Denní hemzy

Není divnej, je nemocnej

27. června 2011 v 8:54 | Cirrat
Tabitha sepsala článek, který mě k tomuhle inspiroval. Tedy impulzem je ona a ne já, takže jsem z obliga :-)

Přesně jak jsem psala v komentáři pod odkazovaným článkem, dnes je na všechno cizí slovo a to, nad čím se dřív často prostě krčilo rameny, že je člověk "divnej", se bere jako nemoc. A já opravdu pořád ještě nevím, jestli je to dobře nebo špatně - ale ono to nakonec bude stejně asi všema barvama pruhovaný a puntíkovaný, namísto spořádané černé nebo bílé...

PARAUWOLOGIE: Mávání konkrétní neboli IWO

23. června 2011 v 12:09 | Cirrat
Jak jsem se zmiňovala v minulém článku, v sobotu jsem byla v Roudnici, a celá pěti nebo šestihodinová záležitost se stala důsledným zkoumáním UWOlogie - protože jsme byli opakovaně nabádáni, že pilotům se netleská, neb přes řev motorů a vrtulí a podobně do kabiny neslyší, zato však velmi dobře vidí mávání.

Kekskomprimat!

12. června 2011 v 23:05 | Cirrat
Aneb Blogopajzlí předvoj, dnes v Pardubicích eh, v Poděbradech. Díky, Sikare!

Demonstrace za knihy

8. června 2011 v 20:06 | Cirrat
Yo. (<- Kdo jako první napíše koho a odkud cituju, má citramín)

Píšu, tedy mlčím. Když už jsem schopná uvažovat (což v tomhle počasí moc nejsem) a nedrtí mě pracovní proces, píšu.

Ale tohle si zaslouží zveřejnit.

Nebudu se vyjadřovat ke zvyšování DPH v této oblasti, protože by to nevyhnutelně vedlo k dlouhému a politicky založenému monologu, jen vám dávám na vědomí co se bude dít a kdy. Pokud máte zájem, na stránkách Svazu českých knihkupců a nakladatelů najdete pozvánky ke stažení a rozšíření.


Malé kuk-výročí

1. června 2011 v 10:00 | Cirrat
Vážení, dnes je to 4 roky, co mi operovali oči (zde odkaz na můj popis zážitku, jen pro silné povahy, adepti na korekci zraku by to pro jistotu neměli číst).

Pořád ještě vše v pohodě. Když celý den čučím do monitoru, mám oči dost unavené a hodně blbě se mi ostří, ale zatím ne tak výrazně, aby mi to vadilo. Sice přemýšlím, že si pro sichr dojdu nechat změřit zrak, možná totiž budu potřebovat brýle na čtení, ale zatím na ně nemám prachy, tak na to kašlu.

Hnidopichům připomínám, že i kdybych měla zatracapenou jednu dioptrii, pořád je to sakra dobrý, protože před operací jsem se pohybovala kolem osmi - a to už jsou hodně tlustý sklenice.

A tak laser vivat!

Praskliny II a jak přežít rozvod

31. května 2011 v 12:17 | Cirrat
... ovšem nikoli svůj, ale rodičů. Mrknem na to jako první.

Praskliny v mapě

24. května 2011 v 9:44 | Cirrat
... nebo mapa prasklin?
*WARNING* Těžká deprese */WARNING*


Název projektu

17. května 2011 v 20:36 | Cirrat
Vážení a milí,

Šedý projekt se nám pomalu posouvá o další krok k realizaci blíže. Nebudu vás otravovat podrobnostma, prostě je to v rukou programátorových, a tak zapějme Hosana halelůja a ponechme to v nich i nadále.

Nicméně, za pár týdnů budeme registrovat doménu, se kterou bude název projektu důvěrně spjat zřejmě po celou dobu své existence. V tuhle chvíli máte poslední možnost se k tomu vyjádřit, a to prostřednictvím níže uvedené ankety. Takže hurá do toho a vyjadřujte se.

Slibuju, že i když si nechávám konečné slovo v rozhodování já, vezmu každý názor pečlivě v potaz.

Hezký večer přeje Citrátová.

A do třetího roku

30. dubna 2011 v 20:05 | Cirrat
Jen krátký hlod - dnes nejenže osedlám vysavač značky DeLuxe, ale právě s Dartem slavíme dva roky od svatby. Druhé výročí je prý papírové, proto jsme si dva papírky nadělili. Vstupenky do ZOO. Trochu jsme si tam protáhli nohy a bylo to fajn. A tak moc nepíšu - slavím.

V pondělí to ale napravím, protože šéf je na služebce a vrátí se až v pátek. Těšte se... :-)

Smart +2

19. dubna 2011 v 10:43 | Cirrat
Jak jsem zmiňovala u papundeklové šunky, od pátku mám nový telefon. Dokonce Smartphone. A je s ním docela psina...Psané broskvoviny

13. dubna 2011 v 12:27 | Cirrat
Zase mám jednou potřebu se vynadávat na fanfikce. Berte na vědomí, že v tomhle článku se nedozvíte nic jiného, než co mě momentálně krká...

Tak nám zabili blogování, paní Millerová

13. dubna 2011 v 10:28 | Cirrat
Nebo tak na mě aspoň působí Destinateův článek Tahle éra není pro mě. A když jsem při čtení Temnářčina článku o návštěvnosti začala mít pocit, že to vidí podobně, bylo mi jasné, že mám o čem psát. Protože k současnému tématu týdne se mi fakt vymačkávat za každou cenu nechce a tohle fakt vidím jinak. (A jako obvykle píšu pod vlivem red bullu a ibalginu, protože mě šíleně bolí ta vyvrtnutá kost v noze.)

Dress code: pyžamo

9. dubna 2011 v 21:52 | Cirrat
Scházím po schodech do metra a proti mě jdou dvě mladý holky. Našlechtěný, namalovaný, dobře oháklý. Zaslechnu jen "ty jo, ještě, že jsme nešly!"

Je půl desáté ráno a jdu do metra v triku, spacích gatích a s sebou si nesu polštář - župan mám v báglu. Začíná letošní Pyjamos Metro Ride a já jsem u toho, stejně jako další dvě slečny, které zabalené do sdílené modré deky prošly přes celý perón.

Plány na víkend

8. dubna 2011 v 9:50 | Cirrat
Zítra popojíždět v pyžamu metrem na trase "A".

Pozítří jedeme s Dartem a Smíglovou do Brna, kde se setkáme s Bilbem a nejspíš i Stainem, Kittanyou, Grejvim a doufám, že i se spoustou dalších lidí. V Brně přistaneme SAčkem ve 12:00 podle jízdního řádu u hotelu Grand, odjíždět budeme od hotelu Grand v 18:00. Plánovaný program: dojít někam na oběd s Bilbem a pak se někde uprdelit, ještě teda nevím přesně kde, možná v Šutru, a počkat, kdo se přijde na nás podívat.

To zas bude...

Jarní neklid

6. dubna 2011 v 9:58 | Cirrat
Téma tohoto týdne je "Peklo". A zatím je mi to docela jedno, protože peklo je pro mě tak abstraktní a nepostihnutelný pojem, že mi může s klidem vlézt na hrb. Nezapomínejte, že já "věřím" v to, že za všechno si může člověk sám a každý je zodpovědný sám za sebe. A proto se odvolávám na známý fór "Oni to tak chtěli" a nechávám tohle téma na pokoji. Snad bych jen podotkla, že je zajímavé sledovat posun mezi Starým a Novým zákonem v Bibli - ve Starém zákoně Satan vládne na Zemi a má befélem od Boha pracovat jako pokušitel a odpůrce, aby lidi ukázali, co v nich skutečně je, v Novém zákoně je pak najednou Peklo, které do té doby nebylo...


Bizarní nehody

30. března 2011 v 16:15 | Cirrat
Sedíme takhle s Krizou, Dáří a Sikarem u Kocoura, povídáme, povídáme, a najednou se na mě Sikar obrátí s dotazem "Prosímtě, jak to, že ještě žiješ?"

Není nad muziku - no jo, ale na co hrát?

28. března 2011 v 23:28 | Cirrat
Tak dlouho jsem poslouchala Celtic Woman, až mi z toho jeblo v hlavě a začínám přemýšlet o další šílenosti. Mám totiž toho strašně málo rozdělanýho, víte?

/sarkasmus

Nejasná zpráva o konci světa

21. března 2011 v 11:34 | Cirrat
Aneb jak to včera bylo...

Co budu dělat o víkendu

18. března 2011 v 12:31 | Cirrat
Jen tak mezi náma, tohle zní jako název nějaký pochybný slohovky ze základky. Ale budiž, protože i když ne slohoffka ze základky, pochybné to bude dost a dost.

Co? Nedělní sraz v Kolíně za přítomnosti mnoha blogových pochybrit (pochybných celebrit, Lewisi Carolle). Info zde. Nebo třeba taky zde.

Rovnou říkám, že vyrazím z Prahy, a to vlakem R 709 Hradišťan, který přibude do Kolína v 11:30. Tímto bych tam s koeficientem Českých drah tak do toho poledne měla bejt. Zájemci o souputnou přepravu mohou vyhledat kupé (popřípadě sedačku) s blondýnou při těle, černým křivákem, dvacetidírovejma Steelama se čtyřma přezkama, a pokud bude chcát, pak i s kloboukem (taktéž černým).

Na kolínském nádraží pak budu hledat vlajkoslávu, dvě palmy v květináči a červený koberec. Olivrejovaná opička výhodou...

Návrat pak bude proveden rovněž vlakem (pokud jste někdo nepochopil, kolejová vozidla jsou můj oblíbený způsob přepravy) Ex 126 Fatra, který by měl papírově opouštět Kolín za minutu osm.

Zásobník historek nabit, foťák vrazím na dokovačku dnes.

Muhahahahaha!

Mimochodem, nevím proč, ale mám už nějakou dobu chuť napéct kremrole... Ale to je Non sequitur.

Proč mutujeme

15. března 2011 v 11:06 | Cirrat
Kittanya mi nechala bomba komentář u vegetariánského článku na Téma týdne, na který jsem se začala rozepisovat. Pak mi došlo, že mi prostor v komentu nebude asi moc stačit, tak jsem to smázla, sepsala výcuc a založila na tuten článek...

 
 

Reklama