Denní hemzy

Sikar a Cirrat kují pikle

11. března 2011 v 9:16 | Cirrat
A kují je opět v kavárně U Kocoura v Muchově ulici v Praze (kousíček od MHD Hradčanská), a to tuto sobotu 12.3. od 4 odpoledne s otevřeným koncem.

Vstup volný, společnost otevřená, účast dobrovolná, nic netušící hosté rovněž povoleni. Jsme zvědaví, jestli se někdo ukáže a kdo to když tak bude.

Na programu setkání je:
  • nadávání na všechno a na všechny
  • vyprávění prapodivných historek a vtipů¨
  • debata o armádě šunkových chlebíčků v čele s kyselou okurkou
  • probírání chystaného projektu
  • všechno možné

Vyvolávková povídka - část III

10. března 2011 v 9:08 | Cirrat
Nejdřív s tím přišla Okřídlená liška. Pak přišel s pokračováním Sikar. A teď jsem na řadě já...

Pondělní ráno jako každý jiný

7. března 2011 v 9:46 | Cirrat
Dneska se probírám mrtě pomalu. Ale ono to tak nevadí, protože šéf je na služebce a je tu dobře mrtvo. Pouštím si Poutníky a je mi fajn. Ještě tak vyřešit pár záležitostí ohledně Šedého projektu.

Šedý projekt

4. března 2011 v 10:02 | Cirrat
Aloha, dámy a kmáni. Já ještě spím, i když mi tu jede Ozzmosis už nějakou chvíli a jsem asi tak v půlce red bullu. To je ta nejlepší příležitost rozepsat se o chystaném projektu, o kterém se tu už pár lidí (včetně mě) zmínilo.

Výsledky dotazníku

3. března 2011 v 16:12 | Cirrat
Tak, pokud vás zajímají jen ty výsledky, můžete volným kliknutím odkráčet na tento odkaz. Vede na stránku Vyplňto, kde si můžete prolistovat sami, co vás napadne. Pokud chcete vědět, co si o tom myslím já, mrkněte níže.


Blog-log-log

2. března 2011 v 8:49 | Cirrat
Cappuccino pokládá v téhle smršti stížností a nářků s občasným světlým bodem otázku, na kterou by si měl odpovědět opravdu každý:

"Prečo blogujete?
Ako si začínal..
a ako pokračuješ?"

A já se vás, než se pustím do historie svého blogování, zeptám: blogujete proto, abyste měli návštěvnost? Blogujete proto, abyste byli členy AK? Blogujete proto, abyste ukázali AK, že se obejdete i bez něj? Jestli jo, proč neblogujete prostě proto, že chcete?

Kritické desatero

1. března 2011 v 15:49 | Cirrat
Váženstvo, pár lidí mi tu nechalo komentář, že by byli rádi, kdybych jim zkritizovala jejich povídky. Myslím, že je na místě pár informací o tom, do čeho chcete jít...

Fakt NEJSME nepostradatelní

28. února 2011 v 9:34 | Cirrat
Vytáhněte si hlavu ze zadku. Pokud neděláte fakt něco důležitýho, nepostradatelní nejste a nebudete. Nemůžu si pomoct, ale s začátkem tohoto článku více než souhlasím: "Vydírání a braní rukojmí se v Čechách stává regulérním způsobem politického boje."

Uchylují se k tomu i blogeři? Ale jistěže!

Vanilka a prase na chodníku

27. února 2011 v 17:58 | Cirrat
Pokud vám připadá, že posledních pár dní držím zobák, je to jen a jen proto, že se nic moc zvláštního neděje. Hlavně ale taky proto, že dávám dohromady stránky pro ten šedý projekt. Vzhledem k tomu, že já mám jakous takous představu, ale zajímalo by mě, co si o tom myslí ostatní, poprosím vás o vyplnění krátkého dotazníku. Pokud jste tak již učinili (a v tuto chvíli mi dotazník vyplnilo 33 lidí), děkuji mnohokrát - už během prvních dvou dní se mi vyjasnilo hodně věcí, u kterých jsem si předtím nebyla moc jistá. Dotazník bude zveřejněn pro vyplnění do 2. 3. 2011 do 21:00, pak sem naházím výsledky.

Zas po vás něco chcu

23. února 2011 v 22:30 | Cirrat
Budou tý lásky, do 6.3. mi visí dotazník na Vyplň to. Tak ho vyplněj, prosimich. Je to zase o stránkách - 20 otázek, povětšinou zaškrtávačky...
Děkovali!

Dotazník

Kdyb byly stránky...

23. února 2011 v 18:52 | cirrat
... které byste dávali dohromady pro skupinu lidí čistě za účelem pokecávání, čtení článků a soutěží, co byste si na nich přáli mít?
Fórum? RSS přehled článků na osobních stránkách uživatelů? Smajlíky? Ankety? Soutěže? S jakýma cenama? V jakých disciplínách? Jaké rubriky?
Co byste tam chtěli mít jako uživatel? A co jako správce?
Prosím rozepište se a uveďte všechno, co vás napadne. Předem díky.

Electric Help

23. února 2011 v 16:03 | Cirrat
Tak jsem vám chtěla před pár hodinama vložit článek, kterej začínal "Hele, novej editor". Novej editor je tu ještě furt, i když mi blog.cz naskočil až teď, a já mám pořád stejnej problém.
A tak zatímco nám Madrugada hraje Electric, povím vám, jaký mám problém se statickou elektřinou, protože překopávka stránek mi minulý nástřel sežrala ve chvíli, kdy jsem klikla na "Hned zveřejnit" - fakt, banner "bacha rekonstrukce" by se sem tam hodil...

Obchodní akademie života

23. února 2011 v 11:54 | Cirrat
Tohle je jenom krátký výcuc z šéfova povídání o tom, jak to chodilo v sovětském státním podniku pro zahraniční obchod. Pracoval tam mezi lety 1975-1989 na různých pozicích - a to, co vyprávěl, je docela síla. Opravdu "vyšší dívčí". A bez komentáře.

Co je moc, to je moc

22. února 2011 v 10:09 | Cirrat
Zase článek, který by mohl spadat pod více kategorií, ale protože mým jediným zájmem je chvíli prskat na svět jak vykoupaná kočka, zůstane to mezi hemzama.

Na co že se bude nadávat? Na fanfikce.

Pracovní pauza

21. února 2011 v 20:03 | Cirrat
... aneb účinek Krásná.cz na mého kolegu.

Původně měl tento článek patřit pod náhodný hlod, co ale vyváděl, bylo nezhlodovatelné.

Slepá víra

20. února 2011 v 13:19 | Cirrat
Dneska padl na LJ dotaz "Kdybyste byli země, jaká by byla vaše hymna?" Po kratší úvaze jsem si vybrala Follow Me od Gamma Ray. A zatímco jsem házela do žurnálu odkaz, zarazil mě "nejoblíbenější komentář" pod videem:

GR
"Každý vidí v textu, to co tam chce vidět. Ale mluví o Něm, o samotném Ďáblu, který chce, abychom ho následovali! Proč se to všichni snaží popřít a hledají metafory nebo tak něco? Je to přece tak zjevné! Navíc, je to v jejich písničkách běžné téma. To, jestli tomu Gamma Ray fakt věří, nebo se jenom tak tváří, je jiná věc..."

A musím říct, že tenhle komentář se mi vůbec, ale ani trochu nelíbí!

Třetiroční citramíny

19. února 2011 v 22:51 | Cirrat
To jen abychom měli přehled. Jistě je vám jasné, že tento článek bude průběžně upravován a doplňován.

Citramíny jsou citrátí obdoba vitamínů a jsou udělovány průběžně a náhodně. Vypadají asi takto:
citramín

2 roky v akci

19. února 2011 v 11:14 | Cirrat
Tomuto blogu právě udeřily 2 roky. Ve chvíli psaní tohoto článku to znamená celkem přes 12.000 unikátních návštěv a něco přes 31.000 zobrazení jednotlivých stránek. Oproti prvnímu roku návštěvníci stávili na mém blogu o zhruba 63% času.

Pokleslo procento přímé návštěvnosti a návštěvnosti přes odkaz z cizích stránek - zato návštěvnost přes vyhledávač Google vzrostla skoro o 400%.

Nejvíce navštěvovanou stránkou z mého blogu je článek o Hadonošovi. Skoro o polovinu nižší návštěvnost má nejzobrazovanější stránka číslo dvě: Rubrika Deníček (nyní nově Denní hemzy). Číslo tři je všeobecně oblíbený Proslov oddávajícího, který v ročním přehledu skončil o 6 kliků za hemzama. A skoro o čtyřicet kliků ještě níž je bramborový Náhodný hlod...

Pěti výrazy, při vyhledávání kterých se lidé nejčastěji dostali na můj blog, byly v tomto pořadí: proslov oddávajícího, kapela Preludium, blog.cz, plcholand a cirrat blog. Plcholand mě opravdu pobavil, a proto Sikar získává čestný Vitamín, novou to měnu Citrátího panství...

Mimochodem, Sikar (neboli též Strýček Nejedlička - ne, nedoporučuju snažit se chápat mé myšlenkové pochody) je taky jediný člověk, kterého znám přes blog.cz a kterého jsem přitom osobně potkala. Taky během uplynulého roku působení na téhle stránce.

A ještě jsem stihla nadhodit před b(l)ožími narozeninami, že bychom se mohli trochu popaktovat. Mrkněte na to, kdo jste na to ještě nemrk, a vyjádřete se...

Celkem vzato, tenhle rok se mi líbil a doufám, že bude dobrým odpichem i pro ten další.

Ve chvíli dopsání tohoto článku chybí 12 hodin a 5 minut k jeho zveřejnění. Až tu bude viset, já budu ještě spát...

Není to krásné?

únava

17. února 2011 v 9:33 | Cirrat
Lidi, já mám dost. Na dnešek jsem z blíže neurčených důvodů (=nevím proč) spala asi 3,5 hodiny, usínám před monitorem a jsem ještě pořád na první pixle redbullu. Druhá mi významně stojí u klávesnice. A ne, nechci slyšet (ani číst) žádné výkřiky typu "svinstvo", "jak to můžeš pít" a podobně - mně to chutná a dokáže mě to probrat.

Byla jsem adoptována

14. února 2011 v 11:36 | Cirrat
Streptokočka je Kníka a Chlupočka odstředivá dostala jméno Plížák.

Bydlí v okrajích mého blogu. Původně souhlasily s tím, že budou bydlet v zákulisí a dohlížet na to, aby se tam nemnožili škůdci, ale rozhodly se, že budou dohlížet i na mě a mé návštěvníky. Proto se prodraly okraji ven, jak uměly. Dobře je to vidět zde (pokud máte monitor s poměrem stran 4:3 - asi budu muset trochu upravit rozměry pozadí).

 
 

Reklama