Náhodný hlod

Proč nekomentuju

31. července 2011 v 20:54 | Cirrat
Protože od té chvíle, co pod články vidím takový ty výběry hodnocení 1-10, při každém pokusu o vložení komentáře mi systém už několik dní vzkazuje "Vyplněný součet je nesprávný".

S tím se formulář vkládání odkazů a hodnocení článků může jít akorát tak bodnout, protože já nechci nic sčítat, já chci jen napsat, jak se mi to líbilo.

Kurvadrát!

A tak, moji milí, nezapomněla jsem na vás, ani nejsem uražená. Jenom (sakrapes!) nemůžu komentovat. Už jsem to hlásila na Blog.cz, tak uvidíme...

PS: štyryšopypátejkurnik a hergotfagot k tomu!

Co vám o dlouhých vlasech neřeknou...

29. července 2011 v 9:35 | Cirrat
Mám dlouhý vlasy. Dlouhý "po zadek" dlouhý, což u mně znamená něco kolem 90 cenťáků délky v pramenech. Od temene hlavy po konečky to raději nepočítám. U doktora, v restauraci, u známých, na rodinných slezinách - všude se najde někdo, kdo hoří touhou mi sdělit, že mám fakt nádherný vlasy nebo něco podobnýho.

Což o to, vlasy jsou moje chlouba a myslím, že by mi je mohla pomalu závidět i Anežka Nulíčková. Taky mi zaberou spoustu času a starostí, to je samo sebou. Ale je tady i pár bodů, se kterýma asi lidi, co dlouhý vlasy obdivujou z dálky, nepočítají (vlasatci, stává se vám to taky)?

 1. Pokud si je můžu přisednout nebo přilehnout, stane se tak. Au.
 2. Pokud mi je může přisednout nebo přilehnout někdo jiný, stane se tak. Au.
 3. Už jste se někdy zasekli rukávem o kliku? Ano? A co takhle vlasama? Au.
 4. Když jsou rozpuštěný, je pod nima hic. Na druhou stranu, v sychravém jarním nebo podzimním počasí jsou lepší než svetr...
 5. Zaplést jeden cop trvá něco kolem dvaceti minut. Dva copy jsou akce skoro na hodinu. Složitější účesy mohou trvat i celé dopoledne.
 6. Dostatečně dlouhé vlasy znemožňují časté nošení culíku, protože jsou příliš těžké na to, aby to kořínky vydržely bez silné bolesti skalpu. Au.
 7. Cop kštici zdaleka tak nezatěžuje jako culík.
 8. Nejlepší fén je žádný fén.
 9. Ve velkých vedrech se mi skalp zpravidla zpotí dřív, než mi vlasy stačí doschnout. Bez použití zákeřných Fint Fň se jedná o situaci popsatelnou pouze jako 'bleh'.
 10. Obyčejná majonéza je skvělá maska na vlasy. Akorát ten ocet a worcester v tom docela smrdí...
 11. Mytí dlouhých vlasů se bez kondicionéru nedoporučuje. Zpravidla jediný způsob, jak je pak znovu rozčesat, je jít si je znovu umýt a použít hodně kondicionéru. Au.
 12. Pokud se předkloníte s dlouhými rozpuštěnými vlasy, vytřete podlahu. Bleh.
 13. Volné vlasy, culík nebo copy - bacha na omáčky, polívky i kafe. Aneb pokud se vlasy můžou do něčeho namočit, namočí se... Bleh.
 14. Doba rozčesávání je něco, o čem se Nemluví.
 15. Umyté, zkondicionérované a rozčesané vlasy za příznivých povětrnostních podmínek schnou pět až šest hodin. Někdy i déle. Vlasy zapletené za účelem dekorativního zvlnění schnou s naprostým klidem i déle než dvanáct hodin.
 16. Potřebuju minimálně pět standardních balení barev na vlasy, aby mi to co k čemu pravidelně chytlo...
 17. Čas od času nastává dilema: zastřihnutí konečků omezí lámání a třepení vlasů. Jenže mi je zase o pár cenťáků zkrátí...
Ale i tak. Ano, mám dlouhé, husté a kvalitní vlasy. Občas jsou k zlosti. Ale stejně je to fajn...

Jak mystické...

5. července 2011 v 20:52 | Cirrat
Tak se dneska hrabu v Luxoru za účelem vyhledání knih o výkladu severských run (nic tam neměli, kašlu na runy, mrknu na řeckou abecedu) a našla jsem tam TOHLE:


Jak být fakt mimo

1. července 2011 v 8:16 | Cirrat
Manžel tuhle pár dní zpátky o někom vyprávěl a prohlásil u toho:

"No ten byl víc mimo než ajťáci!"

Jak si...

10. června 2011 v 8:34 | Cirrat
Hledám takhle pořádnej design, který by doplnil sárí, co si chci vzít o víkendu na praktické řešení matematického problému. Zajímaly mě momentálně techniky zdobení nehtů. Tak dlabu do Chromáku dotaz a najednou co nevidím:Existují lepší autocomplete fail, ale zrovna tyhle tři návrhy mě dorazily.

Ne, neklikla jsem ani na jeden.

Hymna fail

1. června 2011 v 10:21 | Cirrat
No jo, stane se. Kapela si cvičí svůj repertoir, na který je zvyklá a najednou přiběhne rozcuchaný poskok: "Kluci! Průser! Pozejtří sem jede nějakej Čecháček a my máme hrát jejich hymnu!"

"Hymnu? Jakou hymnu?"

"Oni mají hymnu? Sojuz něrušimyj?"

"Ne, to sou ti druhý! Tihle budou Tatiuška giesmé."

"Počkej, já tam zavolám, sichr je sichr!"

Alespoň takhle nějak si to představuju v návaznosti na komentáře Pana Zeleného. Ale komentář Pana Šedého mě dostal ze všech nejvíc.


Cizí neštěstí - dobrá zábava

24. května 2011 v 8:21 | Cirrat
Než se pustím do TT na téma Budoucnost, nezbývá mi, než poslat dál tyhle dvě neuvěřitelné historky. Pokud tohle dělají děti těch, koho já považuju za normální, pak co budou jednou dělat ty moje?


Hudební hluch

3. května 2011 v 15:09 | Cirrat
Dneska je úroda bohatá a nemohla jsem se nerozdělit.


Nerozptylujou se

3. května 2011 v 9:45 | Cirrat
Na Skype se mi právě objevil výborný bonusový hlod. Prudce aktuální, lehce morbidní, přesně jak to mají mazlíčci rádi...


I kluci mají své dny

3. května 2011 v 8:59 | Cirrat
Já vím, já vím. Slibovala jsem, že se rozepíšu. Ale mám prázdno v hlavě a na uchu mi zřejmě visí cedulka "inventura" nebo tak něco. Jsem mimo. Měla jsem spoustu nápadů co psát, ale evidentně proces odprašování archívů v hlavě způsobil, že mám potíž dát dohromady větu. A včerejší prudké ochlazení jsme oba s manželem odskákali bolavým krkem a zřejmě i lehce zvýšenou teplotou. Dneska se asi budu nadále věnovat vytváření nářečí svých smyšlených postaviček, a protože Hubokniha (díky, Bilbo) opět nezklamala, dělím se s váma aspoň o to, co mě ráno pobavilo. A taky abyste věděli, že žiju:


Bond, James Bond

28. dubna 2011 v 13:03 | Cirrat
Projednou ze Skype - autor se pozná sám, a zbytek nemusí vědět, o koho jde :)


Rada za všechny prachy

27. dubna 2011 v 17:42 | Cirrat
V poslední době je dobrá úroda :-)


Daně a jak ne na ně

26. dubna 2011 v 15:09 | Cirrat
Já vím, já teďka hloduju. Ale a) pomáhám kolegovi s výborným překladem na téma "Návod k instalaci a použití zařízení pro dezinfekci povrchu madel eskalátorů pomocí baktericidního ultrafialového záření", b) hodlám dát dohromady další receptníček s tím, co jsme požírali na Velikonoce a c) hlody jsou hlody. A tak je tady ten dnešní:


Jejich revírem je škola...

24. dubna 2011 v 10:49 | Cirrat
FB opět útočí - a opět výborným způsobem. Tak jednu svátečně-předsváteční...


No fakt ňaminy!

17. dubna 2011 v 22:17 | Cirrat
Tenhle víkend jsem se flákala a v pátek jsem dostala malý-velký dárek, ale o tom až zejtra z práce ;-)

Dnes odpoledne jsme vyrazili s manželem do Alberta na rohu zakoupiti sobě něco na sváčeři (sváča křížená s večeří; ano, miluju Alenku v říši divů) a náhodou jsme narazili na úžasný výrobek, jakému nemůže být rovno:
Buďte někdo tý lásky a objasněte mi, proč je ve výrobku obsahujícím 80% vepřového masa zapotřebí šunkové aroma a co z těch příměsí na obalu obsahuje lepek? Já se v tom nevyznám, ale rozhodně začínám mít pocit, že za chvíli začnu farmařit a okopávat políčka proto, že se budu bát spoustu věcí pozřít...

Fakt že jo.

Každopádně, není to ani rok, co jsem psala o kamarádce, co si nemůže koupit kuře v supermarketu, protože už obsahuje lepek. Tady je to. No, evidentně amerikanizujeme čím dál tím víc - a začíná mě to děsit fest.

Jop. Děti.

6. dubna 2011 v 11:13 | Cirrat
Fejsbůk je opravdu studnicí hlodů. A tenhle mě poránu fakt pobavil. Vzhledem k tomu, že autorka, která se o hlod podělila, tam má přezdívku a ne jméno, nechávám tentokrát screen bez úpravy.


Jarní romantická chvilka

23. března 2011 v 14:25 | Cirrat
... dokud Duch Buddhovy matky neotevře papulu:


Pracovní logika

17. března 2011 v 12:39 | Cirrat
Díky tomu, že kolegyňka je na mateřský, jsem tu mezi pár chlapama jediná baba. A tak sem tam probíhají debaty podobnýho rázu:

- "Bůh vzal žebro a udělal z něj ženskou. A tak prostě nemůžou bejt tak dokonalý jako my..."

- "Když si vezmeš, jakej materiál měl Bůh původně k dispozici, a zvládl z toho akorát udělat chlapa, jsme na kus žebra ještě dokonalý až moc..."

Japonsko?

14. března 2011 v 21:09 | Cirrat
Našla jsem tuten obrázek. Je odsud a neskutečně mě rozsekal komentář pod ním. Možná to není tak úplně politicky korektní, ale pobavilo...Červený překlad krácen, aby se vešel :-)

Tohle si musíte přečíst

13. března 2011 v 10:26 | Cirrat
Výborný článek o Průměrném Internetovém Čechovi - neboli PIČe. Doporučuju.
 
 

Reklama