Téma týdne

Víra je pořád o lidech

12. září 2012 v 20:56 | Cirrat
Heleme se, jak mi Téma Týdne nahrává! Jdu napsat článek o víře a o lidské povaze - a aniž by mi o to šlo, trefuju se do tématu týdne...

Pokrok nezastavíš

31. srpna 2012 v 13:41 | Cirrat
(Photo by Skubemasi)

Ha, další téma týdne. Nezvykejte si, píšu sporadicky i normální články, natož TTčka...

Nicméně dneska na mě ve funkci "O čem se mluví na Google Plus" vypadl zajímavý status, se kterým tak úplně nesouhlasím, tak jsem si říkala, že ho vrazím do článku. Navíc se k tomu přidala ještě zajímavá situace v Praze, protože zítra dojde zase k velké oficiální překopávce MHD, která je prý strašně nepopulární a bude jen komplikovat dopravu, obtěžovat cestující, atp.

A pak vlezu na Blog.cz a zjistím, že Téma týdne je "Jdeme dál..." No tak to se mi hodí, to sedne. Jdeme na to:

Černá Phoebe

19. srpna 2012 v 19:28 | Cirrat
Při lození po internetu a vyhledávání nutných i nenutných informací o naší sluneční soustavě jsem se poslední dva dny soustředila na Saturn. A tam mě začal fascinovat jeho měsíc Phoebe, který rozhodně do tohoto tématu zapadá - má totiž zhruba stejnou svítivost jako kus uhlí, tak se se mnou vydejte na jeho krátký průzkum okem laikova internetu.

Fenomén Havel

21. prosince 2011 v 15:40 | Cirrat
Čím dýl vybírám z témat týdne, tím menší chuť mám na ně psát. To, co se ale děje tento týden, mě donutilo přidat svých pár řádků.

Video na Téma týdne: Návrat do reality

13. srpna 2011 v 21:07 | Cirrat
Ha! Po shlédnutí dalšího Sikarova objevu při hodnocení TT jsem si říkala "Sakra, tohle umím líp!" A tak jsem to zkusila. A jsem docela spokojená.

Ano, obraz nic moc. Taky máme v předsíni vcelku tmu... Jenže:


Použila jsem foťák s 5 megapixely. Mód video. Stativ. Piáno a židli v předsíni. Pět minut mi trvalo nastavit stativ a foťák tak, abych byla v tom obraze dobře vidět. Během dalších 5 minut jsem nahodila základní líčení, abych nevypadala jako pololeprózní zombie s neopálenými fleky na ksichtě, hlavně pak hodně pudru, abych se moc neleskla. Je to smutné, když se člověk musí nalíčit, aby působil jakž-takž přirozeně. U toho jsem ještě zastavovala krvácení z nosu. A 5 minut jsem ještě věnovala přípravě textu, včetně hledání původu slova, vyhledání fenoménologie a přepisu TlusŤjochova komentáře u jednoho z mých článků.

Video jsem prohnala Windows Movie Makerem, který mi sežral barevné vyvážení, na což kašlu jak na placatej šutr. Přihodila jsem titulky, fade-in, fade-out, přechod mezi titulkem a klipem, ze kterýho jsem ostříhala začátek a konec (sedání a vstávání a šustění při vypínání). Spolu s uploadem na TyTrubku mi to zabralo míň jak 45 minut.

Za hodinu mám video, na kterém jsem vidět (chtěla jsem tam nahodit zkreslující efekt, ale když už mluvím o tom, že mě má být vidět, bylo by to pokrytecký), slyšet zřetelně a umím se z jedný vody načisto i vyjádřit, i když s přebreptama. Mám za sebou pozadí, který neodvádí pozornost a je uklizený a vůbec.

Takže ono to jde, natočit rychlý video na téma týdne, aniž by se s tím člověk musel moc sr... starat. Ono to fakt jde!

Oh Hi Blog! What a funny story!

9. srpna 2011 v 13:08 | Cirrat
... aneb jak bylo o víkendu.

Lehká televizní nostalgie

30. června 2011 v 16:16 | Cirrat
Seriály dělím do několika kategorií - ty nezajímavé, ty zajímavé ale ještě neshlédnuté, ty milované a ty (nejen duševnímu) zdraví škodící. Pro dnešek odložím svůj milovaný výzkum - ne že by mě nezajímalo, kdo přišel se seriály jako první, jaký byl vůbec první natočený seriál a co si o něm tenkrát lidi mysleli a podobně, ale tuhle detektivní práci nechám někomu jinému. Popřípadě na někdy jindy.

A Kind of Magic

26. června 2011 v 20:40 | Cirrat


Asi spíš znáte Freddiem překopanou singlovou verzi téhle písničky. Tohle je originál, jak ho sepsal Roger Taylor. Kdo si bez pomoci vzpomene, ve kterém filmu se objevila tahle verze, má u mně malé, bezvýznamné, leč přesto plus.

Malkiel psal o magii v nás, Sikar píše o nadužívání (nebo spíš zneužívání a znásilňování) magie v povídkách (soubor odkazů např. zde), Temnářka přiblížila dětství "toho divnýho s magií". No a co Citrátová? CItrátová filozofuje nad nesmrtelností chrousta, zvláště pak toho magického.

Bylo - Nebylo I

30. května 2011 v 12:50 | Cirrat
... aneb nejdřív o pohádkách.

Pohádky jsou pro děti a mají vždycky dobrý konec.

Dobro zvítězí, zlo je poraženo (Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí).

Pohádky slouží k ustanovení hodnot ve společnosti.

To je teda téma!

16. května 2011 v 13:45 | Cirrat
Vážení a milí, dovolte mi krátkou noticku:

Ježto se redakce rozhodla, že nemá čas ani nervy na pročítání témat týdne a sestavování jakéhosi výběru, ukula Pochybná kočka (alias Dubious cat) železo dokud bylo žhavé, a tak máme polooficiální a plněoficiálně schválený blog, který je těmto přehledům (a nejen jim) věnován, tema.blog.cz.

Sypejte, sypejte, ať už jste tam!
Autorkou designu je Pochybné zvíře. To kdybyste nevěděli :-)

Vo ničom

21. dubna 2011 v 10:10 | Cirrat
Říkala jsem si, že na tohle téma psát nebudu a nebudu. Přečetla jsem si pár dalších článků, a i u obvykle elegantně píšících blogerů jsem tentokrát narazila na pokulhávající herky. A nakonec se mi nasbíralo pár záležitostí, který tu můžu zmínit, a tak se přehlídky mrzáčků vo ničom zúčastním nakonec se svým kriplíkem i já...

Pls, pls, pls...

28. března 2011 v 12:12 | Cirrat
Nový týden, nové téma - tentokrát o seznamování na netu. Hm, to je v mém životě kapitola docela barvitá, pestrá a popravdě, rozsáhlá...

Zabití nebo vražda?

22. března 2011 v 13:03 | Cirrat
Ještě chci k předchozímu článku na TT Trest smrti přidat jednu úvahu: V současnosti je zabití prchajícího zloděje vražda. Případ Karla Bašty je mediálně známý, ale pojďme si to vzít trochu jinak.

Vracíte se domů z večeře se svou manželkou, manželem. Ve vašem domě se svítí, i když měla slečna na hlídání dát děti už dávno spát. Přivítají vás vykopnuté dveře, divné šrámy na zdech, vysoká postava právě mizí dveřmi na terasu a v obýváku vidíte své děti a slečnu na hlídání sešněrované jak závitek k nedělnímu obědu, možná s modřinami a škrábanci. Máte legálně drženou zbraň.

Co uděláte?

Chcípni, zmetku!

22. března 2011 v 11:45 | Cirrat
Téma týdne a trest smrti. Rovnou se přiznám, že píšu, aniž bych četla články ostatních, protože jinak se tenhle článek fakt nafoukl (možná se nafoukne i tak, miniaturu neslibuju, ale pořád bude nafouknutý míň než by mohl být).

Takže, oko za oko, zub za zub, život za život?

Pojďme na to.


Smoke on the water...

15. března 2011 v 13:09 | Cirrat
... fire in the sky. Téma týdne je kouření a co na to já, silný společenský kuřák? Můj vztah k cigaretám (a doutníkům a cigárům a vodní dýmce - obyč dýmku jsem ještě nezkusila) je dobře popsaný v tomhle článku. A abych nekopírovala sama sebe, budu se věnovat tomu, co jsem si o kouření přečetla u jiných blogerů. Byla to psina.


Totok je vytlemená Citrátová s cigárem v jedný tlapě a jedenáctkou Gambáčem v druhé na fotu z loňského léta.

(Ha, teď už se těším, jak se na mě sesypou nadávky - alespoň podle dosavadních článků v TT to tak vypadá...)

S masem nebo bez?

7. března 2011 v 15:03 | Cirrat
Jo, kdyby to tak bylo stejně jednoduchý, jak to někteří Takyautoři popisují. Každopádně, zaboříte rádi své zuby do lehce opečeného stejku, který ještě relativně nedávno bučel (relativně proto, že správně by se maso mělo nechat odležet)? Nebo to u vás jistí pořádná jitrnička? Filé z lososa? Kus křupavé mrkve? Volské oko s kraji osmahnutými na trošce másla do křupava, zatímco se žloutek vláčně táhne za kouskem čerstvého pečiva? Raději požerete kilo rajčatového salátu, než abyste se dotkli svíčkové?

Jdem na současné téma týdne.

A je po žížalkách...

28. února 2011 v 13:13 | Cirrat
Ztratit iluze? Jak můžeme ztratit něco, co je nehmotné? A když je to nehmotné, znamená to, že to neexistuje? Vzhůru do nového tématu týdne!

Za co se vlastně stydíme?

22. února 2011 v 13:40 | Cirrat
Tak, téma týdne je sex. Sikar si vzal parní turboválec a rozmetal stěnu jednovětných článků jako když střelí do kuřat. Mami napsala divadelní hru o třech dějstvích a Venom si vzala ostřelovačku a jala se ostřelovat jednotlivé aspekty zleva i zprava. A i uprostřed. A to je jen zlomek.

A co na to Citrát?

Vydírání pocitem viny

15. února 2011 v 12:12 | Cirrat
Těžko říct. Odříkat formulku, že je to znevýhodňování lidí na základě toho, k jaké rase patří, umí každý. Ale jako všechny věci, i rasizmus má víc než jednu stranu.

Připrav se, hrajem!

9. února 2011 v 12:35 | Cirrat
Meaningless (c) I Can Has Cheezbrger
Smysl života je zapeklitá věc. Jak je jasno, Hráč č. 2 to nemá jednoduchý. Cítíme se tak občas všichni. Proč ale vlastně existuje Hráč č. 1?

 
 

Reklama