že v tomhle článku ho hodlám dobře rozpitvat. Aneb Spoiler alert.

Mikrosvěty aneb Cirrat se hýbe

28. července 2011 v 9:39 | Cirrat
Dlouho-předlouho jsem tu opakovaně skučela, že musím začít se sebou něco dělat, že se musím začít hýbat a zlepšit si kondičku. Světe div se, neuvěřitelné se stalo skutkem!


Oblíbenosti

26. července 2011 v 13:18 | Cirrat
Ha. Tak jsem zjistila, že mi na oblíbené věci fakt ta kolonka v menu nestačí, takže se zařídím podle vzoru mnoha blogerů a udělám si na oblíbenosti jeden článek, ke kterýmu bude samostatnej odkaz. Jinak se v tom za chvíli všichni ztratíme a to by byla škoda - nehledě na to, že je konečně čas na lehké překopání meníčka (čímž vás nebudu obtěžovat, za chvíli to uvidíte sami). Jdeme na věc:

Věčný trápení

16. července 2011 v 19:16 | Cirrat
Po půlhodinovém skučení, kdy jsem opravdu tiše vyla bolestí, protože se mi nechytal ibalgin a opět mě chytly pravé části obou čelistí, hezky pěkně od středu huby až do kloubu a nad oko, dvě dávky a cigaretka jakž takž zafungovaly. A tak si můžu trochu leč bezvýznamně postěžovat...

Rekonstrukce Blogu

15. července 2011 v 12:18 | Cirrat

Ruka: Epizoda II

11. července 2011 v 14:57 | Cirrat
Je to paráda, když jde takhle člověk k doktorovi, aby si nechal potvrdit, že je vše ok - a jen tak mimochodem se na něco zeptá...

Já jsem tááák líná

8. července 2011 v 11:32 | Cirrat
Jop, asi to tak bude, vážení - je léto, děcka maj prázdniny, někdo píše povídky, někdo knihu, někdo programuje, někdo sepisuje recenze, další zase kouká na filmy...

Jenom Citrátová sedí v práci, datlí svoje pracovní věci a jinak tiše chcípe. Nekoukám na filmy, bo mě to neba, moc nečtu (kromě fanfikcí na vypnutí mozku v kanclu a pracovních kníg z Émeriky), bo tak nějak není co, a i další díly sérií, který jsme s manželem chtěli zakoupit, by byly tak nějak spíš z musu než co jinýho, nerukodělničím, nedělám prostě nic. Válím se a relaxuju.

Jenže - dokážete si vůbec představit, jak je mi dobře?
 
 

Reklama