Náhodný hlod

Desetidenní řetězák - Den první

30. června 2012 v 12:38 | Cirrat

Občas si hodím menší zřetězení. Občas ho i dotáhnu do konce. Ale tenhle bych mohla zvládnout:

Den první - deset věcí, které byste v tuto chvíli chtěli říct deseti různým lidem

Svědci Jehovovi za dveřma?

8. června 2012 v 11:08 | Cirrat
O zábavu postaráno. Slovy mého manžela, který to vystihl naprosto dokonale, zde.

Ach ty odposlechy

7. června 2012 v 8:27 | Cirrat
Díky podvečerním konverzacím kolegy a jeho manželky vznikl následující skvost:

"Anče! Kubo! Tajnej...!"

Vlkodlaci vs. PMS

9. března 2012 v 13:52 | Cirrat
Můj manžel mě skvěle doplňuje. Zvláště pak svým smyslem pro humor. Kupříkladu takhle včera v noci, když jsme šli spát a já nadávala, jak je mi zle, a vyjmenovávala jednotlivé příznaky svých měsíčních obtíží (bolesti břicha, zad, hlavy, žaludek na vodě, otoky, přecitlivělost fyzická i psychická, aj.), přidala jsem k tomu, jak jsem v jakési knize četla, že si jedna ženská stěžovala, kdyby ji kousl vlkodlak, tak by to měla stejný, akorát by byla holt o něco chlupatější (něco o krvelačných bestiích jdoucích všem okolo po krku říkala).

Manžel byl chvíli ticho, pak pronesl bombu: "No jo, ale vlkodlaci nemají menopauzu."

Je jasné, že jsme se tomu smáli dobrých pět minut.

Pak to ještě upřesnil: "Původně jsem chtěl říct, že narozdíl od toho druhýho problému nemají vlkodlaci pokoj ani když jsou těhotní, ale tohle znělo ještě líp."

A po chvíli hovoru na téma, jak je zlý, špatný, má humor suchý tak, až se z něj práší, a jak ho za to miluju, prohlásil: "No řekni, kolik lidí by napadlo strašit vlkodlaka menopauzou..."

ghí nebo GHI?

20. února 2012 v 14:29 | Cirrat
Miluju svoje kamarády. Zvlášť, když mě dobře baví... ;-)

Hlídací psi demokracie

28. ledna 2012 v 10:23 | Cirrat

"Jestliže média o sobě stereotypně opakují, že jsou strážní psi demokracie, pak bychom neměli zapomínat na otázku, který demokrat je právě krmí."


František Koukolík, Jana Drtilová - Vzpoura deprivantů: Nestvůry, nástroje, obrana - 2006 - nakladatelství Galén

Virtuální šéf

26. ledna 2012 v 10:45 | Cirrat
Záznam krátké debaty, ať žije FB. Baklík je balík s překlepem, kdybyste se nechytali...

Stylový Nový rok

1. ledna 2012 v 1:29 | Cirrat
Normálně bych počkala tak do odpoledne, abych nepřehlcovala svůj v poslední době anorektický bložínek, ale tohle nešlo pominout. Totiž jak vypadala oslava Silvestra u kamarádky (až tohle najde a až pak najde mě, bude to asi bolet, ale stojí to za to). Já jsem fialová, zbytek se pozná (nebo u toho byl na FB):

Proč se domlouváme takhle předem...

19. prosince 2011 v 23:37 | Cirrat
Taková roztomilůstka z FB chatu. Dnes je (stále ještě tuto půlhodinu) 19. prosince a domlouváme se, co budem dělat 20. ledna večer - no ale ono to má svůj důvod:

Zavřete dveře, Jamesi!

3. prosince 2011 v 9:34 | Cirrat
S tátou překládáme. Ptám se ho sem tam na radu ohledně záludných slovíček, na která nestačím. Občas mi přijde naprosto dokonalá odpověď, jako například teď. Myslím, že máme novou hlášku...

Jak na toho nahoře

11. listopadu 2011 v 10:11 | Cirrat
Když se daří, tak se daří. Záznam skype chatu (a zajímalo by mě, jestli nás ségra zakousne nebo ne):

Strašidelné krabičky

10. listopadu 2011 v 20:31 | Cirrat
... v podání rodiny a přátel. Diskutovaný článek ZDE.

Vaříme s úsměvem

26. října 2011 v 11:27 | Cirrat
Včera u nás vznikaly vepřové řízky a brkaše, stavila se ségra na žemlovku a podala pomocnou ruku při obalování. A jak to bývá, hrabalo nám.

Krájím vepřové na plátky, ségra stojí u hromádky, strká do ní prstem: "Poke!"
Já jí hrozím nožem, že "Pork!"
Vzniká polotovar "Poke the pork!"
Za zády nám probíhá manžel s výkřikem "Spock!"
Ségra se zlomila, já taky, a vznikl jazykolam 21. století:

Spock poked pork with a spork.

Přezrálá hruška

25. října 2011 v 15:23 | Cirrat
Tohle mě napadlo včera cestou z práce a asi to brzo použiju v některé povídce:

"Život je jako přezrálá hruška - voňavá, slibuje skvělou chuť a je na dosah. Když ji ale chytíš, abys ji konečně utrhl, rozmáčkne se ti mezi prsty, pokud možno tě co nejvíc ohodí a hlavně, zdaleka pak nevoní tak sladce..."

Kávový co?

20. října 2011 v 13:35 | Cirrat
Včera bylo v přehledu článků na téma týdne "pouhých" 23 stran, nechala jsem si teda procházení jednotlivých článků až na dnešek. Chybka to byla, chyba, protože nejstarší zobrazovaný článek byl z 18.10., 16:13. Mimochodem, před nástupem spamů bylo stránek odkazů na články k TT v přehledu za celý týden (!) v průměru tak třicet...

Nicméně, jak jsem se tak prokousávala od úterka do současnosti, reportovala jsem blogy nalevo-napravo a bavila se jejich názvy. Většina z nich má v názvu něco sexuálního, ovšem některé kombinace slov mě dorážely. Na to, že máte v názvu většinou třípísmenný název pro rozmnožování a nějaké zviřátko (zpravidla psa nebo koně), si zvyknete poměrně rychle. U výrazů typu "svahilské mušličky" zaváháte, proč si spammeři myslí, že tohle někoho přitáhne. Ale budiž, lidi jsou různý.

Ovšem jeden spam-blog mě poslal do kolen, screen přikládám. Pro neznalé angličtiny: punishment = trest, coffee = kafe, enema = klystýr! (A opět připomínám, že ty názvy jsou volené tak, aby přilákaly "obecenstvo" - proč by mělo trpět jenom moje duševní zdraví, že...)

Je to dostatečně relevantní?

10. října 2011 v 14:34 | Cirrat
Opět FB, zase pokecávám:

Naštvali jste mě...

25. září 2011 v 16:29 | Cirrat
... přestávám za vás utrácet prachy!

Za co? Za cigarety!

Doteď jsem mohla říkat "ano, já vím, že mi to škodí, ale když mně to chutná!" Zlozvyk jak prase, ale můj oblíbený - když už jsem skončila s pitím.

Jenže!

Vynález zvaný "samozhasínací cigarety" mě tedy pořádně nakrknul. Už teď začínají problikávat na trhu s tím, že se ještě doprodávají staré zásoby, ale od 17.11. máme jako kuřáci utrum.

Kvůli pár kreténům, kteří, když už si hrají s ohněm, nejsou ochotní respektovat zásady vlastní bezpečnosti, je teď v cigaretách další svinstvo navíc. Jako by jich tam už tak nebylo dost!

Kašlu na to, moje oblíbené krátké červené Startky najednou chutnají jinak, zůstává mi po nich štiplavá pachuť v puse a vůbec!

Grrrr!

Začnu si do práce nosit mrkev nebo kupovat slané tyčky, snad moc nepřiberu, když teď ještě tři neděle nesmím cvičit (skrzevá stehy v břiše po mateřském znamínku).

Negratulujte mi, není k čemu. Kdyby najednou stáhli všechny normální čokolády na trhu a nechali jenom ty se sladidlama, taky by spousta lidí prskala a přestala je jíst.

Další hovadské opatření pro pár idiotů.

Pěknou neděli.

Ponožka v sandálech - třídní nepřítel!

18. září 2011 v 17:45 | Cirrat
Po tomhle článku u Temnářky jsem se rozhodla podělit se s veřejností o fintu, jak jsem dosáhla toho, že manžel přestal nosit ponožky v sandálech, protože jsem si jistá, že stále větší počet moderních a správných žen i mužů prahne po vědomostech, jak nad touto hrozbou obecnému blahu společnosti a příčinou pádu naší ekonomiky zvítězit:*

Nechť si takový oponožkovanosandálový muž zakoupí skutečně pohodlné a lehké tenisky, popřípadě polobotky z děrované kůže, které a) budou ladit se zbytkem jeho šatníku, b) nikde ho nebudou dřít a tlačit, c) nebude v nich chcípat vedrem.

Et voilá, konec ponožek v sandálech!


_________________________________________
*) - Máte povolení použít tuto větu k mluvnickému rozboru v hodinách češtiny. Hodně štěstí.

Toaletní hodnocení

22. srpna 2011 v 23:44 | Cirrat
Váženstvo, sypejte na Téma.blog.cz a přečtěte si tam výběr minulého tématu týdne. Je tam taky taková věc, říká se jí anketa, a můžete tam odhlasovat, jakému tématu dáte přednost pro příští týden. A tady video příslušící k minulému tématu týdne:

(Vzhledem k neustálým technickým potížím jsem nakonec vzdala snahu o dokonalost a nahodila efekt "starého filmu", který milosrdně skrývá, co se dá. Závada není na vašem přijímači.)

Češi vs. svět

12. srpna 2011 v 12:41 | Cirrat
Ano, na Šumavě máme zároveň těžbu kůrovcem napadených lesů v CHKO i aktivisty. Nevím, co škodí víc. Ano, čeští gayové a lesbičky mají z pochodu rozporuplné pocity, protože se o homosexuálech nepříznivě vyjadřují vysokopostavení státní činitelé, a tak neví, jestli jejich pochod někdo ochrání. A kamarád to uvedl do měřítka:
 
 

Reklama